Fototest – realme X50 5G

realme x50 5G

Ostatnio na testy trafił do mnie telefon realme X50 5G. Byłem mocno zaskoczony tym telefonem, że jest to model, którym możemy zrobić naprawdę dobre zdjęcia. Jednak jak w całokształcie sprawdził się u mnie ten sprzęt? Będziecie mogli się poniżej dowiedzieć.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme x50 5G

realme wyposażył ten telefon w sześć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.3 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do automatycznego HDR nie mogę się przyczepić, tak tryb AI mocno mnie zaskoczył w tym modelu. W większości realme, jakie miałem u siebie, to ta sztuczna inteligencja mocno psuła zdjęcia, ale na szczęście w tym modelu jest to poprawione i nie mogłem na to narzekać. Przynajmniej kolory są poprawne i to jest najważniejsze.

Pochmurna pogoda - realme x50 5G

Pochmurna pogoda - realme x50 5G

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość ich jest na bardzo dobrym poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się, tak jak trzeba i dzięki temu rozpiętość tonalna jest poprawna, a dzięki temu cienie nie są duże i mocne (tak samo kontrast). Tryb AI sprawdza się całkiem nieźle i kolory przy takim oświetleniu są odpowiednie i naturalne. Zdjęcia krajobrazowe mogą się udać i ten model może być idealnym kompanem podczas naszych podróży.

Słoneczna pogoda - realme x50 5G

Słoneczna pogoda - realme x50 5G

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro do tego typu zdjęć. Jednak nie polecam korzystać z tego aparatu, bo to tylko aparat 2 Mpx i zdjęcia nie wyglądają z niego zbyt dobrze. Oczywiście głównym aparatem możemy wykonać tego typu zdjęcia i przyznać muszę, że wychodzą one bardzo ładnie. Głębia ostrości wychodzi, tak jak trzeba, więc dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy, który spisuje się i czasami można wykonać tym telefonem ładne portrety lub artystyczne zdjęcia.

Zdjęcia makro - realme x50 5G

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem w obu warunkach oświetleniowych wychodzą dosyć dobrze. Przy naturalnym oświetleniu czasami zdjęcia są trochę ciemniejsze, ale za to szczegółowość jest poprawna, kolory tak samo, a na autofocus narzekać nie można. Co jest również ważne, to krawędzie zdjęć nie są aż tak mocno poszarpane, więc producent mocno się nad tym postarał i poprawił — brawo realme! Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają dosyć dobrze, chociaż też wypadają one odrobinę ciemniej i warto się wtedy pobawić ekspozycją. Na autofocus narzekać nie można, na kolory również nie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme x50 5G

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme x50 5G

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie trochę mnie zaskoczyła. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba i nie można na to narzekać. Kolory może nie są idealne, ale za to jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę dobra. W lepszych warunkach oświetleniowych oczywiście możemy wykonać znacznie lepsze selfie, nawet bez prześwietlonego tła. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - realme x50 5G

7. Zdjęcia nocne

Jeżeli chodzi o zdjęcia nocne, to przyznać mogę, że spokojnie tym telefonem nawet w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcia. Co ważne, to mamy tutaj tryb nocny, którym wykonamy jaśniejsze zdjęcia i co ważne, to będą one szczegółowe. Oczywiście w trybie automatycznym zdjęcia też są szczegółowe, ale są one odrobinę ciemniejsze — jednak spokojnie takie zdjęcia możemy wstawiać na swoje portale społecznościowe. W tym modelu nie mogło też zabraknąć trybu profesjonalnego, w którym to możemy jeszcze lepiej wykorzystać głównym aparat, ale od razu powiem, że w zupełności wystarczy Wam tryb automatyczny, lub nocny (albo jak to nazywa producent — ultra nocny).

Zdjęcia nocne - realme x50 5G

Zdjęcia nocne - realme x50 5G

8. Próbka nagrania

realme X50 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to w najwyższej rozdzielczości nie możemy używać szerokiego kąta (a szkoda). Co do samego filmu, to nie wygląda on źle, jednak w dalszym ciągu stabilizacja w realme nie wygląda świetnie i producent powinien nad tym popracować. Przynajmniej w tym modelu jest jakaś stabilizacja w szerokim kącie i jest to dobra informacja. Dodatkowo w tym modelu mamy ultrastabilizację (60 kl/s.) i ultrastabilizację max (30 kl/s., bez autofocusu). Polecam czasami nagrywać z opcją ultrastabilizacji, aby te filmy wyglądały jeszcze lepiej.

Podsumowując

realme x50 5G

realme X50 5G nie jest drogim telefonem, jednak czy warto się nad nim zastanawiać przy wyborze następnego telefonu? Podczas całego okresu testów dobrze korzystało mi się z tego telefonu i nie mogłem na niego narzekać. Sprawnie działał i nawet nie łapał zadyszki podczas zmiany aparatów. Spodobał mi się ten model, bo jako jeden z niewielu realme ma naturalne kolory i oby producent utrzymał to dalej. Mogę polecić ten telefon większości osób i jeżeli szukacie nowego telefonu, to możecie spokojnie zastanawiać się też nad nim.

Przy okazji mam dla Was informację, że realme X50 5G możecie kupić taniej na Black Week w Play -> LINK

Zdjęcia wykonane realme X50 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?