Opinia – TP-Link Kasa Smart

Ostatnio miałem okazję sprawdzić możliwości nowych produktów TP-Link Kasa Smart. Niektórzy mogą pamiętać moją pierwszą przygodę ze smart produktami tego producenta, o nich możecie przeczytać TUTAJ. Jak sprawdziły się u mnie kolejne produkty? Od razu muszę powiedzieć, że wiadomo, iż nie są to super mobilne produkty, jednak aktualnie w większości pracujemy z domu, czyli z home office i to właśnie usprawniamy te nasze biura. Czy właśnie te trzy produkty, takie jak: smart gniazdko, kamerka i żarówka może się w czymś przydać? Czy byłem z tych produktów zadowolony? Tego przekonacie się poniżej.

TP-Link Kasa Smart Tapo L510E

TP-Link Kasa Smart Tapo L510E

Bardzo lubię smar żarówki, szczególnie te, dzięki którym możemy zmienić nastrój w naszym pokoju jednym kliknięciem. Tapo L510E to jest niby zwykła żarówka, jednak jest to w dalszym ciągu inteligentna żarówka, która może nam się przydać. Jedynie co przeszkadzało mi w tym modelu, to fakt, że ma ona tylko ciepłe barwy i nie możemy zmienić światła na zimniejsze — nie wiem jak Wam, ale mnie się o wiele lepiej pracuje przy takim świetle, a szczególnie jeżeli chodzi o wykonywanie zdjęć lub późne siedzenie przy komputerze. Jednak ta żarówka ma swoje plusy, ponieważ sprzyja ona przy czytaniu książek, czy przy odpoczywaniu przy dobrej muzyce lub serialu.

TP-Link Kasa Smart Tapo L510E

TP-Link Kasa Smart Tapo L510E

Najważniejsze funkcje tej żarówki, to dostosowanie jasności, zapisywanie ustawień (idealne ustawienie do każdej sytuacji), harmonogram, kiedy to światło ma się zapalać lub gasić — także z trybem wschodu i zachodu słońca, kontrola głosowa, zdalne zarządzanie (nawet poza domem, gdzie możemy zapalić światło, aby symulować naszą obecność w domu). Prosta inteligentna żarówka, a ile funkcji się tutaj znajduje. Mnie najbardziej w tej żarówce urzekła funkcja zapisywania ustawień, ponieważ mogłem sobie dobrać odpowiednią jasność żarówki do np. oglądania filmu albo czytania książki i nie musiałem się tym bawić za każdym razem. Szybko wybieram zapisaną funkcję i już działa. Tak samo bardzo lubię we wszystkich smart produktach możliwości harmonogramu, szczególnie jeżeli przy zachodzie słońca żarówka sama powoli się rozpala, a o konkretnej godzinie gasi, kiedy to mamy iść spać.

Mnie bardzo spodobała się ta żarówka i mimo tego, że wolę inteligentne żarówki RGB, to też mogę polecić ten model.

TP-Link Kasa Smart Tapo L510E

TP-Link Smart Kasa Tapo P100

TP-Link Smart Kasa Tapo P100

Tym razem też dotarł do mnie najnowszy smart plug, czyli Tapo P100. Miałem u siebie wcześniej wersję, która bardziej wyglądała jak jajko. Teraz miałem u siebie taką kostkę, która o dziwo zajmowała mniej miejsca i co najważniejsze, miała tylko jeden przycisk i mniejszą diodę (widać kogoś denerwowała duża dioda w poprzedniej wersji). Nowa wersja gniazdka to nie tylko kompaktowy design, ale także łatwa konfiguracja, kontrola głosem, tryb zdalny, czy programator czasowy/harmonogram.

TP-Link Smart Kasa Tapo P100

TP-Link Smart Kasa Tapo P100

Czy jednak jest to przydatne w naszym home office? Według mnie tak, ponieważ możemy zautomatyzować naszą pracę. Owszem pracujemy na laptopach, które coraz dłużej wytrzymują na baterii i nie musimy być cały czas podpięci do zasilania. Jednak nie wiem, czy inni też to zauważyli, ale podczas długich spotkań np. na aplikacji Teams bardzo szybko schodzi bateria, a że mamy teraz takich spotkań mnóstwo, to siedzę też cały czas podpięty do ładowarki — no, chyba że akurat wezmę laptopa na kanapę lub do łóżka. Inteligentne gniazdko spisywało się u mnie świetnie, ponieważ nie musiałem pamiętać o podpiętej ładowarce do gniazdka — o określonej godzinie gniazdko się wyłączało, a z samego rana, kiedy to zaczynałem pracować, gniazdko się uruchamiało i wystarczało, że podpinałem tylko jeden kabel do laptopa, a nie bawiłem się z zasilaniem, aby podpiąć je do gniazdka.

Polecam Wam to gniazdko o wiele bardziej niż poprzednią wersję, ponieważ dzięki nowej stylistyce nie zajmuje on teraz tyle miejsca co wcześniej.

TP-Link Smart Kasa Tapo P100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

Zapytać się możecie: Ale po co kamerka do naszego domowego biura? Otóż przychodzę do Was z odpowiedzią. Nie zawsze jesteśmy jednak w domu, zdarza się nam wyjść na spacer lub na zakupy. Jako że pracujemy też w domu, to zdarza się, że mamy w domu pełno kosztownych rzeczy, które lepiej mieć na uwadze. Z pomocą przychodzi kamerka Tapo C100, dzięki której możemy monitorować nasz dom albo tylko nasze biuro — wybór należy już do nas. Najważniejszą zaletą tej kamerki jest jakość obrazu Full HD, tryb nocny, głośnik, czy też wykrywanie ruchu. Co mnie zaskoczyło w tej kamerce, to dwukierunkowa transmisja audio i tryb prywatny — możemy go uruchamiać, kiedy to siedzimy w miejscu, gdzie jest kamerka.

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

Kamerka zaskoczyła mnie naprawdę dobrą jakością obrazu, dźwięku, a także nagrywaniem w nocy. Co prawda nie miałem u siebie żadnej innej kamerki, aby zobaczyć, jak to inne kamerki sprawdzają się w nocy, ale po zobaczeniu zdjęć/filmów w nocy z tej kamerki, to przyznać muszę, że jest świetnie. Co prawda nadal wiele osób może mówić, że nie widzi sensu kamerki w domu (co innego na zewnątrz jak mieszkamy w domku, ale przy mieszkaniu w bloku to się trochę mija z celem). Niektórzy mogą mieć rację, jednak kiedy mamy już taką kamerkę, to przyzwyczajamy się do tego i jesteśmy trochę bezpieczniejszy o sprzęt, który mamy w domu. Najważniejsze jest to, że mamy szybki dostęp do kamerki z każdego zakątka świata i jest to jej niewątpliwie zaleta.

Mogę każdemu polecić tę kamerkę, ponieważ dobrze się u mnie spisała i nie mogłem na nią narzekać.

TP-Link Kasa Smart Tapo C100

Co sądzisz o tych inteligentnych urządzeniach?