Fototest – Huawei Y7

Huawei Y7

Wiedzieliście o istnieniu Huawei Y7? Jeżeli nie, to teraz się właśnie o nim dowiadujecie. Jest to telefon budżetowy, który za razem nie jest taki tani, jak myślałem. Czy warto interesować się tym telefonem, a szczególnie jego aparatami? Czy będą odpowiednie dla Was? Zaraz się przekonacie.

Jak zawsze na początku, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
 3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei Y7

Huawei ten model telefonu wyposażył tylny aparat w matrycę 12 Mpx, niestety, a może stety, producent nie podaje zastosowanej przysłony w obu aparatach.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą zazwyczaj jasne, zależy gdzie damy nasz punkt ostrości. Kiedy jednak wszystko będzie w porządku z jasnością, to zdjęcia wychodzą bardzo dobre, jakość oraz szczegółowość jest więcej niż poprawna. Kolory są również dobrze odwzorowane, a niebo ma poniekąd odrobinę tekstur i chmury nie zlewają się w jedno.

Pochmurna pogoda - Huawei Y7

Pochmurna pogoda - Huawei Y7

3. Słoneczna pogoda

Przykładowe zdjęcia akurat nie oddadzą pięknych zdjęć podczas słonecznej pogody, ponieważ kiedy testowałem telefon Huawei Y7, nie było nigdy idealnego czystego nieba z pięknym słoneczkiem. Niestety zima to najgorszy czas, aby uchwycić takie momenty. Zwróćmy uwagę jednak na jakość tych zdjęć oraz szczegółowość, nie jest źle. Oczywiście szczegółowość mogłaby być trochę lepsza, ale na jakość zdjęć nie ma co narzekać. Tak samo można powiedzieć o cieniach, które są znikome i to na plus. Aparat w tym telefonie, podczas takiej pogody potrafi pokazać wszystkie kolory.

Słoneczna pogoda - Huawei Y7

Słoneczna pogoda - Huawei Y7

4. Zdjęcia makro

Co do zdjęć makro tym telefonem można powiedzieć jedno: Raz wychodzi, a raz nie. Ostrość przy takich obiektach nie zawsze jest poprawna, jednak kiedy jest, to zdjęcia wychodzą naprawdę nie najgorzej. Głębia ostrości jest poprawna i dobrze odgradza tło od głównego bohatera. Kiedy nasz bohater jest ostry to szczegółowość zdjęć stoi na wysokim poziomie oraz sama jakość zdjęć nie jest najgorsza.

Zdjęcia makro - Huawei Y7

Zdjęcia makro - Huawei Y7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Telefon Huawei Y7 potrafi wykonywać dobre zdjęcia w pomieszczeniu, ale tylko wtedy, kiedy mamy dużo światła. Niestety aparat w tym telefonie nie za bardzo radzi sobie ze sztucznym oświetleniem, widać duży spadek jakość razem ze szczegółowością. Co do ostrości, jak i kolorów to nie ma się do czego przyczepić, ponieważ jest dobrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Y7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Y7

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu niestety nie zadowala, jakość i szczegółowość zdjęć daje dużo do życzenia. Nawet niestety balans bieli, nie umie sobie za bardzo poradzić, co również smuci. Huawei Y7 nie będzie mistrzem selfie, nawet gdy oddalimy się trochę twarzą od telefonu i tak zdjęcia będą miały ziarno i szumy.

Przednia kamerka - Huawei Y7

7. Zdjęcia nocne

Huawei Y7 nie za bardzo radzi sobie w nocy, mam akurat na myśli tryb automatycznym, który ewidentnie nie jest stworzony do tego. Lepsza sytuacja jest z trybem profesjonalnym, możemy lepiej, wykonać zdjęcie, chociaż i tak na nich będę pojawiać się szumy i ziarno. Warto tutaj zaznaczyć, że w trybie profesjonalnym mamy możliwość ustawienia czasu migawki do 8s, ale co z tego. Wiadomo, że kiedy damy większą ilość sekund zdjęcie będzie prześwietlone, kiedy zaś damy mniej to zdjęcie będzie wyglądać tak jak poniżej.

