Fototest – Redmi Note 9T

Redmi Note 9T

Na testy trafił do mnie Redmi Note 9T, czyli kolejne urządzenie Xiaomi, które miało podbić rynek. Jak sprawdził się jednak u mnie ten sprzęt i czy byłem z niego zadowolony? Przekonacie się tego poniżej. Na początku muszę powiedzieć, że mam strasznie mieszane uczucia co do tego modelu, ponieważ trochę się pogorszyło względem modelu np. Redmi Note 8T. Warto też od razu zobaczyć galerię zdjęć podpiętą na samym końcu.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Redmi Note 9T

Xiaomi wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.3

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia w większości wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest odpowiednia i akurat na ten aspekt narzekać nie można. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, tylko jak widać automatyczny HDR, nie radzi sobie zazwyczaj najlepiej i prześwietla nam zdjęcia. Mam ogromną nadzieję, że Xiaomi się z tym poprawiło i działa to już o wiele lepiej po jakiś aktualizacjach. Przy takiej pogodzie nie zauważyłem problemu z kolorami nawet jak na włączoną sztuczną inteligencję. Nie mniej momentami w takim oświetleniu udaje się wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcie, które będzie można udostępniać na swoich mediach społecznościowych.

Pochmurna pogoda - Redmi Note 9T

Pochmurna pogoda - Redmi Note 9T

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody jest znacznie lepiej niż przy pochmurnej pogodzie. Oczywiście jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Przynajmniej też lepiej działa automatyczny HDR przy takich warunkach oświetleniowych. Tryb AI sprawdza się również dobrze, ponieważ kolory na zdjęciach nie są zbyt mocno nasycone i przesadzone. Spokojnie możemy wziąć ten telefon ze sobą w podróż, aby wykonać ładne pamiątki, chociaż trzeba pamiętać, że nie zawsze będą idealne. Brakuje mi w tym urządzeniu szerokiego kąta, ale wiadomo, nie można mieć wszystkiego.

Słoneczna pogoda - Redmi Note 9T

Słoneczna pogoda - Redmi Note 9T

4. Zdjęcia makro

Xiaomi wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to w dalszym ciągu tylko 2 Mpx, dzięki czemu jakość i szczegółowość zdjęć wypada tragicznie. Polecam wykonywać tego typu zdjęcia również głównym aparatem, bo dzięki temu zdjęcia wypadają o wiele lepiej i nie można na nic narzekać. Głębia ostrości wypada nawet w porządku, jedynie czasami tło na zdjęciach jest mocno przepalone i automatyczny HDR nie radzi sobie z tym. Oczywiście mamy tutaj też tryb portretowy, który jest według mnie średni, chociaż przy lepszym oświetleniu możemy wykonać w porządku zdjęcia. Ten Redmi ma takie wzloty i upadki i czasami warto przy jednym kadrze wykonać kilkanaście zdjęć, bo może się okazać, że nie wszystkie będą udane.

Zdjęcia makro - Redmi Note 9T

Zdjęcia makro - Redmi Note 9T

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to nie ma aż tak źle. Przy naturalnym oświetleniu jest wszystko w porządku. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym poziomie, kolory również są poprawne i nie można na to narzekać. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są odrobinę poszarpane i widać, że Xiaomi się nad tym nie postarało. Przy sztucznym oświetleniu jakość i szczegółowość zdjęć jest poprawna. Jedynie, na co można narzekać przy takim oświetleniu to na kolory. Są one wtedy źle odwzorowane i mam ogromną nadzieję, że producent poprawi, balans bieli w jakieś aktualizacji.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi Note 9T

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi Note 9T

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest bardzo słaba. Owszem w średnich warunkach oświetleniowych wykonamy dosyć jasne zdjęcie, jednak będzie posiadało dużo szumów, a także balans bieli działa tragicznie. Xiaomi mocno nie poszalało z aparatami w tym modelu i jest to bardzo słabe. W lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy znacznie lepsze zdjęcie, jednak dalej nie będzie to na tyle super zdjęcie, aby nas zachwyciło. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, nie będą z nich zadowoleni.

Przednia kamerka - Redmi Note 9T

7. Zdjęcia nocne

W sprawie zdjęć nocnych to Redmi Note 9T może i wykonamy w miarę jasne zdjęcia, ale nie będą one też jakoś oszałamiające. W trybie automatycznym wykonamy w miarę jasne zdjęcia, z dużą ilością kontrastu i ziarna. W trybie nocnym zdjęcia są o wiele jaśniejsze, ale także posiadają dużo szumów i czasami może się wydawać, że są pozbawione kolorów — oj Xiaomi, coś poszło nie tak w tym modelu. Tryb profesjonalny też nie należy do najlepszych, więc ogólnie nie polecam za bardzo wykonywać zdjęć w nocy tym modelem.

Zdjęcia nocne - Redmi Note 9T

Zdjęcia nocne - Redmi Note 9T

8. Próbka nagrania

Redmi Note 9T ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak jak wiadomo, tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Co do samych filmów, to nie wyglądają one źle, jednak brakuje tej stabilizacji. Jednak, kiedy uruchomimy stabilizację, obraz wydaje się skakać i być momentami prześwietlony. Jednak można tym telefonem nagrać lepsze filmy (w rozdzielczości Full HD) niż wykonać zdjęcia.

Podsumowując

Redmi Note 9T

Redmi Note 9T nie jest drogim urządzeniem, jednak czy warto nad nim się zastanawiać pod kątem telefonu do zdjęć? Według mnie nie za bardzo. Jednak aparaty w tym modelu są dosyć słabe i jest to telefon dla osób, które nie mają dużych wymagań, jeżeli chodzi o telefon. Niby spisywał się u mnie ten model, ale jednak nie byłem z niego zadowolony i nie mogę go polecić.

Zdjęcia wykonane Redmi Note 9T -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?