Fototest – Archos Diamond Gamma

Archos Diamond Gamma

W końcu pojawił się u mnie nowy producent telefonów, długo na to czekałem. Jest to bowiem kolejna francuska firma, która zwie się Archos. Kiedyś o uszy obiła mi się ta nazwa, potem o niej zapomniałem aż do teraz. Oczywiście nie są to telefony z najwyższej półki, jednak są one dobre, a czasami bardzo dobre za rozsądną cenę, tak samo, jak produkty Wiko. Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować, jak sprawują się aparaty w urządzeniu Archos Diamond Gamma.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu i sprawdzić co producent daje nam wraz z urządzeniem.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Archos Diamond Gamma

Archos to urządzenie wyposażyło tylny aparat w matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 5 Mpx, jednak tutaj przesłona wynosi f/2.4 i niestety widać różnicę.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane telefonem Archos Diamond Gamma podczas pochmurnej pogody, wychodzą nadzwyczaj jasne i przyjemne dla oka. Kolory są odpowiednie i nie są przekłamane, a cienie na zdjęciach nie wychodzą duże i mocne. Co do szczegółowości to jest ona poprawna, tak samo, jak i jakość, nie ma tutaj aż tak co narzekać. Chociaż chmury, mogły mieć przynajmniej jakieś szczegóły, a nie zlewać się w jedną całość.

Pochmurna pogoda - Archos Diamond Gamma

Pochmurna pogoda - Archos Diamond Gamma

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody, zdjęcia wychodzą bardzo szczegółowe oraz ich jakość nie jest taka zła. Kolory są dobre, chociaż czasami widać, że gdzieniegdzie są one odrobinę przekłamane, chociaż kolor nieba jest odpowiedni i niech tak będzie cały czas.

Słoneczna pogoda - Archos Diamond Gamma

Słoneczna pogoda - Archos Diamond Gamma

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem są super, ale po drugiej stronie obiektywu jest gorzej, aplikacja aparatu lub obiektyw nie radzi sobie z bliskimi obiektami, czyli bardzo długo trzeba wybierać pole ostrości, aby nasze zdjęcie było odpowiednio ostre, najlepiej przy zdjęciach makro wykorzystać tryb profesjonalny, to nim uda nam się wykonać naprawdę wystrzałowe zdjęcia. Głębia ostrości na fotografiach jest odpowiednia, a ostrość i kolory głównych bohaterów są również przyjemne dla oka.

Zdjęcia makro - Archos Diamond Gamma

Zdjęcia makro - Archos Diamond Gamma

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Archos Diamond Gamma rzecz biorąc, potrafi wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu, chociaż nie zawsze, ponieważ nie zawsze ostrość jest odpowiednio złapana, jednak kiedy telefon złapie ostrość, to zdjęcia wychodzą naprawdę bardzo dobre, dzięki czemu szczegółowość oraz kolory są na swoim miejscu nawet w sztucznym świetle.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Diamond Gamma

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Diamond Gamma

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka w tym telefonie nie jest zadowalająca, szumy i ziarno nie rozstają się od zdjęć wykonanych tym aparatem. Dzięki temu jakość zdjęć nie jest satysfakcjonująca, ale za to przynajmniej widać, że zdjęcie jest trochę ostre. Jeszcze do jednej rzeczy można się przyczepić, a mianowicie do balansu bieli, który aż tak za dobrze nie radzi sobie, jednak lepiej tylny aparat radzi sobie z kolorami. Archos Diamond Gamma nie jest i nie będzie królem selfie.

Przednia kamerka - Archos Diamond Gamma

7. Zdjęcia nocne

Archos Diamond Gamma również nie będzie królem w nocy, zdjęcia są po prostu koszmarne, chociaż warto zauważyć, że przy funkcji HDR mamy zdjęcia trochę lepsze, ale przy zwykłym trybie automatycznym są tragiczne. Jednak warto mieć na uwadze to, że kiedy wykonamy już zdjęcie w nocy, to będzie można rozszyfrować, co się na nim znajduje.

Zdjęcia nocne - Archos Diamond Gamma

Zdjęcia nocne - Archos Diamond Gamma

8. Przykładowe wideo

Archos Diamond Gamma potrafi nagrywać najwyżej w rozdzielczości Full HD i to jeszcze bez stabilizacji obrazu co naprawdę bardzo boli. Producent mógłby się przynajmniej pokusić o cyfrową stabilizację obrazu. Przechodząc do nagrania, nie zwracając uwagi na drgania, to jest naprawdę bardzo dobrze. Myślałem, że telefon nawet nie poradzi sobie ze śniegiem, a tu proszę jakie miłe zaskoczenie. Ostrość podczas nagrywania jest lepsza przy obiektach makro niż przy wykonywaniu zdjęć, producent musi jeszcze popracować nad systemem, który notabene jest sygnowane Nubią (warto wiedzieć).

Podsumowując

Archos Diamond Gamma

Archos Diamond Gamma to nie jest złe urządzenie, jednak aparat w tym urządzeniu bardziej nadaje się do zdjęć krajobrazu, niż do zdjęć makro czy domowych. Gdyby producent popracowałby jeszcze trochę nam oprogramowaniem aparatu i usprawnieniem go to byłoby naprawdę super, tak to jest tylko dobrze. Lepsze są nagrania wykonane tym telefonem niż zdjęcia, ale to już moja opinia. Oraz liczyłbym na przynajmniej cyfrową stabilizację obrazu w tym urządzeniu lub innym, chociaż nie oszukujmy się, optyczna stabilizacja jest 100 razy lepsza od cyfrowej. Szczerze mógłbym polecić ten telefon, ale tylko dla osób, które nie mają dużych wymagań co do aparatów w ich telefonach.

Zdjęcia wykonane Archosem Diamond Gamma -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?