Fototest – Honor 7X

Honor 7X

Myślicie nad zakupem Honora 7X pod względem aparatów? Niestety mam trochę smutnych wiadomości, chociaż dobre wiadomości również się pojawią. Na samym wstępie mogę powiedzieć tylko tyle, że myślałem, iż będzie znacznie lepiej (ze względu na reklamy), a jest całkiem inaczej. Szczerze, gdyby nie było drugiego aparatu w telefonie Honor 7X, to nie zrobiłoby to dużej różnicy. Drugi obiektyw według mnie jest tylko dlatego, że jest taki trend i nic więcej. Wielka szkoda. Honor mógłby trochę oszczędzić, usuwając drugi obiektyw i polepszając ten pierwszy.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania telefonu Honor 7X.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 7X

Honor wyposażył ten model telefonu w trzy aparaty. Na tylnej obudowie znajdziemy dwa z nich. Jeden aparat ma matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0, drugi aparat ma matrycę 2 Mpx z przesłoną f/2.0. Ten drugi obiektyw jest tylko do głębi ostrości, która ma być lepsza (ale nie jest zawsze taka).

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx, niestety producent nie podaje jaką przesłonę zastosował w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę? Niestety nie najlepsze, a to tylko dlatego, że kolory zdjęć nie są poprawne, są trochę pożółkłe, a nawet zielonkawe. Niebo nie jest takie, jakie powinno być. Chociaż szczegółowość i jakość zdjęć jest nawet poprawna. Gdyby kolory byłyby inne, razem z odrobiną większej szczegółowości to byłoby dobrze, a nawet jeszcze lepiej.

Pochmurna pogoda - Honor 7X

Pochmurna pogoda - Honor 7X

3. Słoneczna pogoda

Kolory podczas słonecznej pogody wyglądają znacznie lepiej niż podczas pochmurnej pogody. Co watro zaznaczyć to cienie podczas takiej pogody nie są duże, a nawet są znikome. Jest to oczywiście bardzo duży plus dla Honora, chociaż jak dla mnie to lepiej użyć trybu profesjonalnego i wykorzystać cały potencjał aparatu w tym telefonie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest bardzo dobra, nawet wręcz rewelacyjna.

Słoneczna pogoda - Honor 7X

Słoneczna pogoda - Honor 7X

4. Zdjęcia makro

Czy zdjęcia makro wykonywane aparatem lub aparatami w tym telefonie są dobre? Są dobre, ale kiedy zrobimy zdjęcia w trybie profesjonalnym. Tryb automatyczny wykonuje jak dla mnie strasznie ciemne zdjęcia. Mam takie odczucie. Również mam nadzieję, że Honor poprawi to w aktualizacjach. Co warto zaznaczyć, to kolory są poprawne, chociaż są odrobinę przygaszone. A co z głębią ostrości? Jest ona poprawna, ale niestety powiększona głębia ostrości nie wygląda najlepiej. Lepiej to wypada np. w Huawei P10. Jak dla mnie to tego dodatkowego aparatu jako regulator głębi ostrości nie sprawdza się za bardzo (chociaż się przyznam, że nie sprawdzałem przy portretach).

Zdjęcia makro - Honor 7X

Zdjęcia makro - Honor 7X

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Czy Honor 7X potrafi wykonać ładne zdjęcia w pomieszczeniu? Niestety nie zawsze, ponieważ niekiedy zdjęcia są ciemne (rogi jeszcze bardziej) i nie wygląda to najlepiej. Chociaż szczegółowość i jakość jest na bardzo dobrym poziomie i to trzeba zaznaczyć. Warto również wiedzieć, że zdjęcia w sztucznym oświetleniu nie są aż takie złe, są bardzo dobre. Kolory są odpowiednie, a cienie wywołane przez lampę nie są duże i ostre. Chociaż i tak widać, że krawędzie są ciemniejsze i nie wiem od czego, to zależy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7X

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7X

6. Przednia kamerka

W końcu mogę powiedzieć, że telefon ma naprawdę dobry przedni aparat. Nie jest może najlepiej, ale jest naprawdę dobrze jak na taki telefon. Kolory, jakość i szczegółowość jest poprawna, więc przednia kamerka w Honorze 7X może nadawać się do Selfie. Da się zrobić tańszy telefon z dobrym przednim aparatem? Jak widać, da się i Honor to pokazał! Widać odrobinę ziarna, ale to tylko dlatego, że zdjęcie jest wykonane w średnich warunkach oświetleniowych.

Przednia kamerka - Honor 7X

7. Zdjęcia nocne

Honor 7X potrafi wykonać zdjęcia w nocy nawet w trybie automatycznym, chociaż szkoda, że razem z ziarnem. Jednak warto zaznaczyć, że zdjęcia są odrobinę jasne i da się z nich dużo odczytać. Oczywiście lepszą sprawa jest tryb profesjonalny, zdjęcia dzięki niemu mogą być o wiele jaśniejsze i nie mamy na nich ziarna oraz szumow. Jeżeli chcecie wykonywać zdjęcia w nocy tym telefonem, to polecam szczególnie tryb profesjonalny, ale jeżeli chcecie zrobić, aby pokazać coś znajomym, to tryb automatyczny również się nadaje.

Zdjęcia nocne - Honor 7X

Zdjęcia nocne - Honor 7X

8. Przykładowe wideo

Honor 7X potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, jednak nie znajdziemy tutaj ani optycznej stabilizacji obrazu, ani elektrycznej stabilizacji obrazu. Tutaj mocno zawiodłem się na Honorze, chociaż trzeba przyznać, że kolory nagrywane tym aparatem są dobre. Tylko kolory są dobre, ponieważ nawet ostrość nie jest aż taka szybka, co niestety idzie na minus tego telefonu, razem nawet z brakiem elektronicznej stabilizacji obrazu.

Podsumowując

Honor 7X

Honor 7X można już zakupić w naprawdę dobrej cenie, tylko trzeba szukać. Jednak czy nawet warto szukać dobrej ceny za te aparaty w tym telefonie? Jak dla mnie nie za bardzo, chociaż jak patrząc, to najwięcej przemawia za tym telefonem przednia kamerka i główny aparat (tylko w trybie profesjonalnym). Czy skusiłbym się na ten telefon? Szczerze to nie za bardzo, to właśnie ze względu na tryb automatyczny, który nie wykorzystuje całego potencjału aparatu. Przecież nie każdy potrafi wykonywać zdjęcia w trybie profesjonalnym. Mogę ten telefon polecić osobom, które wlasnie potrafią korzystać z trybu profesjonalnego.

Zdjęcia wykonane Honorem 7X -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?