Recenzja – realme Buds Air Pro

realme Buds Air Pro

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją realme Buds Air Pro, są to słuchawki z aktywną redukcją szumów. Z tych słuchawek korzystałem, kiedy mogłem, ponieważ bardzo mi przypadły do gustu. realme Buds Air Pro to fajne słuchawki, które posiadają kilka naprawdę ciekawych opcji. Zapraszam do recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki wykonane są w całości z plastiku. Występują w dwóch wersjach kolorystycznych: Rock Black i Soul White. Mnie trafił się ten drugi. Bardziej odpowiada mi kolor czarny niż biały, ale te słuchawki w kolorze białym też były ładne. Niestety na białych dużo bardziej widać wszelkiego rodzaju zabrudzenia i dużo częściej trzeba je czyścić.

Producent deklaruje maksymalny czas działania słuchawek wraz z pudełkiem ładującym na 25 godzin. Same słuchawki mają starczyć na maksymalnie 6 godzin słuchania. Muszę przyznać, że bateria w tych słuchawkach bardzo powoli spada. Korzystałem z nich bardzo często oraz długo i ani razu nie doprowadziłem do wyładowania się słuchawek do zera. 

Posiadają one szybkie ładowanie. Pudełko wraz ze słuchawkami ładuje się 2 godziny, a same słuchawki do pełna ładują się godzinę. Producent chwali się, że po 10 minutach ładowania słuchawki mogą działać przez 3 godziny. Ważne jest to, że producent już zastosował w tych słuchawkach USB-C, które jest już standardem. 

Te realme posiadają bluetooth 5.0 oraz klasę wodoodporności IPX 4, ale tylko same słuchawki, a nie pudełko ładujące.

Do tych słuchawek mamy dedykowaną aplikację, w której oprócz podglądu poziomu baterii w pudełeczku i w każdej słuchawce, to możemy zmienić np. poziom redukcji szumów. Mamy w niej też możliwość włączenia trybu gry, który zmniejsza opóźnienie między naszym telefonem a naszymi słuchawkami, co powoduje lepsze odczucia z gry na naszym telefonie. Z opcji w tej aplikacji to jest jeszcze opcja wzmacniania dźwięku oraz Bass boost, obie opcje działają bardzo przyjemnie. Ostatnią najważniejszą rzeczą w tej aplikacji jest możliwość zmiany, co mają robić słuchawki po stuknięciu w nie. Na przykład po dwóch stuknięcia może nam się pauzować muzyka.

W zestawie realme daje:

  • 2 x słuchawki realme Buds Air Pro,
  • 1 x etui ładujące,
  • 6 x końcówka douszna (3 rozmiary),
  • 1 x kabel typu C – krótki, ale lepsze to niż aby go nie było.

realme Buds Air Pro

2. Moje wrażenia

realme Buds Air Pro

Jak już wyżej pisałem, z realme Buds Air Pro korzystało mi się bardzo przyjemnie. Z reguły nie umiem korzystać bardzo długo ze słuchawek dousznych, bo po jakimś czasie zaczynają boleć mnie uszy, ale w przypadku tych słuchawek ani razu nie miałem takiego problemu. Patrząc na ich konstrukcję, myślałem, że bardzo łatwo będą mogły wylecieć z uszu, ale na szczęście się myliłem i słuchawki bardzo dobrze trzymają się w uszach.

Co do dźwięku, jakie emitują te słuchawki, to jest on na bardzo wysokim poziomie. Nie ma żadnych szumów ani innych zakłóceń. Basy w tych słuchawkach mnie najbardziej urzekły. Bardzo lubię mocno basowe piosenki, dlatego w tych słuchawkach przyjemnie mi się słuchało takiej muzyki.

Redukcja szumów w tych słuchawkach działa dobrze. Między wyłączoną a włączoną redukcją jest bardzo duża różnica. Jednak ta redukcja szumów nie redukuje wszystkich odgłosów i dalej przebija się jakaś ilość niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, ale komuś innemu jednak może to trochę przeszkadzać.

realme deklaruje, że słuchawki działają dobrze do 10 metrów od telefonu. Ja nie mieszkam w dużym mieszkaniu i jak telefon miałem w pokoju i szedłem do równoległego pokoju, to już słuchawki gubiły sygnał i muzyka się zacinała. Jednak to może być wina też ścian, ale w przypadku innych słuchawek tak nie mam.

Miałem też problem ze sterowaniem muzyką poprzez stukanie w słuchawki, ponieważ słuchawki albo nie wykrywały, że w nie stukam. Jak chciałem spauzować muzykę, musiałem kilka razy próbować to robić. Stukałem w nie 2 razy, a realme wykrywały, że stuknąłem 3 razy i zmieniały mi piosenkę lub na odwrót, stuknąłem 3 razy, a realme wykryło, że 2. Jednak nie działo się tak cały czas i dało się normalnie z tej opcji korzystać.

realme Buds Air Pro

Podsumowując

realme Buds Air Pro to dobrze wykonane słuchawki, którymi powinny się zainteresować głównie osoby, które lubią basową muzykę. Polecam je też osobom, które lubią bardziej spokojną muzykę, ponieważ jakość dźwięku tych słuchawek jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Jeśli ktoś z was ma też taki problem, jak ja, że bolą go uszy przez słuchawki, to polecam spróbować z tymi realme. Cena w porównaniu do możliwości jest naprawdę dobra.

realme Buds Air Pro

Co sądzisz o tych słuchawkach?