Recenzja – Huawei Sound

Huawei Sound

Jakiś czas temu na testy dotarł do mnie jeden z nowszych głośników Huaweia. Mowa oczywiście o Huawei Sound, który jest niby tańszą wersją dosyć dobrego głośnika Huawei Sound X. Jednak od razu powiem, że mimo iż jest on tańszy, to wcale nie oznacza, że jest gorszy, bo jest wręcz przeciwnie.

Huawei Sound zaskoczył mnie nie tylko dźwiękiem, ale także większymi możliwościami od droższego brata. Jak sprawdzał się w całości ten głośnik? Przekonacie się o tym poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Huawei Sound został wykonany podobnie jak Sound X z błyszczącego plastiku, a dolna część to siatka (również plastikowa). Co od razu jeszcze warto powiedzieć, to Sound jest odrobinę mniejszy i lżejszy niż Sound X, a co ciekawe to w Huawei Sound mamy wejście AUX, gdzie na próżno go szukać w droższej wersji.

Oczywiście głośnik obsługuje Wi-Fi, Bluetooth i UPnP. Więc możemy go podpinać pod telefon lub komputer, jak tylko nam się podoba, no i oczywiście możemy podłączyć się jeszcze do tego głośnika poprzez złącze AUX — taka pierdoła, a czasami nawet cieszy. Również cieszy fakt, że producent do zestawu daje nam szmatkę do przecierania głośnika, bo strasznie się on brudzi.

Huawei Sound

2. Moje wrażenia

Huawei Sound

Szczerze mogę Wam powiedzieć, że Sound bardziej przypadł mi do gustu niż Sound X. Może być to też ze względu na jego gabaryty, a także przez to, że dźwięk jest naprawdę bardzo dobry. Jest to m.in. zasługa technologii Devialet. Oczywiście głośnik gra także we wszystkie strony (360 stopni) i możemy postawić ten głośnik na środku pokoju lub stołu i dźwięk będzie świetnie się rozprowadzał.

Jedynie, na co zwróciłem uwagę, to spód tego głośnika o wiele bardziej się nagrzewa niż u starszego brata. Nie wiem, czym to było spowodowane (zapewne ładowarką), ale temperatury po dłuższej zabawie z Soundem nie należały do przyjemnych. Na szczęście jakość dźwięku wynagradzała mi ten jeden mankament.

Huawei Sound

Podsumowując

Huawei Sound to bardzo dobry głośnik, który w zupełności może wystarczyć do domowych zastosowań i do słuchania muzyki podczas odpoczynku od pracy lub dla relaksu. Oczywiście ten głośnik także nadaje się na to, aby puścić na nim muzykę pośród znajomych i rozkręcić domówkę lub nawet imprezę — Sound jest na tyle głośny i donośny, że na maksymalnej głośności czasami trzeba się ze znajomymi przekrzykiwać, ale na szczęście dźwięk pozostaje czysty i nie można na to narzekać. Bardzo polecam ten głośnik i jeżeli szukacie czegoś fajnego i stylowego głośnika do swojego domu, to możecie zastanowić się właśnie nad tym modelem.

Huawei Sound

Co sądzisz o tym głośniku?