Recenzja – Bose QC35 II

Bose QC35 II

Na testy zazwyczaj przychodziły do mnie głośniki z logiem BOSE. Teraz przyszedł czas, abym sprawdził słuchawki od tego producenta. Byłem i jestem zachwycony dźwiękiem reprodukowanym przez głośniki tego producenta, jak spisały się słuchawki z logiem BOSE? Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że nie spodziewałem się cudów — chociaż powiedziane mi było, że się w nich zakocham. I co? No muszę przyznać, że mieli rację… Zakochałem się w tych słuchawkach i nie wiem, jak będę teraz funkcjonować bez nich. Serio aż tak bardzo się do nich przyzwyczaiłem podczas testów.

Przyzwyczaiłem się nie tylko do dźwięku, ale i też do samego spokoju. Muszę przyznać, że już dawno nie miałem tak świetnych słuchawek z aktywną redukcją szumów. Oczywiście na co dzień użytkowałem (i użytkuje) swoje słuchawki HTC USonic, które też posiadają aktywną redukcję szumów. Jednak w tych słuchawkach jest ona ZNACZNIE lepsza. Oczywiście dźwięk w HTC USonic też jest super, ale w tych słuchawkach BOSE QC35 II dźwięk wraz z aktywną redukcją szumów świetnie współgra.

Zanim poznacie resztę mojej opinii na temat tych słuchawek, to trzeba poznać jego najważniejsze cechy.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy BOSE QC35 II:

  • Technologia Acoustic Noise Cancelling
  • Korektor zoptymalizowany pod względem głośności
  • Czas pracy do 20 godzin
  • Wyraźne rozmowy
  • Obsługa BOSE AR – pierwsza w swoim rodzaju platforma audio rozszerzonej rzeczywistości

Dużo funkcji? Nie! Bo po co. To wszystko składa się w jedną całość i tworzy świetne słuchawki, które w dalszym ciągu są pożądane na rynku (z tego. co zauważyłem). Szczerze mogę, Wam powiem, że od kiedy testuje te BOSEy, to coraz więcej w centrum widzę osób właśnie z tym modelem słuchawek — no cóż, widać, że inni też się w nich zakochali. Pierwszy raz też mam słuchawki z rozszerzoną rzeczywistością i przyznać muszę, że w niektórych sytuacjach i utworach słychać różnicę (i to sporą!).

Co i tak najważniejsze jest w słuchawkach bezprzewodowych poza dźwiękiem i przy okazji redukcją szumów, to oczywiście bateria. Jak wiecie, to na łamach Mobilnych Fotografii testowałem już dosyć sporą ilość słuchawek bezprzewodowych i wtedy 12/14 godzin na jednym ładowaniu, to było dla mnie dużo. Tutaj producent deklaruje do 20 godzin na jednym ładowaniu, a jak się to u mnie spisało? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że w ciągu tygodnia ładowałem te słuchawki raz, a słuchałem na nich muzyki od południa do wieczora (codziennie). Więc jak dla mnie bateria w tych słuchawkach spisała się SUPER.

Bose QC35 II

2. Moje wrażenia

Bose QC35 II

Jeżeli chodzi o moje wrażenia z użytkowania tych słuchawek, to tak naprawdę poznaliście je powyżej, ale czy te słuchawki mają jakąś wadę? Tak naprawdę nie, chociaż można się niby przyczepić tylko już do starego złącza microUSB do ładowania tych słuchawek, ale prawda jest taka, że one też nie są już nowe. Aktualnie na rynek wyszły nowe (podobno jeszcze lepsze) słuchawki z logiem BOSE, które posiadają złącze typu C. Przyznać się Wam muszę, że nie mogę się do tych słuchawek przyczepić, bo są one tak wygodne, że czasami nie czujemy ich na głowie/uszach — jest to ich największa zaleta.

Również przyznać muszę, że miałem ogromne obawy co do wyglądu samych słuchawek, bo przeszły one nie jedno i nie jednego testera. Ku mojemu zaskoczeniu widać drobne zniszczenia, ale nie są one aż w tak dużym stopniu i prawie ich nie widać. Normalnie szok! Przynajmniej mogę Wam powiedzieć, że na pewno przez długi czas te słuchawki będą wyglądać jak nowe i w dalszym ciągu będą wygodne. No cóż, BOSE postarał się tutaj bardzo mocno i już nie mogę doczekać się testów nowych słuchawek.

Dodam jeszcze, że jak przy każdym urządzeniu BOSE możemy sterować tymi słuchawkami za pomocą aplikacji BOSE CONNECT i to właśnie w tej aplikacji możemy ustawić poziom redukcji szumów i innych bajerów — polecam skorzystać.

Bose QC35 II

Podsumowując

BOSE QC35 II nie należą do najtańszych słuchawek, ale i tak przyznać Wam mogę, że są to jedyne słuchawki jak na razie, za które jestem w stanie zapłacić taką sumę pieniędzy, bo wiem, że się nie zawiodę na nich. Dźwięk, redukcja szumów, bateria i wygoda, to wszystko znajduje się w tych słuchawkach i mogę Wam je gorąco polecić. Oczywiście, żeby nie było, to nie jest recenzja sponsorowana, ja bardzo zakochałem się w produktach BOSE i bardzo je polecam, bo jeszcze ani razu podczas moich (czasami długich) testów się na tych urządzeniach nie zawiodłem. To chyba coś o nich świadczy. Jak będziecie mieć możliwość przetestować te słuchawki w jakimś sklepie, to koniecznie je sprawdźcie, a zobaczycie, co to oznacza mieć święty spokój.

Bose QC35 II

Co sądzisz o tych słuchawkach?