Naprawa telefonów – co trzeba wiedzieć?

Wpis sponsorowany

Telefony z logiem Apple to jedne z popularniejszych urządzeń na rynku. Coraz częściej można napotkać się na ludzi z telefonami tego producenta. Chociaż jeszcze jednymi z popularniejszych marek, które trafiają do serwisów, są telefony Samsunga i Xiaomi. Zbity ekran, słaba bateria, czy może problem z ładowaniem? Niektórym z nas zdarzają się takie sytuacje i warto wtedy wybrać się do serwisu, warto wtedy wyszukać najlepszy serwis w okolicy, np. wpisując w Google: serwis telefonów Warszawa. Jednak, co trzeba wiedzieć przed oddaniem swojego urządzenia do serwisu i czy warto go oddawać? O tym przekonacie się poniżej.

Naprawa telefonów

Wymiana szybki to nic innego jak naprawa iPhone’a, która jest konieczna w momencie uszkodzenia naszego przedniej (lub tylnej) szklanej szybki. Zazwyczaj stłuczoną szybkę mamy wtedy, kiedy nasz telefon upadnie z dużej wysokości lub spadnie pod nieodpowiednim kątem. Takie rozbicie źle wpływa nie tylko na estetykę urządzenia, ale także na komfortowe użytkowanie lub późniejsze problemy z wyświetlaczem. Rozbicie przedniej szybki nie tylko wpływa na wyświetlacz, ale także na dotyk – serwis iPhone’ów w szybki i sprawny sposób pomoże rozwiązać nam nasz problem. Co ważne, to nie dotyczy to tylko urządzeń z nadgryzionym jabłkiem, a także inne modele telefonów od innych producentów.

Czy zbity ekran to wymiana całego panelu?

Niekiedy nasz telefon ma tylko zbitą szybkę, a niekiedy uszkodzenie jest takie duże, że na wyświetlaczu mogą pojawić się kolorowe paski, rozlany wyświetlacz, albo najgorsze, ekran nie reaguje na nasz dotyk. W przypadku dużego uszkodzenia będzie potrzeba wymiany całego przedniego panelu, co wiąże się z większymi kosztami. Jednak przy uszkodzeniu tylko szybki można zrobić refabrykacje przedniego panelu. Proces ten składa się z kilku etapów i polega na oddzieleniu uszkodzonego elementu od warstwy wyświetlacza. W taki oto sposób koszta maleją, ponieważ zachowujemy oryginalny wyświetlacz, a wymieniamy tylko samą szybkę. Wyświetlacz jest czyszczony na poszczególnych etapach i na niego nakładana jest nowa szybka. Wszystkie elementy są łączone pod wpływem wysokiej temperatury. Po takim zabiegu można cieszyć się z dalszego użytkowania naszego telefonu.

Czy warto samemu wymieniać szybkę?

Niektórzy poszukują alternatyw, aby zaoszczędzić trochę na serwisie i przeszukują w Internecie sklepów z nowymi wyświetlaczami lub szybkami. Naprawa telefonów teoretycznie samodzielnie jest możliwa, tak samo i wymiana szybki/wyświetlacza. Jednak wymiana taka w rzeczywistości przeprowadzona w domowym zaciszu jest utrudniona, dlaczego? Przede wszystkim do wymiany szybki lub wyświetlacza są potrzebne specjalistyczne narzędzia. Bez których nie będzie możliwe oddzielenie uszkodzonej warstwy szkła od wyświetlacza (no chyba, że wymieniamy część razem z wyświetlaczem). Istnieje duże ryzyko, że podczas wymiany szybki dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza. Wtedy będzie konieczna wymiana całego przedniego panelu na nowy — dodatkowe koszty lub udanie się do serwisu.

Nie zaleca się naprawy szybki na własną rękę. Brak doświadczenia i sprzętu zwykle nie kończy się najlepiej, a w najgorszym wypadku będzie trzeba dołożyć pieniędzy na serwisowanie urządzenia. Koszta wymiany szybki w profesjonalnym serwisie nie są aż tak wygórowane, dlatego warto jak najszybciej znaleźć serwis, w którym zajmą się naszym telefonem.

Czy warto wymieniać szybkę?

Wiele osób zastanawia się, czy wymiana szybki w ogóle ma sens i czy warto na to wydawać tyle pieniędzy. Moim zdaniem jak najbardziej tak. Z naprawą nie warto zwlekać, a to dlatego, że wyświetlacz będzie nie tylko podatny na uszkodzenia, ale także na wodę czy kurz. Jeśli ciecz przedostanie się do podzespołów, to iPhone może uleć poważnemu uszkodzeniu. Za wymianą szybki odpowiada również fakt, że zabieg ten jest dużo tańszy od zakupu nowego iPhone’a i w profesjonalnym serwisie będziemy mieć gwarancję i pewność, że wszystko jest odpowiednio zamknięte.

Jak zabezpieczyć ekran?

Czy przed uszkodzeniem szybki w telefonie można się jakoś ochronić? Niestety, ale w 100% nie da się zabezpieczyć telefonu, ale ryzyko usterki można zminimalizować. Zalecane jest w pierwszej kolejności zakupić szkło hartowane lub folię na przedni wyświetlacz.

Podczas upadku zamortyzuje uszkodzenie i ochroni wyświetlacz. Dodatkowo warto zainwestować w solidne etui. Podczas wyciągania telefonu z kieszeni, a także podczas korzystania z niego, na co dzień warto zachować ostrożność. W ten sposób nie będziemy musieli obawiać się, że urządzenie wypadnie nam z ręki/rąk. Jak tak się stanie, to będziemy spokojni, że szkoda nie będzie aż taka duża. Pancerne obudowy są wykonane z materiałów, które pochłaniają uderzenia. Warto rozejrzeć się za modelem spełniającym normy wojskowe lub poszukać modelu ze wzmocnionymi rogami. Ochrona urządzenie będzie bardzo dobra, a Ty będziesz mógł zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i swój cenny czas.