Zdjęcia nocne - Huawei Y7

Zdjęcia nocne - Huawei Y7

8. Przykładowe wideo

Huawei Y7 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD, jednak nie znajdziemy tutaj stabilizacji obraz, smuci to bardzo. Samo nagranie jest dobre, nie brakuje szczegółowości oraz detali, kolory są poprawne. Gdyby tak producent pokusił się jednak, o cyfrową stabilizację obrazu przy kolejnej aktualizacji to wcale bym się nie obraził. Co jeszcze do autofokusu to nie jest on taki powolny, jak myślałem. Ten telefon naprawdę potrafi nagrywać bardzo ładne wideo.

Podsumowując

Huawei Y7

Huawei Y7 to telefon, który w pewien sposób powinien się spodobać wielu osobom. Czy jego aparat jest na tyle wystarczający? Według mnie dla osoby początkującej jest to telefon jak znalazł, a to tylko dlatego, że mamy dostępny tryb profesjonalny co nie w każdym telefonie za tą sumę pieniędzy się zdarza. Oczywiście niektóre telefony mają tryb profesjonalny, ale na pewno nie pozwalają np. na tak długi czas naświetlania, jak w telefonie Huawei Y7. Gdyby nie ta przednia kamerka to z czystą przyjemnością mógłbym polecić ten telefon.

A jaka jest twoja opinia?

 • Sandra Mielke

  Opinia świetna! Urzekły mnie kolory jakie oddaje telefon!

 • Wygląda fajnie. Mam HUAWEI P9 lite i jestem zadowolona chociaż nie robi ekstra zdjęć w nocy. Poluję teraz na lepszy model.

  • To jeżeli polujesz to poczekaj na premierę lub zastanów się na P10 lub poczekaj aż przyjedzie do mnie Mate 10 Pro i wtedy będę mógłwięcej o nim powiedzieć 🙂

 • Agssymi

  Gustujemy w Huawei-ach, ale nigdy nie słyszałyśmy o tym 🙂 Hmm mamy mieszane uczucia

 • Justyna

  Wszystko fajnei tylko ja jakoś nie przepadam za tą marką

 • Tego nie znam, ale dostałam niedawno p9 lite mini i jest super 🙂 Zależało mi na małym telefonie, a i tak jest dosyć duży 😀

 • Flavia Gutowska
 • Znam to osiedle, mieszkałam tam niegdyś z rodzicami 😉 Szkoda tylko, że coraz mniej na nim zieleniny, zbrzydło strasznie 😛

  A co do telefonu, osobiście jestem laikiem w tej kwestii. Sama mam obecnie Xiaomi Mi A1 i jestem z niego bardzo zadowolona. Co prawda podobnie jak opisywany model nie radzi sobie ze sztucznym światłem, ale w swojej cenie i tak jest OK, szczególnie, że zdjęcia w świetle dziennym wychodzą mu bardzo ładne 🙂 Kiedyś miałam też Nokię Lumię 1020, w 2013 była prawdziwą petardą 😀 Dlatego widząc po postach u ciebie, że Nokia powróciła, prawdopodobnie znowu po nią sięgnę, gdy ponownie będę zmieniała telefon (choć na razie na to jeszcze czas 😉

  • Co do osiedla to tak, rzeczywiście jest więcej betonu i śmieci niż zieleni niż kiedyś 🙁

   Mam nadzieję, że jeszcze w tym kwartale telefony Xiaomi się u mnie pojawią ale jak na razie się na to nie zapowiada. Ale mogę Ci powiedzieć, że ma już w przyszłym tygodniu przyjechać do mnie Nokia 8, więc zobaczę czy jest tak dobrze jak mówią reklamy 😉

 • Aleksandra Sajecka

  Telefon prezentuje się ciekawie, a dodatkowo tak jak mówisz dla osoby początkującej jest jak znalazł 🙂