Recenzja – Huawei MateView GT

Huawei MateView GT

Jakiś czas temu na blogu mogliście przeczytać recenzję monitora Huawei MateView, który był pierwszym premium monitorem marki Huawei. Teraz przyszedł czas na kolejny model, czyli Huawei MateView GT. Jest to monitor przeznaczony dla graczy, który posiada kilka ciekawych funkcji, a jednym z nich jest soundbar.

Pierwszy raz mam u siebie monitor z soundbarem i od razu muszę powiedzieć, że jest to super opcja w monitorze, która powinna być bardziej rozpowszechniona. Oczywiście jest to monitor gamingowy, jednak spokojnie można go wykorzystać podczas pracy lub codziennego użytku w domu. W jaki sposób? Przeczytacie o tym poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Huawei wyposażył ten monitor w porty:

  • USB-C
  • 2 x HDMI
  • DisplayPort
  • Wejście audio

Jak widać, ten monitor nie posiada wielkiej gamy złączy, dzięki którym możemy podpiąć się naszym laptopem/komputerem. Oczywiście są te wszystkie najważniejsze, dzięki którym będziemy używanie monitora w pełnym wymiarze. Chociaż jeżeli chcecie skorzystać z 165 Hz, to zalecane jest używanie DisplayPortu i USB-C. Co prawda nie będziemy z takiego monitora korzystać ze starego komputera, bo jednak będzie musiał nasz komputer udźwignąć taką rozdzielczość i odświeżanie. Więc planując zakup takiego monitora, trzeba pamiętać o parametrach.

Huawei MateView GT

2. Konstrukcja

Huawei MateView GT został wykonany z bardzo dobrego plastiku, który jest wytrzymały i matowy. Dzięki temu obudowa naszego monitora nie będzie się rysować i palcować od samego patrzenia. Ramię monitora jest wykonane również z plastiku i możemy nasz ekran podnosić i obniżać. Do ramiona naszego monitora jest przyczepiony soundbar, który służy nam też jako nóżka. O stabilność naszego monitora nie musimy się bać, a także o to, że coś się z nim stanie. Dodatkowo ramki okalające ekran są naprawdę bardzo cienkie i jeszcze przy zakrzywionym ekranie robi to ogromną robotę. Podczas pracy na tym monitorze lub podczas grania nie będziemy zwracać na nic uwagi i nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu.

Huawei MateView GT

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca VA z rozdzielczością 3K. Proporcje monitora to 21:9, czyli tak jak to jest w monitorach panoramicznych i zakrzywionych. Przekątna tego ekranu to 34-cale, a częstotliwość odświeżania to 165 Hz. Monitor jest przystosowany do graczy, więc czas reakcji jest tutaj najważniejszy, a także odświeżanie. Oczywiście przy optymalnej odległości od monitora nie zauważymy żadnych poszarpanych krawędzi, czy także pojedynczych pikseli.

Co do kolorów, to nie mam się do czego przyczepić, ponieważ obraz w tym monitorze ma kinową przestrzeń barw (DCI-P3), więc na kolory podczas pracy, oglądania filmów, czy podczas grania. Przy edycji zdjęć nie mogłem na nic narzekać i biel jest biała, a czarny jest czarny. Chociaż brakowało mi w tym modelu technologii HDR.

Huawei MateView GT

4. Możliwości

Jakie możliwości ma ten monitor? Począwszy od naprawdę fajnych funkcji dla graczy, to najlepszą funkcją w tym modelu jest soundbar stereo, który jest 5 W x 2. Co ciekawe, to głośność jest regulowana poprzez dotykowy panel na soundbarze. Dodatkowo soundbar posiada 8 efektów świetlnych, które mogą nam umilić korzystanie z niego. Wspomnieć jeszcze muszę o mikrofonach, które znajdziemy w tym modelu, a także o asystencie gier — na pewno graczom się on przyda.

Huawei MateView GT

Podsumowując

Huawei MateView GT to nie jest tani monitor, jednak patrząc na innego gamingowe urządzenia, to jest on w miarę tani. Czy warto się interesować tym Huaweiem? Przyznać Wam mogę, że byłem z niego zadowolony przez cały okres testów i nie mogłem na niego narzekać. Jeżeli szukacie naprawdę fajnego monitora, który spełni Wasze oczekiwania, a także dźwięk reprodukowany przez monitor jest na wysokim poziomie, to możecie się nad nim zastanowić.

Huawei MateView GT

Co myślisz o monitorze?