Fototest – ZTE Blade V50 Design

ZTE Blade V50 Design

Na testy trafił do mnie jakiś czas temu telefon ZTE Blade V50 Design, czyli kolejny przedstawiciel ZTE Blade za ok. 700 zł. Czy można nim zrobić ładne zdjęcia? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

ZTE Blade V50 Design

ZTE wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 50 Mpx f/1.8
    • 2 Mpx f/2.4 — makro
    • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
  • Przód:
    • 8 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają dosyć ładnie. Jakość i szczegółowość jest na nawet wysokim poziomie, a automatyczny HDR daje radę. Oczywiście od razu muszę powiedzieć, że kiedy HDR działa, to spowalnia to robienie zdjęć, ale przynajmniej efekt jest momentami lepszy niż w droższych urządzeniach. Brakuje mi tutaj jakiegoś innego obiektywu jak np. szeroki kąt. Mimo to spokojnie głównym aparatem można zrobić ładne zdjęcia z nawet dobrze odwzorowanymi kolorami.

Pochmurna pogoda - ZTE Blade V50 Design

Pochmurna pogoda - ZTE Blade V50 Design

3. Słoneczna pogoda

W przypadku zdjęć w słoneczną pogodę to jest również w porządku. Jakość i szczegółowość jest na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się i dzięki temu nie mamy dużych cieni oraz zbyt mocnego kontrastu. Rozpiętość tonalna jest nadzwyczaj dobra jak na tę półkę cenową. Kolory są naturalne i spokojnie można tym telefonem zrobić ładne zdjęcia podczas wyjazdu, czy nawet i na spacerze. Tutaj trzeba przyznać, że jest naprawdę w porządku.

Słoneczna pogoda - ZTE Blade V50 Design

Słoneczna pogoda - ZTE Blade V50 Design

4. Zdjęcia makro

ZTE postanowiło ten model wyposażyć w dedykowany aparat makro. Niestety jest to tylko aparat z matrycą 2 Mpx, więc świetnych zdjęć tym nie zrobimy. Polecam takowe fotografie wykonywać za pomocą głównego aparatu, gdzie wygląda to znacznie lepiej, jest znacznie lepsza jakość i szczegółowość, a nawet kolory są poprawne. Głębia ostrości z głównego aparatu jest poprawna i dobrze oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie zabrakło tutaj trybu portretowego, który sprawdza się dosyć dobrze i spokojnie można dzięki niemu zrobić zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem — chociaż najlepiej działa, kiedy na zdjęciu jest osoba i widać jej twarz.

Zdjęcia makro - ZTE Blade V50 Design

Zdjęcia makro - ZTE Blade V50 Design

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na dosyć wysokim poziomie i nie mogę nic złego na ten temat powiedzieć. Autofocus działa szybko i sprawnie, a kolory są odpowiednie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są mocno poszarpane i rozmazane, więc można za to pochwalić ZTE. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają bardzo dobrze i co ważne, to balans bieli działa tak, jak powinien. Nawet autofocus w miarę szybko działo, więc to w tym modelu się udało.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade V50 Design

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade V50 Design

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki, to o dziwo w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Spokojnie V50 Design zrobimy ładne selfie, nawet w tych gorszych warunkach oświetleniowych. Nie można narzekać na jakość, szczegółowość, czy nawet i na kolory. Ten model spokojnie będzie nadawał się do tego typu zdjęć, jedynie czego nie polecam to używać trybu zbliżenia x2, ponieważ jakość będzie wtedy znacznie niższa. Wspomnieć muszę, że w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej, więc osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - ZTE Blade V50 Design

Przednia kamerka - ZTE Blade V50 Design

7. Zdjęcia nocne

W przypadku ZTE to jeszcze żaden telefon z serii Blade nie zaskoczył mnie jakoś pozytywnie w bardzo złych warunkach oświetleniowych. V50 Design niestety nie jest również rewelacyjnym telefonem do zdjęć nocnych, nawet pomimo tego, że ma do tego dedykowany tryb. W trybie automatycznym zdjęcia nie są jakoś super jasne, chociaż trzeba powiedzieć, że jak mamy dużo punktowego światła, to te zdjęcia nie wyjdą aż tak złe — chociaż spodziewałem się, że trybem nocnym zrobimy jaśniejsze zdjęcia, ale niestety tak się nie stało, nawet są one odrobinę ciemniejsze. No niestety, tytułowy telefon nie nadaje się do takich warunków oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - ZTE Blade V50 Design

Zdjęcia nocne - ZTE Blade V50 Design

8. Próbka nagrania

ZTE Blade V50 Design ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy tutaj żadnej stabilizacji, więc przez to filmy bardzo mocno się trzęsą. Gdyby ten telefon miałby stabilizację, to spokojnie można byłoby nagrać ładniejsze filmy. Tak to nagramy tym modelem statyczne wideo lub po prostu zrobimy nawet ładne zdjęcia. Mam nadzieję, że ZTE jeszcze nad tym popracuje, bo jakiś potencjał jest, szczególnie że w tym modelu ten autofocus działa dosyć sprawnie, w porównaniu do innych modeli z serii Blade.

Podsumowując

ZTE Blade V50 Design

ZTE Blade V50 Design nie jest super drogim telefonem, ponieważ kosztuje on ok. 700 zł. Więc czy warto interesować się tym modelem? Tak naprawdę muszę powiedzieć, że ten model ZTE nie jest aż taki zły. Spokojnie można z niego korzystać i nawet da się nim zrobić ładne zdjęcia, czy filmy (szczególnie jak będziemy stać w miejscu). Jestem bardzo ciekawy, czy producent będzie rozwijał tę serię dalej i pokusi się o przynajmniej elektroniczną stabilizację obrazu. Jeżeli szukacie taniego telefonu, którym zrobicie nawet ładne zdjęcia, to możecie spojrzeć na ten model.

Zdjęcia wykonane ZTE Blade V50 Design – ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?