Moja #zimaztelefonem edycja 2

Ostatnio na blogu mogliście przeczytać podsumowanie wyzwania #zimaztelefonem edycja 2. Teraz przyszedł czas, aby to pokazać Wam moje zdjęcia wykonane telefonem Nokia 7.2, bo oczywiście to wyzwanie powstało dzięki współpracy z Nokią Mobile. Więc to właśnie ich telefonem mogłem bawić się podczas całego wyzwania, chociaż recenzja tego modelu jest już dawno na blogu. Nie zbaczając z toru, to bardzo cieszy mnie fakt, że tej zimy mieliśmy dużo śniegu, który mogliśmy wykorzystać do naszych zdjęć (chociaż wiadomo, czasami ten śnieg był bardzo problematyczny). Teraz powoli nadchodzi wiosna i to na nią trzeba się szykować. Mam nadzieję, że będzie o wiele lepiej niż w poprzednim roku, czyli w 2020.

Przy tym wyzwaniu nie policzyłem, ile było dokładnie zdjęć, ale nie było ich na szczęście aż tak mało — chociaż liczę, że przy kolejnych wyzwaniach będziemy mieć większą mobilizację do działania. Na szczęście widziałem kilka nowych osób, które tym razem wzięły udział w wyzwaniu i naprawdę to cieszy.

Co jeszcze mogę powiedzieć, to dzięki temu, że miałem już wcześniej u siebie Nokie 7.2, to tym razem byłem świadomy, co potrafi ten telefon i jakie ma wady i możliwości. Więc wydaje mi się, że wyciągnąłem z aparatów w tym telefonie tak z 80%, jakbym miał jeszcze chwilę ten telefon, to myślę, że wyciągnąłbym z niego 100%.

Bez zbędnego przedłużania, czas na moje zdjęcia.

1. Bajkowo

W Katowicach nie jest tylko szaroburo, ale także może być bajkowo (nawet nie tylko w zimę, a przez cały rok!). Polecam czasami się przejść po różnych miejscach w tym mieście.

2. Bałwan

Jak zima, dużo śniegu, to i bałwany! Tylko w tym roku te bałwany takie trochę inne, bo z maseczkami…

3. Moje miasto

W święta nasze miasta są ładnie przyozdobione, co prawda w Katowicach nie ma tego jakoś dużo, ale zawsze jakaś fajna atrakcja i okazja do wykonywania zdjęć.

4. Chłodno

Przez tą zimę mieliśmy strasznie mroźną zimę i nawet na szybach mogliśmy czasami zauważyć piękne zimowe mozaiki. Co prawda, ta jest w Katowicach cały rok, ale nie mogłem przejść obok tego obojętnie.

5. Zima górą!

Jest śnieg, jest zimno, to i zima górą!

6. Cisza

Czy minimalizm też Wam się kojarzy z ciszą? Mnie bardzo!

7. Choinka

No dobra, śnieg jest, zimno jest, ale czegoś jeszcze brakuje… oczywiście choinki! Jakby mogło jej zabraknąć w święta i zimę.

8. Moje DIY

Co prawda tej zimy i przy tym wyzwaniu nie udało mi się wykonać żadnego DIY, ale postanowiłem trochę pobawić i wykonać właśnie takie zdjęcie.

9. Pod kocem

Nie każdy lubi wychodzić na zimno, wiele osób lubi wtedy siedzieć pod ciepłym kocem i czytać książki lub oglądać seriale. Mnie za to zdarza się pracować (chociaż też to robię i bez koca).

10. W dłoniach

Podczas wyzwania miałem w dłoniach Nokię, ale w tym samym czasie trafiła do mnie druga Nokia, więc był to idealny moment na wykonanie zdjęcia Nokią Nokii.

11. Zimowy przysmak

Jakie są Wasze zimowe przysmaki? Moje to oczywiście pierniki! Wasze na pewno też.

12. Bez pośpiechu

Czy zima też Wam się kojarzy z momentem przystopowania, zatrzymania się i odpoczynku? Mimo iż mi się nigdy nie udaje tego zrobić, to i tak zawsze o tym tak myślę.

13. Niezastąpione

Wełniane kominy i szale są niezastąpione zimą, mówię Wam!

14. Nie odgadniesz

Nikt nie odgadł co to jest, a to jest wnętrze fontanny w Katowicach. Zgadlibyście?

15. Z lampą błyskową

Z lampą błyskową można wykonać naprawdę momentami ładne zdjęcia, ale warto na to uważać i nie wykorzystywać lampy w każdym momencie!

16. W bieli

Białe lampki są według mnie najlepsze i najbardziej oddają klimat.

17. Tylko zimą

Co prawda śniegu nie było już bardzo dawno, ale jest to jednak prawda, że tylko zimą możemy go spotkać.

18. Płatki

Tu nie chodzi o płatki śniadaniowe, a o płatki śniegu. Ciężko momentami złapać takie na zdjęcia, a szczególnie z bardzo bliska, bo jest to naprawdę bardzo małe.

19. Odświętnie

Wcześniej wspominałem o choince, to teraz muszę powiedzieć o tym, że warto taką choinkę ubrać, aby była ona jednak wygląda ona odświętnie.

20. Cicho-sza

Dawno w Katowicach nie widziałem takich pustek na ulicy, jak w tamtym czasie.

A Wam jakie zdjęcia się podobają?

 

Wyzwanie powstało we współpracy z