Fototest – Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi Redmi Note 8T

Jakiś czas temu dotarł do mnie Redmi Note 8T, który jest to nowszą wersją Redmi Note 8 Pro (może uda się jeszcze go przetestować). Ostatnim Redmi, który dla Was przetestowałem, był Xiaomi Redmi Note 7. No nie będę ukrywał, że zdjęcia z niego były momentami straszne, a to wszystko przez intensywną sztuczną inteligencję, którą mam nadzieję, że Xiaomi zdążyło już poprawić. Jak jednak sprawa stoi ze zdjęciami w Xiaomi Redmi Note 8T? Tego się przekonacie z tej recenzji. Na końcu recenzji znajdziecie link do galerii, którą wykonałem na prośbę Xiaomi.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. Test baterii

1. Specyfikacja

Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.75
  • 8 Mpx f/2.2 — szerokokątny
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do wykrywania głębi
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Jedynie, do czego mógłbym się przyczepić, to do jasność zdjęć. Chociaż oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, więc zdjęcia powinny być odrobinę jaśniejsze. Od razu przyznać muszę, że tryb AI w tym modelu działa o wiele lepiej i kolory nie są jaskrawe i zbyt mocno nasycone. W takich warunkach oświetleniowych da się spokojnie zrobić zdjęcie, nawet szerokim kątem, jednak lepiej wymusić HDR lub pobawić się trochę ekspozycją, aby zdjęcia nie były za ciemne.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8T

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8T

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia przy słonecznej pogodzie wyglądają równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć stoi na bardzo wysokim poziomie. Co ważne, to sztuczna inteligencja nie nasyca kolorów nawet przy takim oświetleniu, więc można pochwalić producenta za jego poprawę. Pozostając przy kolorach, to od razu powiedzieć muszę, że biały na zdjęciach nie jest przepalony i jest to bardzo ważna informacja. Dodatkowo wspomnieć muszę o HDR, które w tym urządzeniu nie sprawdza się najlepiej, ale lepiej mieć zawsze go włączony.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8T

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8T

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć muszę, że możemy tym telefonem wykonać bardzo ładne tego typu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj aparat makro, jednak jakość zdjęć wykonanych nim nie jest wysokich lotów, więc nie polecam z niego korzystać. Lepiej używać głównego aparatu, w którym i tak mamy możliwość wykonania zbliżenia cyfrowego (tracimy wtedy na jakości). Głębia ostrości z głównego aparatu wygląda bardzo ładnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy, który jak na serię Redmi spisuje się całkiem nieźle i przyznać muszę, że tym telefonem można już wykonać naprawdę ładne portrety.

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 8T

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 8T

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie jest źle. Przy naturalnym i sztucznym oświetleniu jest nawet dobrze, chociaż przy sztucznym oświetleniu balans bieli, trochę wariuje i nie zawsze będzie dobrze dobrany. Co jest najważniejsze, to niestety krawędzie są poszarpane i rozmazane — Xiaomi się tutaj nad tym nie postarało. Jedyną zaletą jest, że w pomieszczeniach wykonamy dosyć ładne i dobre zdjęcia głównym aparatem. Aparatem szerokokątnym zdjęcia niekiedy (szczególnie przy sztucznym oświetleniu) mogą wydawać się za ciemne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 8T

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 8T

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, chociaż bardzo dobrze wspominam przedni aparat w Note 7, to nawet nie myślałem o tym, żeby w tym modelu było gorzej (chociaż czasami się tak zdarza u innych producentów). Najważniejsze, że da się tym Redmi wykonać zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych i nie będą one wyglądać koszmarnie. Przy lepszym oświetleniu zdjęcia mogą wyglądać już naprawdę super i osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno docenią ten telefon.

Przednia kamerka - Xiaomi Redmi Note 8T

7. Zdjęcia nocne

Xiaomi ma wzloty i upadki przy zdjęciach nocnych, jak jednak sprawdza się ten model przy takim oświetleniu? Note 8T ma tryb automatyczny, nocny i profesjonalny. W każdym trybie możemy wykonać jasne zdjęcie w nocy, ale w trybie automatycznym mogą wystąpić lekkie szumy, za to w trybie nocnym zdjęcia są bardziej szczegółowe. Dla osób, które nie radzą sobie z trybem profesjonalnym, to zdjęcia w nocy wykonane tym telefonem w trybie automatycznym i nocnym będą się nadawać na portale społecznościowe i nie tylko.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 8T

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 8T

8. Próbka nagrania

Xiaomi Redmi Note 8T ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście mamy możliwość włączenia cyfrowej stabilizacji obrazu. Co do samego filmu, to powiedzieć muszę, że można tym telefonem nagrać już dosyć ładne filmy (oczywiście z włączoną stabilizacją obrazu) i co najważniejsze, to przy włączonej stabilizacji obraz nie jest jak galaretka. Jedyny minus w urządzeniach Xiaomi to brak możliwości przełączania się między obiektywami podczas nagrywania, w tym przypadku między głównym aparatem a szerokokątnym. Chociaż i tak mamy zoom cyfrowy, ale nie zawsze polecam z niego korzystać.

9. Test baterii

Zostałem poproszony przez Xiaomi o dokładne sprawdzenie baterii podczas użytkowania tego telefonu przy zdjęciach i nagrywaniu. Od razu powiedzieć muszę, że Redmi Note 8T spisał się u mnie świetnie. Podczas zdjęć i nawet wyjazdu na poważniejsze zdjęcia do galerii wykonanej tym telefonem i nie tylko, telefon spokojnie wytrzymał mi cały dzień. Jak wiadomo, telefony nie wytrzymują dnia, kiedy non stop używamy aparatu — w dalszym ciągu pochłania to strasznie baterie, a jest jeszcze gorzej przy nagrywaniu. Bez używania aparatu przez jeden dzień, spokojnie telefon wytrzymywał mi dwa dni i nie musiałem wtedy myśleć o ładowarce.

Więc jak dla mnie bateria w tym modelu jest ogromną zaletą.

Podsumowując

Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi Redmi Note 8T to dosyć tani telefon, który ostatnio cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Według mnie jest to super telefon, który warto wziąć pod uwagę. Zdjęcia nim wykonane mogą się podobać, zobaczyć je możecie w podlinkowanych poniżej galeriach. Byłem bardzo zadowolony z tego telefonu i przyznać muszę, że Redmi Note 8T to świetny stosunek ceny do produktu. Tak taniego i dosyć dobrego telefonu nigdzie na ten moment nie znajdziecie.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Redmi Note 8T -> ZDJĘCIA

Galeria wykonana Xiaomi Redmi Note 8T -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?