Opinia – TP-Link Kasa

TP-Link Kasa

Nie tak dawno dostałem propozycję rozpoczęcia testów smart produktów marki TP-Link, na początku przyznam, że nie jest to moje pierwsze spotkanie z inteligentnymi żarówkami — testowałem już tego typu urządzenia od konkurencji, ale czy TP-Link tak samo przypadł mi do gustu? Tego dowiecie się z tej opinii, tak samo dowiecie się, czy inteligentna wtyczka od TP-Link sprawdziła się u mnie w domu i jakie ona miała zastosowanie.

TP-Link Kasa Smart WiFi Plug

Zacznijmy od inteligentnej wtyczki, ponieważ zawsze chciałem takie urządzenie przetestować, a to tylko dlatego, że chciałem sprawdzić jak bardzo będzie to pożyteczne przy komputerze — w jaki sposób? Wielokrotnie mi się zdarzało, że zapominałem odłączyć ładowarki z laptopa od prądu, co skutkowało tym, że albo laptop cały czas był podpięty do prądu, albo sama ładowarka pobierała odrobinę prądu (smart plug też trochę pobiera, ale jest to w mniejszym stopniu). Dzięki TP-Link Kasa Smart Plug mogłem ustawić sobie czasowe włączanie lub wyłączanie. Przykładowo miałem ustawione to tak, że o godzinie 9:30 wtyczka się uruchamiała i dzięki temu laptop zaczynał się ładować (już po pół godzinnej pracy). Następnie, kiedy zapominałem wcześniej wyłączyć ładowarki z laptopa, to o godzinie 22:30 TP-Link Kasa się wyłączał.

Według mnie jest to bardzo ciekawe urządzenie do domu, dzięki któremu możemy powoli tworzyć swój inteligentny dom. Dodatkowo ciekawą opcją, z której też korzystałem, to możliwość włączenia minutnika we wtyczce. Ostatnio zapomniałem w ciągu dnia doładować sobie power banka na następny dzień, a wiedziałem, że po 22:30 wtyczka się wyłącza, więc po tej godzinie dałem power banka do ładowania i ustawiłem w aplikacji minutnik na 2 godziny, aby power bank mógł się spokojnie naładować — po tym czasie wtyczka sama się wyłączyła i power bank nie pobierał prądu i nie ładował się. Jest to na tyle przydatne, że dzięki temu nie musimy się bać, czy nie zapomnieliśmy o wyłączeniu czegoś w domu, bo możemy wszystko zrobić za pomocą telefonu, nawet nie będąc w domu. Dla ciekawych to w aplikacji mamy możliwość przejrzenia danych na temat zużycia prądu.

TP-Link Kasa Smart Light Bulb

Jest to już moje trzecie spotkanie z inteligentnymi żarówkami, tylko wcześniejsze dwa spotkania były z konkurencją TP-Linka, teraz miałem okazję sprawdzić od nich żarówkę i co mnie w niej zaciekawiło, to nie potrzebujemy żadnego mostka sterującego urządzeniami. Żarówkę od TP-Link wystarczy wkręcić do naszego żyrandola/lampki i wyszukać w aplikacji w telefonie — wtedy możemy łatwo wszystko skonfigurować i podłączyć nasz smart sprzęt do naszego domowego WiFi. Ma to swoje dobre i złe strony, ponieważ gdy nasz router nie potrafi obsługiwać dużej ilości urządzeń, to nie zawsze będzie to super działać, a jednak z takim mostkiem, to mostek rozprowadza sygnał do wszystkich urządzeń i wszystkie urządzenia są podpięte do mostka.

No dobra, ale jakie plusy ma ta żarówka, oprócz tego, że jest ona inteligentna, świeci na wszystkie kolory RGB, można nią sterować za pomocą aplikacji i ustawić akcje — ja miałem ustawione, że podczas zachodu słońca żarówka powoli się rozpalała. Wielki plus dla tej żarówki za to, że możemy ją brać wszędzie i łączyć ją wszędzie z WiFi i nie musimy brać ze sobą mostka (nie zawsze jest dostęp, aby podłączyć się mostkiem do routera). Na takie plany zdjęciowe, to jest idealne, bo możemy nią (a nawet nimi) stworzyć klimat na zdjęciu i pobawić się tak kolorami, aby to wyglądało spektakularnie. Czasami przy zdjęciach produktowych lub podczas filmowania przydaje się takie oświetlenie, żeby robiło klimat w tle, bo wcale nie musi być to światło centralne.

Można taką żarówkę nie tylko wykorzystać w domu, ale także przy pracy kreatywnej, więc jak dla mnie jest to super opcja, w szczególności, że możemy taką żarówkę zabrać prawie wszędzie (zależy też czy macie przenośną lampę).

Podsumowując

TP-Link Kasa Smart Light Bulb i WiFi Plug to bardzo fajne urządzenia, które mogą nie tylko unowocześnić nasz dom, ale także taka żarówka może pomóc nam przy jakiś kreatywnych zdjęciach/filmach lub w ogóle stworzyć jakiś klimat podczas oglądania filmów/seriali. Osobiście mogę polecić taki zestaw lub osobno urządzenia, ponieważ korzystało mi się z nich super i usprawniły moje dotychczasowe rzeczy odrobinę lepiej: mogłem z łatwością wyłączyć laptopa poza domem, żarówka sama się zapalała i nie musiałem wybijać się z rytmu pracy. Jest to sporę ułatwienie i jeżeli ktoś się nad tym zastanawia, to może wziąć inteligentne produkty TP-Linka pod uwagę do zakupu.

Co sądzisz o tych inteligentnych urządzeniach?