Fototest – LG Velvet

LG Velvet

Ostatnio w moje ręce trafił LG Velvet. Jest to jeden z najnowszych LG, którego naprawdę chciałem mieć w swoich rękach i chciałem przetestować, jak on się u mnie sprawdzi. Chociaż jak wiadomo, LG idzie bardziej pod kątem wideo i audio niż pod kątem zdjęć. Jednak naprawdę widzę duży potencjał w tym modelu i poniżej będziecie mogli się więcej przekonać na ten temat.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

LG Velvet

LG wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/1.9

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Jedynie, do czego mógłbym się przyczepić, to do samej jasności zdjęć — mogłyby być one odrobinę jaśniejsze. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do sztucznej inteligencji od LG to powiedzieć muszę, że nie robi ona wiele szkód i zdjęcia wychodzą naturalne i dobre — przynajmniej kolory nie są przesadzone, jak to czasami bywa u innych producentów.

Pochmurna pogoda - LG Velvet

Pochmurna pogoda - LG Velvet

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody wychodzą tak samo dobrze jak przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jednak tutaj zdjęcia są odrobinę jaśniejsze, a jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się o dziwo bardzo dobrze i dzięki temu rozpiętość tonalna na zdjęciach jest taka jaka powinna być — kontrast przez to też nie jest duży. Nawet nie jest duży przez tryb AI, który w dalszym ciągu mnie dziwi, że LG mocno nad tym popracowało i oby tak dalej! Kolory przy takim oświetleniu są bardzo ładne i naturalne, więc czego chcieć więcej. Szkoda, że szeroki kąt nie jest taki super, jak przyzwyczaiło nas do tego LG, ale nie można mieć wszystkiego.

Słoneczna pogoda - LG Velvet

Słoneczna pogoda - LG Velvet

4. Zdjęcia makro

W tym telefonie nie znajdziemy dedykowanego aparatu makro. Jak dla mnie jest to dosyć dobra informacja, ponieważ nie mamy w telefonie bezużyteczny aparat, a także widać, że LG nie chce iść w ten trend. Głównym aparatem możemy spokojnie wykonać ładne tego typu zdjęcie, na pewno będzie to wielu osobom odpowiadać. Głębia ostrości wygląda bardzo ładnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy, który o dziwo sprawdza się, tak jak trzeba i portrety z tego LG wychodzą ładne.

Zdjęcia makro - LG Velvet

Zdjęcia makro - LG Velvet

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest dosyć dobrze. Przy naturalnym oświetleniu jest tak, jak powinno być, szczegółowość i jakość zdjęć jest dobra, a kolory są w porządku. Zdjęcia jedynie są odrobinę ciemniejsze, ale można to zawsze poprawić, bawiąc się ekspozycją. To, co jest ważne, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane — LG mocno się nad tym postarało. Przy sztucznym oświetleniu również nie można narzekać. Jakość i szczegółowość zdjęć jest dobra, autofocus działa, tak jak powinien, a kolory są poprawne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Velvet

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Velvet

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu mocno mnie zaskoczyła. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba, nie mogłem narzekać ani na jakość, ani na szczegółowość samych zdjęć. Przy takim oświetleniu jest wszystko, tak jak trzeba, nawet jeżeli chodzi o kolory. W lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy ładne zdjęcie tego typu i co ważne, to nawet tło nie jest prześwietlone. Osoby, które lubią robić sobie zdjęcia typu selfie, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - LG Velvet

7. Zdjęcia nocne

LG mocno poprawiło się, jeżeli chodzi o zdjęcia nocne, więc w takim trybie automatycznym zdjęcia wychodzą naprawdę dobre i jasne. Oczywiście mamy tutaj tryb nocny, który sprawdza się, tak jak trzeba i nawet możemy dzięki niemu zrobić super jasne zdjęcia. Tryb profesjonalny jak to bywało u LG, jest bardzo rozbudowany i można dzięki temu wykonać świetne zdjęcia głównym aparatem, jeżeli tylko potrafimy ustawiać poprawnie wszystkie parametry. Najważniejsze, że trybem automatycznym i nocnym wykonamy super zdjęcia w nocy, które możemy wstawiać na swoje portale społecznościowe.

Zdjęcia nocne - LG Velvet

Zdjęcia nocne - LG Velvet

8. Próbka nagrania

LG Velvet ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to możemy nawet w najwyższej rozdzielczości włączyć stabilizację obrazu i dzięki temu obraz aż tak się nam nie trzęsie. Jedną z ciekawszych opcji podczas nagrywania filmów tym LG jest fakt, że możemy się przełączać między aparatami i to jeszcze tak płynnie. Dodatkowo mamy w tym urządzeniu ciekawe funkcje nagrywania dźwięku: ASMR i Voice Bokeh. Według mnie przeciętnemu użytkownikowi nie będzie to aż na tyle potrzebne, ale czasami można się tym pobawić. Powiedzieć jeszcze muszę, że w rozdzielczości 4K nie mamy szerokiego kąta, a w rozdzielczości Full HD mamy nawet dosyć dobrą funkcję Steady Cam.

Podsumowując

LG Velvet

LG Velvet nie jest aż tak tanim telefonem, ale też nie jest aż taki drogi, jakby się mogło też wydawać. Mnie bardzo spodobał się ten model, nawet dzięki używaniu etui LG DualScreen. Bardzo mnie zaskoczył ten model i szczerze mogę go każdemu polecić. Zdjęcia wykonywane tym telefonem są takie, jakie powinny być i nawet możemy tym telefonem nagrać ładne filmy. Jeżeli zastanawiacie się nad nowym telefonem i chcecie też w końcu coś innego, to możecie spokojnie zastanowić się nad Velvetem.

Zdjęcia wykonane LG Velvet -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?