Top Aplikacja #2

Lightroom - Top Aplikacja

Cześć, witaj w kolejnej części „Top Aplikacja”. Dzisiaj mam dla Ciebie do pokazania aplikację, w której można jeszcze więcej się pobawić niż zwykle, jest to darmowa aplikacja od Adobe, zazwyczaj trzeba płacić za programy od tego producenta, ale nie na androidzie. Mówię cały czas o sławnym programie dla fotografów, jest to oczywiście Lightroom, tu możesz go znaleźć w Google Play –> Lightroom.

Jest gama aplikacji od Adobe, ale ja akurat wybrałem tą, zapytasz dlaczego? Odpowiem dlatego, że w tej aplikacji można bawić się gestami oraz różnorodnymi opcjami, nawet więcej wymagający fotografom ta aplikacja przypadnie do gustu, zaufaj mi.

Od razu powiem, że nie wiem, czy dla telefonów z systemem IOS jest ta aplikacja lub dla telefonów z Windows Phone, jak zdobędę te informacje, to oczywiście zaktualizuję wpis, o to nie musisz się martwić 😉

1. Uruchomienie programu

Za pierwszym razem uruchomieniem programu, Lightroom zapoznaję Cię z gestami, które można używać podczas korzystania z aplikacji. W późniejszym czasie nie ma już tej informacji, za jednym razem dobrze a za drugim razem już nie bo każdy może zapomnieć tych gestów, ale to już mówię o osobach, które obrabiają zdjęcia na telefonie raz na jakiś czas, no, chyba że naprawdę nie zapomną.

Kiedy uruchomisz program, możesz do niego wrzucić zdjęcie lub nawet kilka zdjęć za jednym razem a obrabiać tylko jedno zdjęcie. Czy to nie ułatwia życie? No ułatwia, ale każdy może się pogubić, jak ma bardzo dużo zdjęć na telefonie. Ja na swoim przykładzie pokaże zdjęcie już dawno zrobione, ale nie z edytowane.Lightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top Aplikacja

2. Edytowanie zdjęcia

W Lightroom jest mnóstwo różnorodnych możliwości, a nawet i filtrów do wyboru, jednak te profesjonalne opcje bardzo dobrze się sprawdzają przy edytowaniu zdjęć, można prawie wszystko zrobić ze zdjęciem. Dla chcącego nic trudnego.

Ja na swoim przykładzie pokaże Ci tak na szybko wszystkie opcje i pokaże, jak łatwo można wybrać dwa różne filtry, które mogą razem iść w parze. Lightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top AplikacjaLightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja

Jak można było zobaczyć, jest bardzo dużo opcji. To tylko Ty możesz wybrać filtry lub opcję, które użyjesz do swojego zdjęcia.

3. Renderowanie i efekt końcowy

Ta aplikacja renderuje edytowane zdjęcia, również mamy wpływ, w jakiej jakości te zdjęcia mogą zostać zapisane i gdzie mają być zapisane. To znowu wszystko zależy od Ciebie. Aplikacja bardzo dużo daje Ci możliwości. Jak dla mnie to jest na plus.Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja Lightroom - Top Aplikacja

Lightroom jest dla wszystkich dla amatorów, jak i profesjonalistów. Bardzo godnie mogę go Tobie polecić. Jest naprawdę bardzo dobry i wystarczający do obróbki zdjęć.