Obiektywy do telefonu

Obiektywy do telefonu

Witaj, mam dzisiaj dla Ciebie coś ciekawego, fajnego, coś, co na pewno Tobie się spodoba. A mianowicie obiektywy do telefonu. Bardzo dobry sposób na ciekawe zdjęcia. Dajmy przykład na to, że chcesz zrobić zdjęcie makro kwiatka, ale twój telefon nie będzie w stanie złapać ostrości z takiego bliska. Aż nagle przypominasz sobie, że masz w kieszeni obiektyw makro, który może rozwiązać ten problem.

Obiektywy do telefonu

Wracając do tematu obiektywów do telefonu, w internecie znajdziesz przeróżne firmy, które oferują takie akcesoria, jedne tańsze, drugie droższe. Nie ma co się oszukiwać. Między droższymi a tańszymi obiektywami po prostu nie ma różnicy, jedyna może być tylko w wykonaniu. Po moich obiektywach można się spodziewać, że są tandetne, już tutaj obdarte i tu. Niestety muszę Cię zmartwić. Osobiście bardzo dużo z nich korzystałem, nadal skorzystam i będę korzystać. Nie ma co się dziwić, że akurat tak wyglądają, a nie inaczej, jak inni by chcieli.

Najlepiej wybrać obiektywy 5×1, to taki standardowy zestaw. Może nie wiesz, o co chodzi w 5×1 już wyjaśniam – masz 4 obiektywy, a jeden można rozkręcić na 2 różne obiektywy. Standardowo jest to obiektyw wide + makro a na dole obiektywu jest makro. Warto dodać, że całość jest w jednym pudełku i można nosić w jednym miejscu.

W zestawie 5×1 mamy obiektywy:

  • Fish Eye
  • Telephoto
  • CPL (Bardzo dobry filtr na słoneczne dni, warto mieć go ze sobą podczas wakacji)
  • Wide + Makro, Makro

 

Fish Eye

Obiektywy do telefonu

 

Telephoto

Obiektywy do telefonu

 

CPL

Obiektywy do telefonu

 

Wide + Makro, Makro

Obiektywy do telefonu

 

Podsumowując, obiektywy do telefonów mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. trzeba trochę z nimi obcować, aby się w zakochać lub znienawidzić – tę opinię zostawiam Tobie. Ja tylko dodam, że bardzo lubię z nich korzystać, ponieważ dodają zdjęcia uroku i wręcz pomagają w niektórych sprawach.
Obiektywy do telefonu