Fototest – Xiaomi Mi6

Xiaomi Mi6

Musiałem długo czekać, ale czekanie w końcu się opłaciło, zacząłem testować sprzęty Xiaomi z Polskiej dystrybucji. Na pierwszy ogień poszedł Xiaomi Mi6, dzięki czemu mogę Wam powiedzieć czy aparaty w tym telefonie są dobre jak na rok 2018. Wiadomo, że ten rok dał dużego kopa mobilnej fotografii i pojawiło się mnóstwo świetnych urządzeń z super aparatami, ale przecież nie trzeba dużo wydawać, aby mieć telefon z przeciętnymi, a nawet dobrymi aparatami.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania Xiaomi Mi6.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi6

Xiaomi to urządzenie wyposażył w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie. Jeden obiektyw jest szerokokątny z matrycą 12 Mpx i przesłoną f/1.8. Drugi obiektyw jest teleobiektywem i ma matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.6.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx, niestety nie wiadomo jaką przesłonę zastosował tutaj producent, nie chce się pochwalić. Jednak mogę powiedzieć, że nie jest najgorzej.

2. Pochmurna pogoda

Xiaomi Mi6 potrafi wykonać porządnie zdjęcia podczas pochmurnej pogody, zdjęcia są nawet jasne, a ich szczegółowość stoi na wysokim poziomie. Kolory również są poprawne, a nawet są bardzo dobre. Nie wiedziałem, że urządzenia Xiaomi potrafią aż tak dobrze robić zdjęcia, jest to punkt dla Xiaomi. Oczywiście używając trybu profesjonalnego, zdjęcia będą jeszcze jaśniejsze i fajnie by było, jakbyście z niego korzystali, można w nim wybrać, który obiektywem chcemy wykonać zdjęcie.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi6

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi6

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą również dobre tak samo, jak podczas pochmurnej pogody. Chociaż zdjęcia wykonywane pod słońce nie są aż tak zjawiskowe. Jak widać, HDR nie radzi sobie najlepiej podczas takich sytuacji. Przynajmniej w innych sytuacjach jest dobrze, a czasami nawet bardzo dobrze. Jak widać: szczegółowość i kolory są poprawne. Co również jest ważne, to cienie nie są duże, a są lekkie i przyjemne.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi6

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi6

4. Zdjęcia makro

Czy Xiaomi Mi6 potrafi wykonać ładne zdjęcia makro? Oczywiście, że tak. Chociaż może nie zawsze będą one super ostre, ale kiedy już są, to wyglądają bardzo dobrze. Rozmycie tła jest dobre, nawet przy wykorzystaniu dwóch obiektywów. Oczywiście kolory i szczegółowość zdjęć jest bardzo dobra, nawet można powiedzieć, że wszystko jest zadowalające jak za cenę tego urządzenia.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi6

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Co do zdjęć w pomieszczeniu to są one bardzo dobre, co tu dużo mówić. Zdjęcia są bardzo szczegółowe, nie widać ani ziarna, ani szumów. Jest to bardzo ważne i aparaty w Xiaomi Mi6 to właśnie pokazują. Widać, że postarali się co do najmniejszych detali, a w połączeniu z jasną przesłoną można dużo osiągnąć. Nawet widać to w sztucznym oświetleniu. Duży plus dla Xiaomi.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi6

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi6

6. Przednia kamerka

Jak widać, przednia kamerka w Mi6 bardzo dobrze sobie radzi i co za tym idzie, że to jest starszy model z aż tak dobrym aparatem. Nie pamiętam już tak dawno urządzenia z takimi zdjęciami, czyli z odpowiednią szczegółowością i kolorami. Widać to prawda? Dobra, widać odrobinę ziarno w cieniach, ale pomyślcie, co będzie, jak wykonacie zdjęcia w lepszym oświetleniu. Mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie jeszcze lepiej.

Przednia kamerka - Xiaomi Mi6

7. Zdjęcia nocne

Xiaomi Mi6 nawet potrafi wykonać zdjęcia w nocy, nie będą one aż tak zachwycające, ale przynajmniej będą one już z tymi szumami i ziarnem. Czy jest to wystarczające? Oczywiście, że tak. Chociaż jak będzie trzeba wykonać już to zdjęcie w nocy, to polecam tryb profesjonalnym, ponieważ jak widać, nawet tryb nocny aż tak dużo nie daje. Jest on porównywalny do trybu automatycznego.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi6

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi6

8. Przykładowe wideo

Xiaomi Mi6 potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K. W najwyższej rozdzielczości nie mamy cyfrowej stabilizacji obrazu, ale widać, że działa tutaj optyczna stabilizacja obrazu co bardzo cieszy. Wydajemy już te 2 tys. to miło widzieć, że działa tutaj wszystko tak jak powinno. Można nawet rzec, że kolory i szczegółowość jest prawie taka sama jak przy zdjęciach.

Podsumowując

Xiaomi Mi6

Xiaomi Mi6 nie kosztuje mało, ale też nie kosztuje za dużo. Jak za wszystkie funkcje i możliwości, które przede wszystkim działają, to opłaca się, a nawet jak widać, aparaty bardzo dobrze spisują się, więc zostały wykonane tapety tym telefonem (możecie zerknąć w podstronę Do Pobrania). Czy jak dla mnie byłoby to dobre urządzenie? Oczywiście, pamiętajmy również, że lepsze zdjęcia będzie można osiągnąć, wykonując je wszystkie w trybie profesjonalnym, ale jak widać, nawet tryb automatyczny świetnie sobie radzi. Z czystym sercem mogę polecić ten telefon.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?