Recenzja – Philips 329P9H

Philips 329P9H

Ostatnio na testy dotarł do mnie monitor Philips 329P9H, który ma głównie zastosowania do biura, jednak czy warto go również zakupić do domowego zacisza, a także do naszego domowego biura? Monitor tym razem mnie mocno zaskoczył, ponieważ ma kilka ciekawych funkcji, których brakowało mi w niektórych monitorach i nie zawsze te wszystkie funkcje były w jednym modelu. Tutaj sprawa się zmieniła i wszystkie funkcje znajdziemy w jednym dużym monitorze, który zachwyci nie jedną osobę.

Na samym wstępie mogę Wam powiedzieć, że mocno mnie zaskoczył. Nie tylko tymi wszystkimi funkcjami/możliwościami. Samym wykonaniem i ekranem, który mimo braku HDR pozwala nam na więcej — ale o tym później.

 1. Specyfikacja
 2. Konstrukcja
 3. Rozdzielczość i kolory
 4. Możliwości

1. Specyfikacja

Philips wyposażył ten monitor w porty:

 • DisplayPort
 • Wyjście DisplayPort (tryb klonowania)
 • HDMI x 2
 • USB-C
 • HDPC
 • USB x 4
 • Wyjście na słuchawki
 • Ethernet LAN

Jak widzicie, ten monitor jest bogaty w ilość portów, do których możemy to się podłączyć. Mógłbym narzekać, że nie mamy tutaj starego złącza VGA dla osób, ze starszym komputerem. Jednak tutaj przy tak dużej rozdzielczości 4K, trudno jednak podpiąć komputer po VGA. Mimo wszystko jest to już monitor do nowszych komputerów, które muszą uciągnąć tak dużą rozdzielczość i wielkość samej matrycy.

Przekątna matrycy IPS wynosi 32 cale, z czego rozdzielczość wynosi 3840×2160 przy 60 Hz. Cena tego monitora, nie należy do najmniejszych, jednak za to, co otrzymujemy z tym monitorem, wraz z ilością portów, to można nawet przeboleć tę cenę, bo i tak ten monitor wystarczy nam na dosyć długi czas.

Philips 329P9H

2. Konstrukcja

Philips 329P9H został wykonany z dobrej jakości plastiku, który jest na szczęście matowy. Jednak ten plastik ma jeden duży minus, kiedy osiądzie się na nim kurz, trudno go zebrać (przykleja się do niego) i trzeba się natrudzić, aby pozbyć się z niego zabrudzeń. Jednak mimo wszystko, kiedy będziemy dbać o to, aby kurz się tak, nie osiadał na monitorze, to naprawdę ten Philips będzie długo wyglądał jak nowy.

Ramki tego Philipsa nie są małe, jednak przy tak dużej matrycy one się tracą i na co dzień ich nie widać. Przy pracy, czy to przy oglądaniu serialu lub przy konsumpcji treści w internecie nadaje się on idealnie. Dodatkowo wspomnieć muszę o ramieniu tego monitora, który jak zawsze w tych modelach biznesowych spisuje się świetnie! Ramie same w sobie jest bardzo stabilne, monitor możemy kręcić, jak nam się tylko podoba, regulacja wysokości działa znakomicie, no i możemy tego Philipsa postawić wertykalnie`.

Philips 329P9H

3. Rozdzielczość i kolory

Philips ten monitor wyposażył w matrycę 32-calową z rozdzielczością 4K (3840×2160). Według mnie jest to odpowiednia rozdzielczość jak na tego typu monitor, ponieważ i tak możemy skalować sobie rozdzielczość do takiej, jaka nam odpowiada. Jednak zawsze lepiej korzystać z maksymalnej rozdzielczości (no, chyba że komputer nam na to nie pozwala). Przynajmniej w odpowiedniej odległości od monitora nie widzimy pojedynczych pikseli, a krawędzie nie są poszarpane i rozmazane.

Co do kolorów, to wspomnieć muszę, że są one odpowiednie. Nie mamy tutaj żadnego HDR, jednak mamy tutaj czujnik oświetlenia, który nam dostosuje ekran do panującego oświetlenia w naszym pokoju — nie w każdym monitorze to jest, a w tym przypadku jest i bardzo dobrze. Czasami mogłem zauważyć, że kiedy było ciemniej w pokoju, to ekran miał mniejszy kontrast, a kiedy było jaśniej, to kontrast się podkręcał. Mimo wszystko nie przeszkadzało to w codziennej pracy. Ekran jest także pokryty powłoką przeciwodblaskową i bardzo to pomaga w pracy w pomieszczeniu, gdzie mamy dużo światła słonecznego.

Philips 329P9H

4. Możliwości

Jakie mamy możliwości w tym monitorze? Otóż mamy tutaj wbudowaną stację dokującą USB-C, więc jeżeli mamy już nowy komputer, gdzie mamy tylko USB-C to możemy z łatwością podpiąć takowy komputer do monitora, ładować go i przesyłać obraz na monitor. Philips też pomyślał o tym, aby było bezpieczne logowanie za pomocą wysuwanej kamerki Windows Hello.

Dodatkowo mamy tutaj PowerSensor, aby obniżyć koszty zużycia energii aż do 70%! Technologia LightSensor zapewnia idealną jasność przy minimalnym zużyciu energii, no i na koniec wbudowany port Ethernet RJ-45 zapewnia bezpieczeństwo danych. Oczywiście mamy tutaj jeszcze świetne oprogramowanie od Philipsa, które umożliwia nam na podłączenie dwóch komputerów do monitora i włączenia funkcji MultiView.

Philips 329P9H

Podsumowując

Philisp 329P9H nie jest tanim monitorem, jednak za to wszystko, co dostajemy wraz z nim, to naprawdę opłaca się kupić ten monitor. Na pewno nie będzie to monitor na chwilę, a dodatkowo możemy ten monitor zakupić do swojego domu i korzystać z niego naprawdę komfortowo. Dzięki wszystkim funkcją oszczędzenia energii ten monitor staje się też poniekąd ekologicznym monitorem (chociaż warto pamiętać, że Philips ma w swoim portfolio ekologiczny monitor). Co również może każdego zaskoczyć, to wszystkie funkcje tego monitora można w łatwy sposób wyłączyć, m.in. kamerkę chowamy do obudowy, a czujniki (w logo) odchylamy do tyłu. Mogę każdemu polecić ten monitor, ponieważ na pewno się na nim nie zawiedziecie.

Philips 329P9H

Co myślisz o monitorze?