Recenzja – MSI Creator 17

MSI Creator 17

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją laptopa MSI Creator 17. Jest to laptop przeznaczony głównie dla twórców. Przetestowałem go pod względem twórczym, codziennym oraz kilka razy na nim grałem. Jeśli chcecie się przekonać, jak on spisał się u mnie, to zapraszam do recenzji.

 1. Mobilność urządzenia
 2. Rozmiar
 3. Ekran
 4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Ja na co dzień korzystałem z MSI Creator’a 17 w domu, z powodu tego, co się dzieje na świecie, raczej z nim nigdzie nie wychodziłem. Jednak to nie był jedyny powód, przez który z nim nie wychodziłem, bo był to również jego rozmiar oraz waga (o których dowiecie się za chwilę). Już teraz napiszę, że laptop jest dość sporych rozmiarów i nie w każdym plecaku, czy w torbie się zmieści. Dodatkowo waży na tyle, że raczej na pewno odczujemy jego obecność w naszych torbach/plecakach.

W jego mobilności przeszkadza również dość sporych rozmiarów zasilacz. Nie zawsze musimy go brać ze sobą, ponieważ laptop powinien nam wytrzymać do 7 godzin pracy na nim. Jednak jeśli chcemy na nim montować filmy lub korzystać z innego dość wymagającego programu, to potrzebne jest podłączenie laptopa do prądu, ponieważ bardzo tracimy wtedy na wydajności. Laptop posiada również opcję szybszego ładowania.

Jednakże patrząc na jego możliwości, to jak najbardziej wydaje mi się, że można to urządzenie nazwać mobilnym. O wiele łatwiej przenieść tego laptopa niż komputer stacjonarny, a ten laptop ma osiągi podobne do komputera stacjonarnego.

Sam cenię sobie możliwość wzięcia tego laptopa pod pachę i pójścia gdzieś indziej, gdzie akurat mogę pracować. Dzięki temu nie muszę pracować tylko w jednym miejscu, tylko mogę sobie zmieniać moje miejsca pracy w bardzo łatwy sposób.

MSI Creator 17

2. Rozmiar

Wymiary MSI Creator 17 to: 397 × 23 × 260 mm oraz waży ok. 2,2 kg. Jak wspomniałem wyżej, to laptop nie należy do małych oraz lekkich urządzeń. Jednakże można to mu wybaczyć, patrząc, jakie ma możliwości oraz w co wyposażył go producent. 

W środku z najważniejszych rzeczy znajduje się w tym laptopie:

 • Procesor Intel i7 10-gen
 • Karta graficzna NVIDIA® GeForce® RTX 2080 SUPER™ 8GB GDDR6 z serii Max Q
 • 32 GB RAM’u

Producent również wyposażył tego laptopa w porty:

 • 3 × USB 3.2
 • Thunderbolt 3
 • USB 3.2 typ C
 • HDMI
 • Ethernet
 • Czytnik kart microSD
 • Wejście mikrofonowe
 • Wejście słuchawkowe

Jeszcze dodam, że ten laptop jest wykonany z bardzo ładnego srebrnego aluminium.

MSI Creator 17

3. Ekran

MSI Creator 17 posiada 17,3-calowy wyświetlacz Mini LED 4K. Rozdzielczość tego ekranu to: 3840 × 2160. Producent nie zapomniał dodać tutaj bardzo cienkich ramek wokół ekranu.

Producent chwali się, że Creator 17 to pierwszy na świecie laptop dla twórców z wyświetlaczem typu Mini LED. „Wyświetlacz True Pixel Mini LED zapewnia olśniewający obraz charakteryzujący się jasnością na poziomie 1000 nitów. Dzięki temu na ekranie podkreślona jest najjaśniejsza biel i odwzorowana jest nawet najgłębsza czerń.” Dodatkowo Creator 17 posiada certyfikat VESA DisplayHDR 1000, dzięki czemu mamy żywy i realistyczny obraz.

