Podsumowanie 2017

Podsumowanie 2017

To już dzisiaj, to ostatni wpis w tym roku. Tak kończy się nam rok 2017, a zaczyna 2018 rok. Nie będę pisać, że oby ten przyszły rok był lepszy, a stary był do czterech liter itd. Jednak chciałbym wypisać dzisiaj wszystkie sukcesy, które poprawiły mi humor, oraz jakie są plany na blog w przyszłym roku.

SUKCESY:

1. Zasięgi — tak, jest to mój najlepszy sukces, który mogłem osiągnąć właśnie w tym roku. Może i dla wielu osób moje aktualne statystyki nie są porażające, jednak widzę u siebie wielki progres. Prawie pół roku stałem w miejscu, aż w końcu od wakacji, kiedy to zebrałem się w sobie i poznałem kilka osób oraz zacząłem praktyki w agencji. Te zdarzenia okazały się tym kołem napędowym dla bloga. Już teraz mogę pochwalić się, że więcej niż 800 osób mnie czyta, super! Prawda?

 

2. Portale społecznościowe — przyznam się szczerze, nie lubię Facebook’a, ale nie ukrywajmy, dużo osób ma ten portal i dużo osób jednak z niego korzysta, ale to też jest inaczej, ponieważ Facebook ogranicza dostępność postów. U mnie jest np. ponad 100 obserwujących, a tylko do 30 osób dociera post, jest to bowiem przykre, dlatego warto udostępniać posty. Dzięki temu dotrą one do innych. Dobra, bo zbaczam z toru: portale społecznościowe, również w tym roku są moim sukcesem, nie jest jak wcześniej duży postój w liczbie obserwujących, cały czas liczba Was wzrasta, a mnie serce coraz bardziej się raduje.

 

3. Własny e-mail — to właśnie w tym roku, w końcu zrobiłem swój unikalny e-mail, który jest zarazem łatwy i prosty do zapamiętania. Oczywiście nie miałoby to miejsca bytu, gdyby nie OpiekunBloga.

 

4. Bezpieczne łącze — od kilku miesięcy, blog może poszczyć się swoim własnym bezpiecznym łączem i już nie musicie się martwić, że wejdziecie na blog i mogą Wam wgrać się wirusy na telefon czy komputer. I tu również wielka zasługa mojemu hostingowi OpiekunBloga, ponieważ gdyby nie oni to nic by tutaj nie było, tak jak powinno być.

 

5. Tapety za darmo — w tym roku przekonałem się, że wykonywanie tapet innymi telefonami nie musi być takie złe, jak myślałem. Dotąd jest tak tyle tapet wykonanych, że nie wiem, czy powoli nie będę przenosić ich do archiwum, a nowe pozostawiał na samym wierzchu, to wszystko nadejdzie w swoim czasie.

 

PLANY:

1. Swój własny motyw — jak wielu może zauważyło, że motyw bloga jest darmowy, ale to właśnie w przyszłym roku mam nadzieję, że się zmieni i wykonam albo kupię swój własny, niepowtarzalny (no, chyba że kupię, to inni też będą mogli kupić) motyw bloga. To jest mój największy priorytet na rok 2018.

 

2. Lepsze rozpakowania — jest to poboczny cel/plan, ponieważ aby go zrealizować musiałbym uzbierać określoną sumę na oświetlenie, a na samym końcu na tło.

 

3. Więcej siebie — to jest mój blog i chciałbym, aby on był kojarzony ze mną, a nie z moimi rękoma. Dlatego też chciałbym w przyszłym roku w końcu się zdeterminować i więcej się pokazywać. Nie ukrywając, to jednak wstydziłem się, ale teraz zrozumiałem, że chyba niepotrzebnie.

 

4. Większy lifestyle — to właśnie od 2018 chciałbym na swoich social media wprowadzić więcej lifestylu, a szczególnie na Instagramie, już powoli można to zauważyć. Na moim Twitterze to jest całkiem co innego, jednak na Instagramie i Facebook’u jest tam trochę za sztywno i będę chciał to zmienić na lepsze oczywiście.

 

5. Boot — chciałbym od przyszłego roku wprowadzić bota na messengerze, wiele firm z tego korzysta więc dlaczego i ja nie miałbym z tego korzystać? Nie chcę tego robić tak, że już nie będzie, dało się ze mną skontaktować, wręcz przeciwnie. Nie chcę robić żadnego newslettera, ponieważ i tak już otrzymujecie powiadomienia o nowych postach, chciałbym zrobić tam taką małą bibliotekę. Chodzi mi o to, abyście mogli zapytać się bota czy testowałem dane urządzenie. Boot odpowiadałby Wam: tak (i link) lub nie (propozycja pogadania ze mną).

 

To byłoby na tyle, nie jest tego ani za dużo, ani za mało. Warto zauważyć, że nie wszystko tworzy się w jeden dzień. Niektóre rzeczy to mozolny proces, który nie każdy lubi, nawet i ja.

Dlatego chciałbym, abyście się również podzieli swoimi propozycjami, a nawet zasugerowali swoje pomysły.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!