Moja #jesienztelefonem edycja 2

Wyzwanie #jesienztelefonem edycja 2, mimo iż trwało dwa miesiące, to i tak bardzo szybko mi ten czas minął. Ogromnie się cieszę, że mimo aktualnej sytuacji na świecie niektórzy postanowili wziąć udział w wyzwaniu i się z nami pobawić. Wszystkie zdjęcia mogliście zobaczyć w tym poście TUTAJ. Teraz przyszedł w końcu czas, abym to pokazał Wam, co udało mi się wykonać telefonem Huawei P40. Od razu muszę Wam też powiedzieć, że bardzo zaskoczył mnie telefon. Bardzo dobrze wspominam Huaweia P40 Pro, więc jakoś byłem sceptycznie nastawiony do tego modelu bez Pro — będzie gorzej i nie poradzi sobie tak świetnie, nawet przy wyzwaniu. Na szczęście udało mi się wykonać kilkanaście ciekawych zdjęć, które chciałbym Wam dzisiaj pokazać.

Te dwa miesiące minęły mi bardzo szybko, nawet mimo tego, że siedzieliśmy w większości w domu i każdy dzień był taki sam — brakuje mi tych podróży i wyjazdów, ale miejmy nadzieję, że już niebawem do tego będziemy mogli wrócić. Na razie zostaje nam nasza kreatywność w domu lub w pobliskich miejscach, w których możemy wykonywać zdjęcia. Czasami udaje się znaleźć miejsca, w których nigdy nie byliśmy, a mieszkamy w tym mieście już dłuższy czas (a nawet od urodzenia). Mam nadzieję, że na zimę również będziecie się ze mną bawić podczas wyzwania i będziemy mogli zobaczyć zimę u każdego w inny sposób.

Bez zbędnego przedłużania, czas na moje zdjęcia.

1. Na odwrót

Bardzo lubię to zdjęcie, ponieważ idealnie pokazuje, że można odwiedzić ciekawe miejsca w Polsce niedaleko siebie. Mamy jesień, a my pojechaliśmy na pustynię. Czego chcieć więcej?

2. Jak malowane

Liście (coraz już mniej) są kolorowe i przepiękne — za to jedynie uwielbiam jesień. Za co najbardziej lubisz tę porę roku?

3. Dystans

Dystans jest teraz najważniejszy, bez niego byłoby jeszcze gorzej. Trzymacie aktualnie dystans i dbacie o siebie?

4. Inna twarz

Każdy z nas ma teraz inną twarz, a jest to za sprawą maseczek i innych rzeczy na twarzy. Chyba zdarzyło się Wam przejść obok jakieś obok i jej nie poznać — właśnie przez zakrywanie ust i nosa.

5. Gdy zajdzie słońce

Jesień to ten czas, kiedy coraz szybciej zapada zmrok — jesień i zima to idealny czas, aby sprawdzić możliwości naszych telefonów w nocy, przy bardzo słabym oświetleniu. Spacery wieczorne również są bardzo przyjemne, oczywiście jak nie jest super zimno.

6. Kawa czy herbata

Dni też są coraz to zimniejsze, więc na rozgrzewkę wolicie herbatę czy właśnie kawę?

7. Aromaty jesieni

Jesień ma swój urok, najbardziej podoba mi się jesień w górach. Macie jakieś takie miejsca, które lubicie odwiedzać w określonej porze roku?

8. Trzask

Coraz więcej liści opada na ziemię i trzaskają nam pod nogami. Chociaż patyki również nam trzaskają, a nie wiem, czy zauważyliście, ale podczas tej pory roku bardzo dużo czasu spędzamy w lasach.

9. Przytulnie i ciepło

W domu jest przytulnie i ciepło, mamy kocyk, ciepła herbata lub kawa — czego chcieć więcej? Jest nam ciepło i czujemy się bezpieczni.

10. Kolorowe skarpetki

Kto nosi z Was kolorowe skarpetki? Bardzo lubię takie skarpetki, czuje się w nich dobrze, a jeszcze lepiej, jak na aktualną pogodę są one ocieplane.

11. Brodzenie w liściach

Szelest liści, brodzenie w nich, to chyba jedna z najprzyjemniejszych rzeczy. Kiedy takie wysuszone liście leżą, to nie mówcie, że nie macie ochoty w nie wskoczyć i trochę poczuć się jak dziecko.

12. Kolory jesieni

Jakie kolory kojarzą Wam się z tą porą roku? Mnie najbardziej czerwień i żółty, ale każdy może mieć inne spostrzeżenie.

13. Jesienny przysmak

Co lubicie jeść podczas jesiennych wieczorów? Mnie się zdarzało, że było u mnie dużo śliwek, więc i było też z nich ciasto — polecam!

14. Teraz

Teraz, czyli to, co złapaliście w danej chwili i już się nie powtórzy. Mieliście podczas wyzwania taką chwilę i wykonaliście jej zdjęcie?

15. Kształty

Kształty nas otaczają z każdej strony, czy spojrzeliście na to kiedyś z inne strony i wykonaliście takie zdjęcie?

16. Błysk

Błysk błyskawicy, błysk lampy — wszystko może mieć swoją historię. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że nasze zdjęcie może nieść ze sobą tyle wspomnień?

17. Płomień

W listopadzie zapalamy dużo zniczy, czy nawet świeczek. Pali się wtedy mnóstwo płomieni, w domu też lubimy zapalać świeczki — jest to uspokajające i przyjemnie się przy tym siedzi np. z książką.

18. Makro

Jesień kojarzy mi się także z dużą ilością deszczów, więc czemu by nie skorzystać z tej możliwości i nie wykonać ładnego zdjęcia makro.

19. Za oknem

Jakie rzeczy macie za oknem? Jest coś ciekawego, czy zupełnie nic?

20. Z góry

Z góry, czyli z lotu ptaka. Robicie takie zdjęcia? Lubicie tzw. zdjęcia typu flat lay?

A Wam jakie zdjęcia się podobają?

 

Wyzwanie powstało we współpracy z