Recenzja – Mi Robot Vacuum-Mop

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Jakiś czas temu miałem okazję testować dla was inteligentnego robota odkurzającego Mi Robot Vacuum-Mop. Urządzenie pozytywnie mnie zaskoczyło wachlarzem możliwości i udogodnień, jakie oferuje. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na jego temat, przeczytajcie dalszą część recenzji.

 1. Wykonanie
 2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Mi Robot Vacuum-Mop to urządzenie, które samo zadba o czystość w naszym domu — jest to inteligentny robot sprzątający, posiadający także funkcję mopa. Wymiary urządzenia to: 353 mm x 350 mm x 81,5 mm, a waga to 3,6 kg. Oprócz samego robota w pudełku znajdziemy także: stację dokującą, przewód zasilający, specjalny przyrząd do czyszczenia szczotki, szczotkę boczną, oraz zbiornik na wodę, wraz z mopem. Zbiornik na wodę to wyposażenie opcjonalne możemy podłączyć go i odłączyć od urządzenia, kiedy chcemy, a robot automatycznie zacznie go używać, gdy będzie podłączony. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 2400 mAh, a jego moc znamionowa to 40 W. Wszelkie zanieczyszczenia zebrane przez odkurzacz trafią do plastikowego kontenera o pojemności 600 ml wyposażonego w filtr, który skutecznie zatrzyma kurz i drobnoustroje do 0,3 μm. W najintensywniejszym trybie pracy urządzenia, moc ssania jaką generuje to 2500 Pa, co skutecznie pozwoli sprzątać dywany. Oprócz tego odkurzacz wyposażony jest w wiele czujników, które usprawniają jego pracę, są to:

 • Czujnik klifu
 • Czujnik kolizji
 • Czujnik przyspieszenia
 • Czujnik radarowy
 • Czujnik ściany
 • Czujnik spadania
 • Czujnik zapełnienia pojemnika

Oprócz tego odkurzacz jest także wyposażony w:

 • Detekcje ruchu
 • Kompas cyfrowy
 • Żyroskop

Urządzenie samo wysprząta dane pomieszczenie lub cały dom. Możemy sterować nim za pomocą dwóch przycisków na obudowie, ale jeżeli chcemy uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności, możemy to łatwo zrobić z poziomu aplikacji Xiaomi Home. Po połączeniu jej z odkurzaczem możemy zdalnie uruchomić urządzenie bądź też zaplanować grafik sprzątania – na przykład, gdy jesteśmy w pracy – a także ustawić tryb sprzątania (cichy, normalny, silny etc.).

Przystawka z mopem świetnie sprawdzi się do czyszczenia drobnych zabrudzeń lub zacieków na panelach, należy jednak pamiętać, by po każdym sprzątaniu wyjąć wkład i dokładnie go wypłukać. Możemy, za pomocą aplikacji ustawić ilość wody, jaka zostanie wykorzystana do sprzątania do dyspozycji mamy 3 opcje zużycia: niską, normalną i wysoką.

Warto także dodać, iż odkurzacz automatycznie w trakcie pracy sporządzi mapę pomieszczenia, w którym pracuje i zostanie ona wyświetlona w naszej aplikacji, dzięki czemu będziemy widzieli postęp pracy urządzenia. Oprócz tego możemy także sterować urządzeniem manualnie z poziomu telefonu i wydawać mu polecenia — opcja szczególnie przydatna, gdy chcemy wyczyścić tylko niewielki fragment pomieszczenia.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

2. Moje wrażenia

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

A jak Mi Robot Vacuum-Mop sprawdza się w praktyce? Można by powiedzieć, że sprawdza się świetnie i zakończyć recenzję, ale spróbuję to nieco rozwinąć. Gabarytowo nie jest to najmniejszy robot na rynku, toteż oferuje więcej możliwości. Oprogramowanie urządzenia jest bardzo dopracowane, więc nie będziemy narzekać, że jakaś część pomieszczenia została pominięta w trakcie sprzątania — podczas testów nie spotkało mnie coś takiego. Na pochwałę zasługuje także aplikacja i sama obsługa odkurzacza, która jest bardzo intuicyjna i prosta. Z łatwością możemy zarządzać urządzeniem i mamy pełny dostęp do podglądu pracy co jest szczególnie przydatne, gdy nie ma nas w domu. Akumulator urządzenia pozwoli wysprzątać standardowych rozmiarów pomieszczenie z pełną mocą bez konieczności przerwy na ładowanie, a gdyby zaszła taka konieczność urządzenie samo wróci do stacji dokującej, uzupełni braki w akumulatorach, a następnie samo wróci do pracy w miejscu, w którym została ona przerwana. Uważam, że Mi Robot Vacuum-Mop to duże udogodnienie w sprzątaniu i ogromna oszczędność czasu. Odkurzacz doskonale radzi sobie z różnymi powierzchniami, a nawet niewielkimi progami (chociażby z wjazdem z podłogi na dywan).

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Podsumowując

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Mi Robot Vacuum-Mop to łatwy w obsłudze inteligentny robot sprzątający, który zadba o czystość w naszym domu, nawet w czasie gdy nas w nim nie ma. Przejrzysta obsługa i mnogość funkcji z poziomu aplikacji zasługują na pochwałę. Mop świetnie sprawdzi się do czyszczenia lekkich zabrudzeń na naszej podłodze, ale nie oczekujmy od niego zbyt wiele. Urządzenie dobrze radzi sobie z niewielkimi progami, co czasami bywa problemem w przypadku tego typu urządzeń. Jak najbardziej polecam każdemu, kto chciałby nieco się odciążyć w codziennych obowiązkach.

Co sądzisz o tym odkurzaczu?