Wrażenia z użytkowania – Xiaomi Ninebot S Plus

Xiaomi Ninebot S Plus

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z moimi wrażeniami z używania Xiaomi Ninebot S Plus. Jak możecie zauważyć po materiałach dołączonych do recenzji, w chwili ich robienia było jeszcze u nas słonecznie i ciepło. Chwilę ten wpis leżał u mnie, ale mam nadzieję, że teraz przed świętami ktoś się zainteresuje tym urządzeniem i może komuś kupicie go jako prezent albo może sobie sami go kupicie — wydaje mi się, że jest to bardzo fajna opcja na prezent. Zapraszam do czytania.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia
  3. Możliwości

1. Wykonanie

Xiaomi Ninebot S Plus

Xiaomi Ninebot S Plus został wykonany w większości z plastiku. Posiada koła o średnicy 26 cm, dzięki ich rozmiarowi nie będziemy odczuwać każdego wyboju na drodze. Same opony są też dość szerokie. Koła mają możliwość pompowania (w zestawie jest przedłużka do wentyla, ponieważ on jest ukryty z tyłu koła) oraz posiadają z boku okrągłe oświetlenie, które możemy sobie zmieniać w aplikacji.

Główna podstawa Ninebot’a jak już pisałem, jest w większości wykonana z plastiku. Miejsce, w którym stawiamy nasze nogi, posiada gumowe wkładki, dzięki którym nasze buty nie będą się przesuwać.
Z tyłu posiadamy światła, które również możemy jak w przypadku kół zmieniać w aplikacji. Światła tylne posiadają również opcje, które w momencie skręcania zmieniają się w migacze. Z przodu posiada on wyświetlacz z poziomem baterii, ikonką Bluetooth’a oraz pokazuje, gdy Ninebot jest zablokowany. Ponad wyświetlaczem znajduje się przycisk do włączenie i wyłączenia Ninebot’a. Posiada on również pod wyświetlaczem ukryte pod zaślepką gniazdo ładowania.

Ostatnim elementem Xiaomi Ninebot S Plus jest kierownica kolanowa. Służy ona do skręcania naszym Ninebot’em, jeśli chcemy skręcić, wystarczy przechylić się lekko w kierunek, w który chcemy skręcić.
Z przodu posiadamy światło, które w nocy będzie nam oświetlało drogę. Z tyłu posiadamy schowek, w którym znajduje się pilot do sterowania Ninebot’em, ale o nim za chwilę. Na samej górze posiadamy miękkie gąbki, dzięki którym nie poobijamy sobie kolan, a dodatkowo służą do przenoszenia naszego Ninebot’a (a nie należy to do najłatwiejszych rzeczy). Na górze posiadamy również miejsce do podłączenia kamery, która może nam nagrywać i robić zdjęcia.

Xiaomi Ninebot S Plus

2. Moje wrażenia

Xiaomi Ninebot S Plus

Xiaomi Ninebot S Plus jeździło mi się bardzo fajnie, ale nie ukrywam, z początku bałem się na nim jeździć i już teraz powiem, że początki jeżdżenia na nim nie należą do najłatwiejszych. Mnie nauka jazdy zajęła coś około godziny, ale to bardziej była walka ze strachem niż nauka jazdy, ponieważ Ninebot’em S Plus steruje się bardzo łatwo i intuicyjnie. Najgorsze jest wejście na niego, bo mamy uczucie, że zaraz spadniemy, ale nie mamy się czego bać, ponieważ Ninebot jest bardzo stabilny (mnie bardzo zadziwiło to, jak on jest stabilny). Posiada on algorytm balansujący, który producent nazwał „tysiąca ludzi”.

Dobrze, ale przejdźmy do konkretów.  Xiaomi Ninebot S Plus możemy maksymalnie rozpędzić do prędkości 20 km/h a jego maksymalny zasięg to 35 km. Zasięg i maksymalna prędkość zależą od naszej wagi, wzrostu, terenu, po jakim jeździmy, a nawet pogody, więc nie będę się skupiał na tym, ile on u mnie działał, bo u każdego będą to inne wartości, ale na pewno mogę powiedzieć, że wartości podane przez producenta są jak najbardziej realne. Dodatkowo teraz wspomnę, że Xiaomi Ninebot S Plus waży 16 kg, a może przewozić ludzi o masie do 100 kg. Wyżej wspominałem, że przenoszenie jego nie należy do najłatwiejszych, a to właśnie przez jego dość sporą wagę.

Teraz chciałbym Wam przedstawić, jak wygląda jazda na Xiaomi Ninebot S Plus. Oczywiście zaczynamy od włączenia naszego Ninebot’a, on się ustawia do pionu i stoi nie ruchowo. Następnie musimy na nim pewnie stanąć, najpierw jedna noga, potem od razu pewnym ruchem druga. I ten moment należy do najtrudniejszych na początku, bo prawdopodobnie będziemy się bali, że spadniemy i będziemy drgać. Jak już zaczniemy się czuć pewniej, wystarczy się lekko pochylić w przód i nasz Ninebot pojedzie do przodu, jeśli chcemy skręcić, to przechylamy się w stronę, w którą chcemy skręcić, a jeśli chcemy zahamować, to wystarczy, że lekko się w tył pochylimy.

Xiaomi Ninebot S Plus

3. Możliwości

Xiaomi Ninebot S Plus

Wyżej wspominałem, że Xiaomi Ninebot S Plus posiada pilot do sterowania nim. Mamy możliwość sterowania naszym Ninebot’em jak samochodzikiem, jest to bardzo fajny dodatek, ale to nie jedyna opcja tego pilota. Możemy również zablokować naszego Ninebot’a, aby nikt obcy nam na nim nie odjechał. Ostatnia funkcja tego pilota jest moim zdaniem najciekawsza, a chodzi o możliwość włączenia opcji śledzenia nas, dzięki temu Ninebot będzie sam za nami podążał. Nie jest to idealne, bo parę razy wjechał mi lub moim znajomym w buty. Kolejną fajną możliwością jest opcja podłączenia kamery do niego, o której wspominałem wyżej. Ja nie miałem tej kamery do przetestowania, więc nie jestem w stanie powiedzieć, jak ona działa, ale na pewno jest to fajny dodatek do całości. Wspomnę też, że producent jej nie daje w zestawie, tylko trzeba ją osobno dokupić, a szkoda.

Xiaomi Ninebot S Plus posiada oczywiście aplikacje do ustawiania wszystkich parametrów Ninebot’a. Może też ona służyć jak pilot i dzięki niej możemy sterować naszym Ninebot’em oraz blokować go. Mamy też podgląd do procentowego stanu baterii, prędkości oraz zasięgu w kilometrach.

Xiaomi Ninebot S Plus

Podsumowując

Xiaomi Ninebot S Plus

Xiaomi Ninebot S Plus to bardzo fajne urządzenie do poruszania się po mieście, lecz nie należy on do najłatwiejszych do opanowania. Jeździło mi się na nim fajnie, ale w moim sercu bardziej są Hulajnogi elektryczne, ponieważ czuję się na nich bezpieczniej (już był wpis o Xiaomi Mija M365). Jeśli jednak podoba Wam się forma takiego poruszania i nie boicie się takich wyzwań, to bardzo polecam to urządzenie. Dodam jeszcze, że polecam uczyć się jeździć na Xiaomi Ninebot S Plus gdzieś na prostym terenie.

Xiaomi Ninebot S Plus

Co sądzisz o tym sprzęcie?