Fototest – Motorola Moto G30

Motorola Moto G30

Jakiś czas temu na testy trafiła do mnie Motorola Moto G30, która jest jedną z nowszych Motoroli z serii Moto G. Od razu muszę Wam powiedzieć, że telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i dawno tak dobrze nie korzystało mi się z telefonu za ok. 800 zł. Jak sprawdził się u mnie ten model? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G30

Motorola wyposażyła ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 – szerokikąt
  • 2 Mpx f/2.4 – makro
  • 2 Mpx f/2.4 – do głębi ostrości
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na taki telefon. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do automatycznego HDR sprawdza się on jak zawsze dosyć dobrze i nie można na niego narzekać, szczególnie przy takim oświetleniu. Tryb AI w Motoroli działa tak jak należy, więc kolory nie są w żadnym stopniu przesadzone, a są naturalne.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G30

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G30

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie jest znacznie lepiej niż przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie i na ten temat nie można mówić źle. Automatyczny HDR sprawdza się przy takim oświetleniu bardzo dobrze i nie można narzekać na rozpiętość tonalną na zdjęciach. Sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów, więc wydają się one naturalne i odpowiednie. Można spokojnie tym telefonem wykonać bardzo ładne zdjęcia krajobrazowe, więc można tę Motorolę spokojnie zabierać ze sobą w podróż.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G30

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G30

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu jest to bardzo słaby aparat i lepiej używać do zdjęć makro głównego aparatu. Głębia ostrości wygląda bardzo ładnie, dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia i nie można na to narzekać. Oczywiście mamy tutaj też tryb portretowy i przyznać muszę, że spokojnie tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia z rozmytym tłem — pamiętać trzeba, że ten telefon kosztuje około 800 zł, więc jest naprawdę na co rzucić oko.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G30

Zdjęcia makro - Motorola Moto G30

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość jest poprawna, autofocus się nawet spisuje, a kolory są poprawnie odwzorowane. Co jest najważniejsze, to krawędzie są jednak poszarpane i rozmazane i nad tym Motorola mogłaby popracować. Przy sztucznym oświetleniu jest równie dobrze, co przy naturalnym świetle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym poziomie, kolory są poprawne, chociaż nie są świetnie odwzorowane, ale na szczęście autofocus działa tak, jak należy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G30

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G30

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka nie jest może jakaś rewelacyjna w tym modelu, ale na szczęście w średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać poprawne zdjęcie i nie można aż tak na nie narzekać. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają znacznie lepiej i wtedy osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. To, co mogę powiedzieć, to nie ma źle, ale mogło być zawsze lepiej.

Przednia kamerka - Motorola Moto G30

7. Zdjęcia nocne

Motorola stara się iść coraz bardziej w jasne zdjęcia w nocy. Owszem w tym modelu znajdziemy tryb nocny oraz już o wiele lepszy tryb profesjonalny, jednak to, co trzeba zaznaczyć, to trybem automatycznym wykonamy jasne zdjęcia, które spokojnie możemy wstawić na swoje media społecznościowe. Oczywiście lepsze zdjęcia w nocy wykonamy trybem nocnym i to z niego polecam korzystać. Na całe szczęście Motorola sama proponuje nam zmianę trybu, kiedy to będzie już zbyt ciemno, więc nie musimy sami o tym pamiętać. Z trybem nocnym zdjęcia nie są tylko jaśniejsze, ale także ostrzejsze, więc to już zależy od Was, z czego będziecie chcieli korzystać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G30

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G30

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G30 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co ważne, to w tej rozdzielczości mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu i jest to dobra wiadomość. Co do samych nagrań, to nie wyglądają one źle, ani z głównego aparatu, ani szerokokątnego. Oczywiście warto mieć włączoną stabilizację, bo wtedy filmy wyglądają o wiele lepiej — mimo iż czasami obraz odrobinę drga. Spokojnie tym telefonem nagramy ładne filmy naszej codzienności.

W filmie jest mały błąd, bo tam, gdzie jest napis Szeroki kąt – stabilizacja wyłączona, powinien być napis: Stabilizacja wyłączona. Przy napisie: Stabilizacja włączona, powinien być napis: Szeroki kąt – stabilizacja wyłączona.

Podsumowując

Motorola Moto G30

Motorola Moto G30 to nie jest drogi telefon, bo w końcu kosztuje ok. 800 zł, jednak czy warto interesować się tym telefonem? U mnie ten telefon sprawdzał się dosyć dobrze, nie mogłem na niego narzekać, a także podobały mi się zdjęcia z tego telefonu. Polecam sprawdzić podlinkowaną galerię poniżej ze wszystkimi zdjęciami z tego modelu. Jeżeli szukacie taniego telefonu, który spełni Twoje minimalne wymagania, to możecie sprawdzić właśnie ten model.

Całą recenzję tego modelu możecie znaleźć u Diany z Techno-senior.com.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G30 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?