Recenzja – Karty Patriot

Ostatnio w moje ręce wpadły karty SD marki Patriot. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że pierwszy raz spotykam się z tą marką i pierwszy raz o niej słyszę — a ich asortyment jest dosyć duży i nawet niektórzy o niej słyszeli. Marka Patriot produkuje nie tylko karty SD, czy dyski, ale i wiele akcesoriów do komputera, nawet dla graczy! Jednak na pierwszy rzut przyszły mi karty, które mogłem sprawdzić w telefonie, kiedy to prawie codziennie wykonuje setki zdjęć i czasami lepiej, aby to zapisywały się one szybko na karcie, niż na telefonie. Na testy trafiły do mnie trzy warianty kart: Patriot EP, Patriot High Endurance i Patriot LX Series. Jak spisały się one u mnie? Przekonacie się tego poniżej.

  1. Patriot EP
  2. Patriot High Endurance
  3. Patriot LX Series

1. Patriot EP

Patriot EP

Na początku zacznijmy od jednej z fajniejszych kart (wizualnie), czyli od karty Patriot EP. Dlaczego według mnie jest to najciekawsza karta? Może i wygląda jak każda inna karta, jednak ten czerwony kolor przykuwa wzrok i na pewno wielu osobom się ona spodoba. Co i tak jest ważne, to według producenta karta powinna mieć ekstremalną wydajność. Jak to się sprawdza w rzeczywistości? Zobaczyć możecie to na zrzucie ekranu, gdzie prędkość odczytu wynosi 39,77MB/s, a prędkość odczytu wynosi 35,97MB/s — czy jest to dużo? Są karty, które posiadają szybszy zapis, jednak też są przez to o wiele, o wiele droższe. Producent też mówi, że karty są naprawdę szybkie, jednak na moich testowych telefonach, którymi wykonywałem zdjęcia, nie udawało się osiągnąć aż takich wysokich wyników, jak też już testowanymi kartami wcześniej przeze mnie. Jednak nie uważam, abym te karty były złe, a szczególnie Patriot EP, ponieważ są to bardzo fajne karty do korzystania z nich na co dzień.

Patriot EP - speed test

Patriot EP

2. Patriot High Endurance

Patriot High Endurance

Patriot High Endurance to również karta, która według producenta powinna mieć ekstremalną wydajność. Oczywiście prędkość zapisu i odczytu była trochę większa, więc można powiedzieć, że jest to odrobinę lepsza karta. Ten model też może spodobać się wielu osobom, ponieważ karta jest wstrząsoodporna — przydaje się, kiedy to jedziemy na wycieczkę i chcemy mieć pewność, że z naszymi zdjęciami i filmami się nic nie stanie. Wszystko warto wtedy skopiować na kartę i mieć backup wspomnieć, bo nigdy nic nie wiadomo co się może stać z naszym telefonem. Więc zawsze warto wykonywać kopię zapasową. Z tej karty również korzystało mi się bardzo dobrze i nie mogłem narzekać.

Patriot High Endurance - speed test

Patriot High Endurance

3. Patriot LX Series

Patriot LX Series

Ostatnia karta, która przyszła do mnie na testy to Patriot LX Series, jest to najprostsza i standardowa karta SD. Nawet w zestawie nie otrzymujemy adaptera na kartę, aby wpiąć ją do innych urządzeń, a nie np. tylko telefonu. Producent informuje nas, że ta karta ma profesjonalną wydajność i można powiedzieć, że taką ma. Jednak ta prędkość nie różni się prawie niczym od poprzednich lepszych kart. Oczywiście to też wszystko zależy od Wasze urządzenia, w którym to będziecie korzystać z tych kart. Więc wyniki zawsze mogą się różnić od tego, co widzicie w tej recenzji, a także co producent opisuje na swojej stronie. Nie mniej jest to bardzo fajna karta do użytku codziennego.

Patriot LX Series - speed test

Patriot LX Series

Podsumowując

Wszystkie trzy karty, które mogłem u siebie gościć na testach, są naprawdę bardzo fajnymi kartami. Przyznać muszę, że Patriot zrobił na mnie dobre wrażenie jak na pierwszy raz i na nic nie mogłem narzekać. Więc jeżeli szukacie fajnych i tanich kart microSD, to możecie się zastanowić właśnie nad nimi. Nawet karta microSD, która jest wstrząsoodporna, jest dosyć tania i spokojnie można zabierać ją ze sobą w podróże. Karty także ani razu nie zacięły mi się przy dużej serii zdjęć, więc uważam to również za bardzo duży plus. Ogólnie byłem z nich zadowolony i mogę je każdemu polecić.

Co sądzisz o tych kartach?