Cześć, witam Cię na kolejnej fototesteście, tym razem wziąłem flagowca Google z 2015 roku. Nie jest aż taki stary ani nie jest też taki zły, cały czas ludzie szukają go po sklepach, to coś oznacza.
Jak zawsze zaczynając moje fototesty trzeba zrobić rozpakowanie, a filmik już trochę czeka na swoją kolej, obrósł kurzem i trzeba go trochę odkurzyć, weźmiesz się za to? 😉
- Specyfikacja
- Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
- Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
- Zdjęcia makro
- Zdjęcia w pomieszczeniu
- Przednia kamerka
- Zdjęcia nocne
- Przykładowe wideo
Oczywiście testy w zimie nie zawsze będą takie jak trzeba, znowu pogoda nie dopisała do kategorii 3. Słoneczna pogoda. Oczywiście, jeżeli pogoda po recenzji dopisze, to wtedy wpis będzie edytowany i dodane podpunkty, o ile będzie pogoda.
1. Specyfikacja
Telefon z serii Nexus wyróżnia się na tle konkurencji pod wieloma względami, mimo iż nie będzie dalszego ciągu tej serii. Mnie telefon bardzo dobrze przypadł do gustu, innym użytkownikom też przypadł do gustu, niektórzy wymieniają go ze względu na tegoroczne modele telefonów jednak telefon z rocznika 2015 nie jest aż taki stary. Huawei Nexus 6P został wyposażony w aparat o matrycy 12,2 Mpx i przesłoną f/2.0, a z przodu wyposażono aparat w matrycę 8 Mpx. Nexus 6P również został wyposażony w możliwość nagrywania wideo w 4K, szczególnie przypadło mi do gustu, ponieważ większość osób na YouTube nagrywa filmy w 4K. Niestety telefon mam na 3 tyg. i dużej ilości filmów nim nie nagram i na jakiś czas długo nie będzie filmów z 4K.
2. Pochmurna pogoda
Powiem krótko i zwięźle, Nexus 6P jednak był flagowcem Google i bardzo dobrze sobie radzi, prawie w każdych warunkach. Przykładem mogą być oto te zdjęcia. Jednak z flagowcami nie wolno się kłócić, ja na razie nie będę się kłócił do czasu…
3. Zdjęcia makro
Uważałem, że jak na ten telefon będzie lepiej, ale jest przeciętnie. Nexus 6P jest wyposażony w laserowy autofokus. W lustrzę widać jak laser, wręcz wylatuje z telefonu, ale gdy robiąc zdjęcie makro, czasami telefon nie wyostrzy lub po prostu się zbuntuje i powie „Nie!”. W 50% przypadkach aparat wyostrzy oczekiwany obiekt.
4. Zdjęcia w pomieszczeniu
Nexus 6P bardzo dobrze daje sobie radę w pomieszczeniach i o dziwno daje sobie radę ze światłem o tej porze roku. Wielki plus dla Nexusa, jedyny minus to z tą ostrością makro, ale da się już to przeżyć po wielu próbach. Na telefonie nie widać ziarna, które wyskakuje na zdjęciach, jednak kiedy otworzy się zdjęcia na komputerze, znajdziemy ziarno, a nawet i więcej ziarna. Lepiej pokazywać zdjęcia znajomym na telefonie 😉
5. Przednia kamerka
Przednia kamerka nie tworzy wybuchów fajerwerków ani nie upiększy twarzy. Zwykła aplikacja aparatu. Zdjęcia przednią kamerką są przeciętne, już prawie każdy telefon ma przedni aparat 8 Mpx. Oczywiście w lepszym świetle zdjęcia będą lepsze. Zdjęcia w większym powiększeniu zawsze ujawnią wszystkie mankamenty.
6. Zdjęcia nocne
Nexus 6P stara się być dobrym, ale jednak jest trochę słaby, podkreślam trochę słaby w tej kategorii. Na pewno nie jest ani gorszy, ani lepszy od tegorocznych flagowców, ale nie oszukujmy się smartfon wykonany w 2015 roku. Również można zobaczyć duża ilość ziarna + automatyczne HDR, które poprawia trochę te zdjęcia.
7. Przykładowe wideo
Mistrz nad mistrzami dla mnie z tego względu, że można nagrywać w rozdzielczości 4K. Tak, bardzo kochana rozdzielczość, również można podkreślić, że w rozdzielczości 4K automatycznie jest włączona stabilizacja a w Full HD można stabilizację włączyć lub wyłączyć.
Podsumowując
Huawei Nexus 6P jest jeszcze bardzo dobrym smartfonem, sam chętnie bym się na niego wymienił. Pomimo iż ma rok jest nadal bardzo dobrym flagowcem i bardzo oczekiwany przez użytkowników. Według mnie jest wart swojej ceny. Oczywiście każdy ma swoją opinię i zawsze możesz ją wyrazić w komentarzach.