Fototest – Wiko VIEW Prime

Wiko VIEW Prime

Wiko VIEW Prime jest lepszym urządzeniem do fotografii niż np. Wiko VIEW? Z tej recenzji na pewno dowiecie się, czy VIEW Prime jest lepszym rozwiązaniem. Z jednej strony można powiedzieć, że Wiko VIEW Prime można zaliczać jako lepsze urządzenie. Oczywiście może być to zasługa nazwy Prime w urządzeniu, ale czy zawsze jest Prime. Zaraz się przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko VIEW Prime

Wiko to, urządzenie wyposażyło ten telefon w trzy aparaty. Jeden aparat na tylnej obudowie ma matrycę 16 Mpx. Niestety producent nie podaje jakie przysłony zastosował we wszystkich aparatach.

Dwie przednie kamerki, to aparaty z matrycami 20 Mpx i 8 Mpx. Jeden aparat to zwykły aparat, drugi zaś jest szerokokątny.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dobrze, kolory są nawet dobre, a szczegółowość i jakość zdjęć jest naprawdę ok. Co warto zaznaczyć, to cienie niekiedy są znikome, a to dlatego, że aplikacja umożliwia nam na uruchomienie automatycznego HDR. Oczywiście przy automatycznym ustawieniu nie zawsze się ono uruchomi, dlatego jak wiemy, że potrzeba HDR, to warto je samemu wyzwolić. Dzięki czemu zdjęcia są o wiele lepsze niż przy jego braku.

Pochmurna pogoda - Wiko VIEW Prime

Pochmurna pogoda - Wiko VIEW Prime

3. Słoneczna pogoda

Trzeba przyznać, że aparaty w telefonie Wiko VIEW Prime podczas takiej pogody radzą sobie nawet dobrze. Chociaż czasami aparat ma problem z balansem bieli, wtedy dobrze też jest wykorzystać tryb profesjonalny. Chociaż i tak warto zaznaczyć, że szczegółowość i jakość zdjęć jest na wysokim poziomie jak na marke Wiko. Widać, że Wiko poprawia aparaty w swoich urządzeniach i jest to na duży plus! Również warto zaznaczyć, że cienie na zdjęciach również są nie duże.

Słoneczna pogoda - Wiko VIEW Prime

Słoneczna pogoda - Wiko VIEW Prime

4. Zdjęcia makro

Czy aparat w telefonie Wiko VIEW Prime potrafi w zdjęcia typu makro? Muszę powiedzieć, że tak. Tło jak na to urządzenie jest dobrze rozmyte, a główny obiekt jest ostry i to jest ważne. Co do kolorów, to są one poprawne, chociaż brakuje mi tutaj bardziej nasyconych kolorów. Jednak nie ma co narzekać, ponieważ jest dobrze. Trzeba pamiętać również o tym, że Wiko dało nam możliwość wykonywania zdjęć w większej rozdzielczości do np. druku. Jest to tryb Super Pixel, który jest naprawdę super. Nie dość, że da się tym urządzeniem zrobić dobre zdjęcia makro, to przy uruchomionym tym trybie będzie można wydrukować sobie te zdjęcia we większym formacie.

Zdjęcia makro - Wiko VIEW Prime

Zdjęcia makro - Wiko VIEW Prime

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Co do zdjęć w pomieszczeniach, to nie jest tragicznie, ani też nie jest rewelacyjnie. Zdjęcia są dobre, nie widać przynajmniej dużej ilości szumów i ziarna, a cienie na zdjęciach również nie są duże i mocne. Wszystko można zaliczyć na plus dla urządzenia. Mimo że kolory są nawet dobre, to można się trochę przyczepić do kontrastu. W niektórych częściach zdjęcia go niestety brakuje. Chociaż nie jest to problem, ponieważ zawsze można to naprawić w edytorze zdjęć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko VIEW Prime

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko VIEW Prime

6. Przednia kamerka

Z przednimi kamerkami w telefonie Wiko VIEW Prime jest różnie, na dworze w bardzo dobrym oświetleniu można zrobić naprawdę bardzo ładne zdjęcia. W gorszych warunkach oświetleniowych jest znacznie gorzej, oczywiście jak użyjemy lampy błyskowej na froncie telefonu, zdjęcia będą znacznie lepsze. Niestety będziemy mieć wtedy mocne kontury i cienie. Ja preferuje zdjęcia bez lampy błyskowej i mało co ją używam. Jednak i tak trzeba przyznać, że szczegółowość w obu aparatach przy średnich warunkach oświetleniowych jest w miarę ok. Chociaż jak widać, przy drugim obiektywie jest znacznie gorzej, ale nie aż tak, że nic nie widać.

Przednia kamerka - Wiko VIEW Prime

Przednia kamerka - Wiko VIEW Prime

7. Zdjęcia nocne

Niestety muszę Was tutaj zmartwić. Wiko VIEW Prime nie potrafi wykonywać jasnych zdjęć w nocy. Chociaż w trybie nocnym jest odrobinę jaśniej, ale niestety dalej widać na zdjęciach dużo ziarna i szumów. Jednakże warto zaznaczyć, że przynajmniej widać na zdjęciach co na nich jest i można pokazać znajomym zdjęcia. Oczywiście nie są to zdjęcia najwyższych lotów i warto o tym pamiętać, ale co można się spodziewać po cenie tego urządzenia. Również warto wiedzieć, że zdjęcia są o wiele jaśniejsze niż zdjęcia wykonanie niektórymi urządzeniami z tej półki cenowej.

Zdjęcia nocne - Wiko VIEW Prime

Zdjęcia nocne - Wiko VIEW Prime

8. Przykładowe wideo

Wiko VIEW Prime potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, ważne to, że wraz z tą rozdzielczością mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Jest to o tyle ważne, że niektórzy producenci nawet w droższych urządzeniach nie potrafią dać przynajmniej tej cyfrowej stabilizacji obrazu, która naprawdę może poprawić całe nagranie. Co do nagrania, to jest ono dobre, chociaż widać, że aparat nie radzi sobie najlepiej przy szybkiej zmianie jasności. Chociaż i tak trzeba powiedzieć, że jest znacznie lepiej niż u konkurencji. Co do autofokusu, to można powiedzieć tyle, że działa nawet dobrze i nie trzeba mu w niczym pomagać.

Podsumowując

Wiko VIEW Prime

Wiko VIEW Prime, to dobre urządzenie, które nie kosztuje za dużo, ale też nie za mało. Jednak czy warto wydawać tyle pieniędzy na to urządzenie? Wydaje mnie się, że tak i nawet jestem przekonany, że są to dobre wydane pieniądze. Dlaczego? Otóż Wiko daje nam dużo możliwości, nie tylko w fotografii, ale i w codziennym użytkowaniu. Dla początkujących w mobilnej fotografii jest to dosyć dobre urządzenie i dla takich początkujących osób jest to urządzenie idealne. Oczywiście tylko dla początkujących lub dla osób, które mało robią zdjęcia. Dla osób, które już lepiej czują się w trybie procesjonalnym, to aparat w telefonie Wiko VIEW Prime będzie już nie starczać.

Zdjęcia wykonane Wiko View Prime -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?