Recenzja – Lenovo Tab P11

Lenovo Tab P11

Nie tak dawno w moje ręce na testy wpadł tablet Lenovo Tab P11. Jest to jeden z niewielu tabletów na Androidzie, którymi warto się zainteresować. Owszem ciekawszy model jest z dopiskiem Pro, ale mam nadzieję, że i on niebawem do mnie trafi. Na początku mogłem sprawdzić tę standardową wersję, do której można dokupić sobie akcesoria takie jak klawiatura i rysik, a nawet i myszkę. Jak więc sprawdzał się u mnie ten tablet? Przekonać się tego będziecie mogli poniżej.

Na samym początku powiedzieć mogę, że tablet mimo braku w zestawie akcesoriów przypadł mi do gustu (wersja Pro ma klawiaturę i rysik w zestawie). Mogłem na nim spędzać swój wolny czas, a czasami nawet zdarzyło mi się, że na nim pracowałem, sprawdzał się idealnie.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran

1. Mobilność urządzenia

Lenovo Tab P11 to tablet na Androidzie. Coraz mniej korzysta się z tabletów, a to tylko dlatego, że coraz więcej laptopów jest ultralekkich i cienkich, więc nie potrzebujemy żadnego tabletu. Jednak tablety teraz według mnie powoli wracają do łask, a to tylko z tego względu, że możemy z nich zrobić swój mały przenośny komputer na wyjazdy i nie tylko. Niektóre z tabletów umożliwiają nam nawet na uruchomienie trybu pulpitu. Niestety taki tryb nie pojawił się w Tab P11, jednak i tak dzięki dedykowanej klawiaturze i rysikowi możemy zrobić z tego tabletu swój mały zestaw komputerowy. Szkoda, że w tej wersji Taba nie znajdują się akcesoria w zestawie, ale w takim wypadku zawsze można kupić wersję Pro lub dokupić za jakiś czas wszystko osobno. Tablet również jest na tyle lekki, że możemy go wszędzie ze sobą zabrać i nie będziemy na nic narzekać.

Producent deklaruje, że tablet może działać na jednym ładowaniu do 12 godzin. Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć jak Wy będziecie korzystać z tabletu, ponieważ przy mojej pracy, a czasami przy spędzaniu czasu wolnego na oglądaniu filmów/seriali Lenovo Tab wytrzymywał mi z 2/3 dni na jednym ładowaniu. Przy mniejszym użytkowaniu tabletu nawet zdarzało mi się, że przez tydzień nie musiałem go ładować — więc jak dla mnie bateria jest na ogromny plus w tym tablecie i to wszystko będzie zależało od tego, jak będziecie z niego korzystać. Wiadomo, że przy graniu w gry tablet też o wiele szybciej się rozładuje, niż np. przy pracy na dokumentach czy zdjęciach. Dodatkowo głośniki z technologią Dolby Atmos sprawdzają się idealnie w tym sprzęcie.

Lenovo Tab P11

Zdjęcia - Lenovo Tab P11

Zdjęcia - Lenovo Tab P11

2. Rozmiar

Wymiary tego tabletu wynoszą: 258,4 mm x 163 mm x 7,5 mm. Jak widać, jest to bardzo mały tablet, który idealnie nadaje się brania ze sobą na wycieczkę, do miasta lub po prostu do użytkowania w domu. Tab P11 waży ok. 490 g, więc nie jest to dużo jak na tablet, który ma 11-cali. Dzięki też jego wielkości i wadze spokojnie zmieści się nam ten tablet w torbie lub plecaku i nie będziemy go odczuwali, a będzie to znacznie lżejszy sprzęt w podróży niż laptop. Dodatkowo jak mamy telefon na USB-C, to możemy zabrać ze sobą tylko jedną ładowarkę, więc nie musimy specjalnie też wtedy zabierać ładowarki do laptopa — świetna opcja, ponieważ też nie musimy mieć ładowarki z większą mocą, aby to właśnie zasilić laptopa.

Lenovo Tab P11

3. Ekran

Tak jak już wspomniałem, mamy tutaj ekran 11-calowy 2K, więc jest to naprawdę idealny sprzęt do oglądania filmów, seriali, czy przeglądania treści w Internecie. Rozdzielczość jest odpowiednia, a nawet kolory są takie, jak powinny być. Nie mogłem narzekać na ten ekran podczas pracy czy odpoczynku, ponieważ wszystko sprawdza się tak, jak trzeba. Nie czujemy żadnego dyskomfortu podczas korzystania z tego tabletu i to jest najważniejsze. Przynajmniej też przy edycji zdjęć lub filmów nie możemy na nic narzekać, a także tablet i tak na tyle się sprawdza, że spokojnie możemy to zrobić.

Lenovo Tab P11

Podsumowując

Lenovo Tab P11 nie jest aż takim drogim tabletem, szczególnie jak spojrzymy czasami na modele od innych producentów, nawet na tych, którzy nie mają urządzeń z systemem Android. Mnie bardzo dobrze się z niego korzystało i nie mogłem na niego narzekać. Jeżeli tylko szukacie fajnego tabletu z Androidem, który również sprawdza się idealnie w domu i pracy, to właśnie możecie sprawdzić ofertę Lenovo. Ja przez cały okres testów byłem z niego zadowolony, więc Wy również się na nim nie zawiedziecie.

Lenovo Tab P11

A co Ty sądzisz o tym tablecie?