Fototest – ZTE Blade V8 Mini

ZTE Blade V8 Mini

Jakiś czas nie było u mnie żadnego urządzenia od producenta ZTE. Z wielkim przytupem nastał ten moment, a to, czemu z wielkim przytupem? To dlatego, że urządzenie kosztuje mało, a ma dwa aparaty! Tak to urządzenie ma takie same aparaty co jego starszy i mocniejszy brat Blade V8. Co ważne to pomiędzy tymi dwoma modelami różni się przednia kamerka, podzespoły i ekran, no i umiejscowienie skanera czytnika linii papilarnych.

Niestety tym razem rozpakowania nie będzie, ponieważ urządzenie przyjechało w bardzo testowym pudełku (nawet bez ładowarki). Dlatego od razu zapraszam do dalszej recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZTE Blade V8 Mini

ZTE to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty, dwa z nich są na tylnej obudowie telefonu. Te dwa aparaty mają matryce 13 Mpx i 2 Mpx (do rozmycia tła), niestety producent nie chwali się jaką przesłonę zastosował we wszystkich aparatach.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx, jak na taką rozdzielczość jest nawet przeciętnie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonywane tym telefonem są naprawdę bardzo dobre. Cienie nie są duże, jakość i szczegółowość stoi na bardzo wysokim poziome. Chociaż co prawda kolory nie są poprawnie odzwierciedlone, ale dodają one uroku zdjęciom, nie każdym, ale dodają. Oczywiście zawsze można skorzystać z trybu profesjonalnego w ZTE Blade V8 Mini, ale z tego, co wiem, to nie każdy używa.

Pochmurna pogoda - ZTE Blade V8 Mini

Pochmurna pogoda - ZTE Blade V8 Mini

3. Słoneczna pogoda

Czy aparaty w ZTE Blade V8 Mini radzą sobie podczas słonecznej pogody? Oczywiście, że tak, tylko niestety kolory ponownie nie są poprawnie odzwierciedlone. Tryb automatyczny strasznie zmienia kolory, czyli inaczej balans bieli, nie działa najlepiej. Co ważne to cienie nie są duże, a są łagodne i małe. Jakość i szczegółowość jest również poprawna, jest to bardzo duży plus dla ZTE. Jak za telefon za mniej niż 600 zł to jest naprawdę dobrze, chociaż ZTE mogłoby, poprawić trochę balans bieli.

Słoneczna pogoda - ZTE Blade V8 Mini

Słoneczna pogoda - ZTE Blade V8 Mini

4. Zdjęcia makro

Telefon ZTE Blade V8 Mini potrafi nawet dobrze wykonać zdjęcia makro, nawet śmiem powiedzieć, że bardzo dobrze. Chociaż widać, że powiększona głębia ostrości nie jest najlepsza, ale nie ma co narzekać, przecież dopiero ZTE wchodzi w tę funkcję. Co ważne to główne obiekty na zdjęciach są naprawdę bardzo szczegółowe, co mnie bardzo cieszy. Jakość również jest poprawna, a kolory o dziwo są dobrze odzwierciedlone i nasycone. Czy jeden obiektyw radzi sobie z głębią ostrości? Jak najbardziej, chociaż nie jest ona oszałamiająca.

Zdjęcia makro - ZTE Blade V8 Mini

Zdjęcia makro - ZTE Blade V8 Mini

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Muszę przyznać, że aparaty w tym telefonie bardzo dobrze radzą sobie w pomieszczeniu, chociaż i tak muszę ponarzekać, ponieważ automatyczna ostrość nie jest najszybsza. Czasami można złapać się na tym, że myślimy, iż aparat zdąży wyostrzyć przed wykonaniem zdjęcia, a niestety jest inaczej. Na to trzeba zwrócić uwagę. Jednakże nawet przy nie aż tak dużym świetle zdjęcia są bardzo dobre jakościowo. Szczegóły są poprawne tak samo, jak kolory. Również przy sztucznym oświetleniu, więc nie będę pisać tego samego.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade V8 Mini

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade V8 Mini

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w ZTE Blade V8 Mini nie jest rewelacyjna, ale nie jest też najgorsza. Jest ona przeciętna, a nawet i mniej. W dużym oświetleniu będzie całkiem inaczej niż przy średnim oświetleniu jak widać. Zdjęcia są nawet dobre jakościowo, a szczegółowość również jest dobra, chociaż lepsza jest znacznie w większym oświetleniu. W ciemności nie ma co marzyć o zrobieniu zdjęcia (chociaż można użyć diody LED). Co jest jeszcze ważne, to balans bieli w przedniej kamerce dobrze sobie radzi.

Przednia kamerka - ZTE Blade V8 Mini

7. Zdjęcia nocne

Tym telefonem w nocy nie wykonacie super zdjęć, uda Wam się tylko wykonać za pomocą trybu nocnego, który jak widać, bardzo dobrze sobie radzi. Chociaż warto zaznaczyć, że nawet w trybie automatycznym uda się wykonać na tyle zdjęcie, aby kontury były widoczne. Chociaż polecałbym wykonywać zdjęcia w trybie nocnym z tego względu, że wyglądają one znacznie lepiej i są bardzo jasne (jak na takie urządzenie). Widać, że ZTE przyłożyło się do trybów i jest to niewątpliwie duży plus.

Zdjęcia nocne - ZTE Blade V8 Mini
Zdjęcia nocne - ZTE Blade V8 Mini

8. Przykładowe wideo

ZTE Blade V8 Mini potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, jest to jego najwyższa rozdzielczość, która umożliwia nagrywać filmy. W tej rozdzielczości znajdziemy stabilizację, ale czy działa jak powinna? A no działa, ale nie aż tak dobrze jakby można byłoby myśleć. Obraz odrobinę faluje, co nie jest najlepszym znakiem. Co ważne to kolory są poprawne i to można zaliczyć na plus. Co z ostrością? No niestety odrobinę „wariuje”, ale nawet potrafi szybko wyostrzyć, wtedy kiedy trzeba. Mam jeszcze jedno zastrzeżenie, ponieważ aparat w tym telefonie niestety nie radzi sobie z płynnym przechodzeniem pomiędzy jasnym a ciemnym miejscem. To niestety jest wielki minus.

Podsumowując

ZTE Blade V8 Mini

ZTE Blade V8 Mini jest naprawdę dobrym urządzeniem za naprawdę rozsądną cenę. Tak jak wspomniałem, cena waha się już poniżej 600 zł. Dla amatorów i mało wymagających użytkowników to urządzenie jest w sam raz. Mogę polecić ten telefon właśnie tym osobom, a nawet i fotografom mobilnym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę i potrafią uczyć się na błędach. Blade V8 Mini w zupełności wystarczy, ale czy ja bym mógł go mieć? No niestety nie, ponieważ tak jak wspomniałem, jest on dobry dla początkujących, mnie niestety brakowało kilku opcji i najważniejsze, aby mieć większą możliwość korzystania z pełnego trybu profesjonalnego, a nie okrojonego. Mam nadzieję, że już niebawem pojawi się u mnie Blade V8 i zdjęcia będą również tak dobre, jak z tego telefonu, a nawet może i lepsze.

Zdjęcia wykonane ZTE Blade V8 Mini -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?