Fototest – realme 12 Pro+

realme 12 Pro+

Na testy premierowo dotarł do mnie telefon realme 12 Pro+, czyli podobno jeden z najlepszych telefonów z nowej serii producenta. Czy rzeczywiście aparaty w tym modelu podbiły moje serce i czy jest lepszy od młodszego brata realme 12 Pro? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme 12 Pro+

realme wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 64 Mpx f/2.8  — peryskopowy teleobiektyw
  • 8 Mpx f/2.2  — szeroki kąt
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się, chociaż niekiedy, a czasami nawet i w większości zdjęcia przy takim oświetleniu mają większy kontrast i nie każdemu może to odpowiadać. Wersja Pro bez plusa nie miała takiego problemu, więc mam nadzieję, że producent zdecyduje poprawić to w oprogramowaniu. Na szczęście sztuczna inteligencja działa poprawnie i jest duży progres względem poprzednich modeli, szczególnie mam na myśli serię 11.

Pochmurna pogoda - realme 12 Pro+

Pochmurna pogoda - realme 12 Pro+

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają znacznie lepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się, jednak w dalszym ciągu kontrast jest odrobinę większy, niż w wersji bez plusa — na szczęście nie jest taki duży, aby psuło nam to odbiór całego zdjęcia. Fotografie wypadają naprawdę świetnie z tego telefonu, nie tylko podczas podróży, ale także i na co dzień na spacerze. Więcej przykładowych zdjęć możecie zobaczyć w galerii podlinkowanej na końcu recenzji.

Słoneczna pogoda - realme 12 Pro+

Słoneczna pogoda - realme 12 Pro+

4. Zdjęcia makro

realme nie wyposażyło tego telefonu w dedykowany aparat makro, tak samo nie znajdziemy tutaj dedykowanego trybu. Na szczęście możemy takie zdjęcia wykonać głównym aparatem i będą wychodzić naprawdę dobrze, szczególnie głębia ostrości bardzo ładnie oddziela tło od głównego fotografowanego obiektu. Co też warto zaznaczyć, to przy takich zdjęciach teleobiektyw w tym modelu znacznie lepiej sobie radzi i nie skacze między głównym aparatem tak jak w modelu bez plusa. Na kolory i jasność zdjęć nie można narzekać, więc jest to plus tego 12 Pro+. Oczywiście nie mogło też tutaj zabraknąć trybu portretowego, który znacznie lepiej radzi sobie w tym modelu, ale ponownie najlepszy efekt jest tylko wtedy, kiedy w naszym kadrze znajduje się człowiek z odkrytą twarzą, bez tego próba zrobienia zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem jest bardzo mozolna. Jednak szybciej się to udaje niż w 12 Pro.

Zdjęcia makro - realme 12 Pro+

Zdjęcia makro - realme 12 Pro+

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to jest naprawdę dobrze. Nawet mogę powiedzieć, że jest odrobinę lepiej niż w słabszym bracie bez plusa. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia są na wysokim poziomie, kolory są odpowiednie, tak samo, jak szczegółowość i jakość. Autofocus działa szybko i sprawnie, więc tak naprawdę na nic nie można narzekać. Nawet na krawędzie na zdjęciach, które na całe szczęście nie są poszarpane i rozmazane. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają bardzo dobrze, kolory są poprawnie odwzorowane, autofocus nie zawodzi, a balans bieli działa tak, jak należy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 12 Pro+

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 12 Pro+

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę, to tak jak i w wersji bez plusa, jest naprawdę bardzo dobrze. W średnim oświetleniu zdjęcia w trybie wąskim i szerokim wypadają tak, jak trzeba. Nawet można powiedzieć, że zdjęcia w takim oświetleniu są na dosyć wysokim poziomie. Oczywiście w jeszcze lepszym oświetleniu selfie może wyjść jeszcze lepiej. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że spokojnie przy braku światła zrobimy ładne zdjęcia. Osoby, które lubią robić sobie tego typu fotografie, na pewno będą zadowolone z jakości, szczegółowości, no i oczywiście z odpowiednich kolorów.

Przednia kamerka - realme 12 Pro+

Przednia kamerka - realme 12 Pro+

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane realme 12 Pro+ wypadają naprawdę super. W trybie automatycznym zdjęcia wychodzą tak, jakbyśmy je wykonywali w trybie nocnym lub profesjonalnym. Oczywiście, kiedy chcemy jaśniejsze zdjęcia z odrobinę większą ilością szczegółów, możemy użyć trybu nocnego. Na szczęście tryb automatyczny dobrze sobie radzi i możemy nim zrobić takie zdjęcia, których się nie powstydzimy wstawić na nasze social media. Dodatkowo przy użyciu statywu i trybu gwieździstego zrobimy naprawdę spektakularne zdjęcia gwiazd, szczególnie jak niebo jest bezchmurne. Można spokojnie za to pochwalić producenta, bo też tak naprawdę te zdjęcia w nocy wypadają bardzo naturalnie.

Zdjęcia nocne- realme 12 Pro+

Zdjęcia nocne- realme 12 Pro+

8. Próbka nagrania

realme 12 Pro+ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety tylko w rozdzielczości Full HD mamy stabilizację cyfrową (natywnie włączoną) i dodatkowo mamy ultrastabilizację, która działa tylko w rozdzielczości Full HD 60 kl/s. Co do samych nagrań, to muszę przyznać, że wyglądają one o drobinę lepiej, od słabszego brata — szczególnie mam na myśli nagranie z włączonym trybem ultrastabilizacja. Cyfrowa stabilizacja w standardowym trybie również lepiej sobie radzi i czasami widać tam drobne falowanie obrazu, ale jest to w mniejszym stopniu, niż w realme 12 Pro. Więc przynajmniej tym telefonem nagramy jakieś filmy, szczególnie statycznie.

Podsumowując

realme 12 Pro+

realme 12 Pro+ nie jest jakoś bardzo drogim urządzeniem, ponieważ kosztuje ok. 2300 zł (teraz w promocji ok. 2000 zł). Więc tak naprawdę, mogę Wam powiedzieć, że ten model z serii 12 zaskoczył mnie najbardziej na ogromny plus. Nie tylko pod względem zdjęć i nawet filmowania, ale także super się z niego korzystało przez cały okres testów. Spokojnie można wyjść z takim telefonem i nie przejmować się baterią, a także tym, że jakieś zdjęcia nam nie wyjdą. Więc jeżeli szukacie jakiegoś nowego telefonu, to spokojnie mogę Wam polecić właśnie ten model, szczególnie patrząc na jego cenę i możliwości.

Zdjęcia wykonane realme 12 Pro+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?