Recenzja – Acer ConceptD 300

Acer ConceptD 300

Ostatnio na testy otrzymałem komputer stacjonarny Acer ConceptD 300. Od razu powiem, że nie jest to mobilny sprzęt (no jak stacjonarka ma być mobilna), jednak aktualne standardy się trochę zmieniły i w większości sytuacji musimy, przenieś się na home office. Nawet my musieliśmy, się przenieś, więc ostatnio testujemy coraz więcej urządzeń do takiego domowego zastosowania. Jak sprawdził się u mnie ten sprzęt? Tego przekonacie się poniżej.

Na początku muszę powiedzieć, że ConceptD 300 zaskoczył mnie nie tylko wyglądem, ale także samą wydajnością — trudno jest go zmusić, aby przynajmniej używał swych podzespołów w 50% (szczególni mówię o karcie graficznej). Jest to ogromna zaleta tego komputera, bo jest on stworzony dla osób kreatywnych, więc trudno mówić tutaj o jakichkolwiek spadkach wydajności.

  1. Konstrukcja
  2. Możliwości

1. Konstrukcja

Acer ConceptD 300 to bardzo elegancki komputer, który może się spodobać nie jednej osobie. Jako że ja bardzo lubię minimalizm, biały i drewno, to ta elegancka stylistyka Acera bardzo wpadła w mój gust. Co ważne i od razu trzeba powiedzieć, to drewno na górnej części komputera to tylko imitacja, ponieważ jest to prawdopodobnie jakaś naklejka przyklejona do obudowy. Na szczęście jest wszystko tak dobrze wykonane, że trudno coś złego na ten temat mówić. Całość komputera wydaje się, że jest z metalu, tylko przednia czarna część jest z plastiku. Nie zmienia to i tak faktu, że z daleka komputer wygląda jak produkt premium. Szczególnie jak u góry pod drewnem przy włączeniu rozświetla się przyjemne pomarańczowe światełko.

Acer ConceptD 300

2. Możliwości

Acer ConceptD 300

Jakie możliwości ma ten komputer? Jak on się u mnie sprawdzał? Na początku wspomniałem, że ConceptD został stworzony z myślą o ludziach kreatywnych. Więc jest to sprzęt stworzony z myślą o grafikach, fotografach, czy nawet filmowcach. Wydajności nie można odmówić temu komputerowi i na pewno na nim się nie można zawieźć. Dodatkowo świetnie on wygląda na naszym biurku — ale trudno odmówić świetnego designu w urządzeniach z serii ConceptD.

Ten ConceptD świetnie się u mnie spisał. Mogłem spokojnie montować filmy 4K, edytować zdjęcia i zajmować się innymi sprawami, a komputer był bezdźwięczny (nie było słychać wentylatorów) — coś niesamowitego. Jednak co warto dodać, to ten komputer jest bardzo cichy i sam Acer się tym chwali, więc jest coś na rzeczy. Trudno coś więcej opisać, jeżeli chodzi o ten komputer, ponieważ jest to stacjonarka i nie posiada baterii, aby można było go przenosić, czy też ekranu, aby powiedzieć, jak sprawdza się ekran w nim. Powiedzieć jeszcze mogę, że ten komputer posiada WiFi i Bluetooth, więc na pewno zadowoli to wiele osób.

Acer ConceptD 300

Podsumowując

Acer ConceptD 300 przez cały okres testów spisał się u mnie świetnie. Nie mogłem na niego narzekać. Świetnie się prezentował na biurku i co ważne, jest on ultra cichy — czego chcieć więcej przy stacjonarce? Na pewno będzie się on świetnie spisywał w naszych domowych biurach, jak ja byłem z niego zadowolony, to inni twórcy również będą z niego zadowoleni. Jeżeli szukacie nowego komputera stacjonarnego i jesteście twórcami, to rozejrzyjcie się za tym sprzętem. Polecam go i na pewno będzie to idealny kompan w naszym home office.

Acer ConceptD 300

A co Ty sądzisz o tym komputerze?