Fototest – Motorola Moto G10

Motorola Moto G10

W moje ręce wpadła ostatnio Motorola Moto G10, jest to kolejny telefon z serii Moto G10, a właściwie to Moto G. Jak mogliście widzieć na blogu, to z Moto G30 byłem zadowolony. Szczególnie że jest to tani telefon i można nim zrobić naprawdę ładne zdjęcia. Jak sprawdziła się u mnie Motorola Moto G10? Przekonacie się tego poniżej, ale już od razu trzeba zaznaczyć, że telefon kosztuje ok. 700 zł.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G10

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję od Motoroli. Na automatyczny HDR w Motorolach nie mogę narzekać, więc przy tym modelu jak widać, jest wszystko tak, jak powinno być. Sztuczna inteligencja od Motoroli również się sprawdza i kolory są poprawnie odzwierciedlone, nawet jak na takie warunki oświetleniowe. Mamy w tym modelu także szeroki kąt, jednak znacznie lepsze zdjęcia wykonamy głównym aparatem i to właśnie z niego będziemy cały czas korzystać.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G10

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G10

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają znacznie lepiej, chociaż i tak przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych nie jest źle. Automatyczny HDR daje radę przy takim oświetleniu i dzięki temu rozpiętość tonalna na zdjęciach jest odpowiednia. Przynajmniej cienie są małe i bardzo lekkie. W takim oświetleniu z szerokiego kąta również zdjęcia będą się udawać, szczególnie te krajobrazowe. Jest to telefon za ok. 700 zł, a jak widać, można nim zrobić ładne zdjęcia. Oczywiście nie ośmielę się powiedzieć, że spokojnie można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać zdjęcia, które będą świetną pamiątką.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G10

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G10

4. Zdjęcia makro

Oczywiście Motorola musiała wyposażyć ten telefon w dedykowany aparat makro. Jednakże ten aparat makro nie jest wysokich lotów, więc polecam w większości używać głównego aparatu. Głębia ostrości nawet jak na taki aparat jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj też tryb portretowy, który spisuje się całkiem nieźle i można momentami wykonać ładne zdjęcia z rozmytym tłem. Więcej zdjęć polecam zobaczyć w podlinkowanej na końcu galerii.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G10

Zdjęcia makro - Motorola Moto G10

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Przy zdjęciach w pomieszczeniu na nic nie mogłem narzekać. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość jest odpowiednia, kolory poprawne, a autofocus działa tak, jak trzeba. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach są tylko lekko rozmazane i poszarpane, za co można być zadowolony. Rzadko można spotkać telefon za ok. 700 zł z takimi zaletami. Przy sztucznym oświetleniu jest równie dobrze co przy naturalnym świetle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Kolory na swój sposób są odpowiednie, chociaż mogłyby być bardziej poprawnie odwzorowane (chociaż i tak nie ma tragedii). Autofocus nawet sobie radzi i tylko czasami trzeba mu pomóc wyostrzyć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G10

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G10

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie dosyć dobrze się spisuje. W średnich warunkach oświetleniowych można wykonać nawet ładne zdjęcie. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych można wykonać bardzo ładne zdjęcia typu selfie i trzeba przyznać, że osoby, które lubią wykonywać tego typu zdjęcia, będą zadowolone z tego telefonu. Przynajmniej w tych średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia nie są ciemne i szczegółowość też nie jest, nie wiadomo jaka niska.

Przednia kamerka - Motorola Moto G10

7. Zdjęcia nocne

Motorola mocno idzie w zdjęcia nocne. Widać już znaczną poprawę przy zdjęciach nocnych w trybie automatycznym. Oczywiście posiadamy w tym modelu tryb nocny i profesjonalny, więc jeżeli zdjęcia z trybu automatycznego są dla nas nadal za ciemne, to można spokojnie wykonać zdjęcia w trybie nocnym. Jednak pamiętać trzeba, że w trybie automatycznym wykonamy na tyle jasne zdjęcie, które spokojnie będzie można wrzucić na swoje media społecznościowe. Dodać jeszcze muszę, że w trybie nocnym zdjęcia są nie tylko jaśniejsze, ale także są ostrzejsze i mają większy kontrast, więc nie każdemu może podobać się taki efekt.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G10

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G10

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G10 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Na całe też szczęście mamy tutaj możliwość uruchomienia cyfrowej stabilizacji, która poprawia nasz film i dzięki temu obraz aż tak się nie trzęsie i co ważne, aż tak też nie skacze (tylko odrobinę). Można spokojnie tym telefonem nagrać ładne filmy z naszej codzienności, ale warto pamiętać o stabilizacji.

Podsumowując

Motorola Moto G10

Motorola Moto G10 to bardzo tani telefon, czy warto zastanawiać się nad tym modelem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że sam telefon spisał się u mnie bardzo dobrze. Nie mogłem na niego narzekać pod żadnym aspektem, bo jest to jednak telefon za ok. 700 zł, nawet mniej, więc co tu można od niego wymagać. Zdjęcia też wypadają całkiem nieźle i może być to idealny kompan do wyjazdów i wykonywania super pamiątek, za naprawdę niewielką cenę.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G10 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?