Dobrze koniec suchej teorii, ale jak jest naprawdę? W praktyce muszę przyznać, że po pierwsze obraz z ekranu tego laptopa jest naprawdę żywy. Dodatkowo trzeba mu też przyznać, że generuje bardzo jasny obraz. Porównywałem też ten ekran z kilkoma innymi monitorami i faktycznie na ekranie w tym laptopie biel jest bardzo jasna, a czerń bardzo głęboka. 

W MSI Creator 17 mamy do dyspozycji aplikację, w której możemy zmienić sobie, w jaki sposób ma działać laptop. Czy ma skupiać się na wydajności lub na baterii. Możemy też zmienić tryby kolorów, w jakich ma działać ekran w naszym laptopie. Do wyboru mamy:

 • sRGB
 • Adobe RGB
 • DCI P3
 • Display P3
 • Anti Blue
 • Office
 • Movie
 • Customize

Dodatkowo w aplikacji mamy podgląd do monitorów wykorzystania procesora, karty graficznej oraz RAM-u.

Nad ekranem mamy jeszcze 2 mikrofony, kamerę, oraz skaner twarzy Windows Hello. Jest jeszcze dioda, która informuje nas, że kamerka jest włączona. Kamerka oraz mikrofony, są naprawdę dobrej jakości i nie mam się do czego przy nich przyczepić. Na wszelkiego rodzaju spotkaniach jest idealnie. Odblokowywanie laptopa poprzez twarz działa też bardzo dobrze, a co najważniejsze szybko i bezpiecznie. 

MSI Creator 17

4. Klawiatura

MSI Creator 17 posiada pełnowymiarową klawiaturę wraz z klawiaturą numeryczną. Klawiatura posiada białe podświetlenie, które nie tylko ładnie wygląda, ale także bardzo ułatwia nam pracę po zmroku. Dzięki temu bardzo dobrze widzimy, co klikamy na klawiaturze. Jasność tego podświetlenia możemy sobie regulować lub całkowicie wyłączyć.

Na klawiszach od f1 do f12, mamy klasycznie guziki funkcyjne, dzięki którym na przykład możemy przyciszyć głośniki. Dobrze, że w łatwy sposób możemy też te klawisze funkcyjne wyłączyć (zablokować), ponieważ co niektóre programy mają ważne opcje pod klawiszami od f1 do f12. Na klawiaturze mamy też spersonalizowany klawisz, który w szybki sposób uruchamia nam kalkulator. Jeśli to jest laptop dla twórców, to każdemu potrzebny jest kalkulator, który można w bardzo szybki sposób uruchomić.

Laptop posiada również bardzo duży i wygodny touchpad. Pierwszy raz w życiu dużo lepiej korzystało mi się z touchpada niż z myszki. Naprawdę dzięki jego rozmiarowi ten touchpad jest bardzo poręczny oraz użyteczny. Na samym touchpadzie mamy też skaner odcisków palców, który działa również szybko co skaner twarzy. Skaner odcisków wraz z Windows Hello tworzy z tego laptopa bardzo bezpieczne narzędzie pracy. 

MSI Creator 17

Podsumowując

Z MSI Creator 17 korzystało mi się bardzo dobrze. Mimo jego rozmiarów oraz wadze to wygodnie mi się z nim podróżowało w inne miejsca, oraz korzystało z niego poza domem. Jeśli ktoś potrzebuje bardzo wydajnego laptopa oraz zależy mu, aby był on mobilny, to jak najbardziej polecam MSI Creator 17. Ja głównie na nim montowałem filmy i dzięki jego wydajności filmy renderowały mi się bardzo szybko. Z samego programu do montowania też bardzo wygodnie mi się korzystało i ani razu nie miałem żadnych przycinek. Sprawdziłem też tego laptopa, jak sprawdza się podczas grania i jak najbardziej jest w stanie odpalić nowsze tytuły na wysokich ustawieniach, więc jeśli ktoś szuka laptopa do pracy oraz aby sobie czasem pograć/odpocząć to, jak najbardziej polecam MSI Creator 17.

MSI Creator 17

A co Ty sądzisz o tym komputerze?