Recenzja – Samsung Soundbar Q700C

Samsung Soundbar Q700C

Na testy trafił do mnie ostatnio soundbar od Samsunga, czyli tak naprawdę pierwszy głośnik od Samsunga, który mogłem u siebie gościć. Wcześniej i tak mogliście czytać o soundbarach na blogu, ale z reguły były to inne osoby. Teraz czas przyszedł i na moje wrażenia z użytkowania tego sprzętu. Jak się u mnie sprawdził? O tym przekonacie się poniżej.

Na samym początku od razu muszę Wam powiedzieć, że wraz z tym soundbarem miałem u siebie także i telewizor, o którym przeczytacie odrobinę później. Jednak dzięki takiemu zestawowi możemy przeżyć nasze ulubione filmy/seriale w jeszcze lepszych dźwiękach, a nawet możemy posłuchać muzyki z mocnym basem i nawet dźwiękiem przestrzennym.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Samsung Soundbar Q700C:

  • Bezprzewodowe Dolby Atmos
  • Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2
  • Q-Sympgony
  • Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni
  • Włączanie muzyki jednym dotknięciem
  • Funkcja Adaptacji Dźwięku
  • Tryb Gry Pro
  • HDMI eARC

Niektóre z funkcji na pewno Wam nic nie mówią i jest to zrozumiałe. Jest to zaawansowany sprzęt, który można już kupić za ok. 2 300 zł. Mało? Dużo? Ciężko mi ocenić, szczególnie patrząc na to, że dźwięk wydobywany przez ten soundbar jest na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście nie jestem żadnym audiofilem, a mówię Wam to, co udało mi się usłyszeć podczas oglądania filmów/seriali, grania w gry, czy po prostu słuchania muzyki.

Dodatkowo ten model, jak i wiele innych od Samsunga jest naszpikowany technologią od nich, co podnosi również komfort użytkowania i obsługi urządzenia. Szybka konfiguracja za pomocą SmartThing, czy nawet udostępnianie muzyki za pomocą NFC sprawia, że korzystanie z Q700C jest naprawdę świetne. Nie można także zapomnieć o dopasowaniu dźwięku do przestrzeni wraz z dźwiękiem przestrzennym, ponieważ takie połączenie daje nam naprawdę duże pole do popisu i dodaje nam niezwykłych wrażeń, szczególnie podczas grania, czy oglądania filmów akcji.

Samsung Soundbar Q700C

2. Moje wrażenia

Samsung Soundbar Q700C

Soundbar Q700C to sprzęt, z którego mógłbym korzystać na co dzień. Oczywiście też warto zaznaczyć, że nie jest to urządzenie dla wszystkich. Dlaczego? Bo jest to duże urządzenie, a właściwie długie (nie licząc głośnika niskotonowego) i jego wymiary wyglądają tak: 1110.7 × 60.4 × 120.0 mm — u mnie było trochę zabawy z tym, jak go położyć, ponieważ w aktualnym mieszkaniu nie mam miejsca na telewizor, a tym bardziej na soundbar, ale się udało. Więc wybierając taki sprzęt, warto wziąć to pod uwagę, czy na pewno się u nas zmieści, no i również warto pomyśleć o tym, czy mamy super sąsiadów. Kiedy uruchomimy muzykę, czy nawet film na wyższej głośności, sąsiedzi będą mogli razem z nami posłuchać sobie tego świetnego dźwięku, wraz z basem — oczywiście pół żartem, pół serio, bo ten głośnik jest naprawdę głośny i nie polecam tego sprawdzać w późnych godzinach, chyba że serio chcecie się pochwalić swoim sąsiadom swoim nowym sprzętem.

Największym autem tego modelu jest także Dolby Atmos i Q-Symphony, które nadają nie tylko barwy naszym dźwiękom, ale przy uruchomionych wszystkich technologiach i oglądając koncert, możemy się poczuć jakbyśmy tam byli i przeżywali to na żywo. Naprawdę ciężko było mi się przyczepić do tego modelu. Jedynie, do czego mogę się przyczepić, to przy niektórych filmach/serialach trzeba się czasami pobawić dźwiękiem, aby brzmiał idealnie, ponieważ adaptacja dźwięku nie zawsze dobrze wychwyci, co oglądamy i na czym nam najbardziej zależy, czy np. na dialogach, czy muzyce w filmie (szczególnie jak oglądamy musical).

Samsung Soundbar Q700C

Podsumowując

Samsung Soundbar Q700C to świetny sprzęt, który kosztuje ok. 2 300 zł. Porównując ten model do innych od Samsunga, czy nawet do innych z konkurencji, to tak naprawdę ta cena nie jest aż taka wysoka, jak na to, co oferują inni producenci. Przez cały okres testów byłem bardzo zadowolony z tego urządzenia i tak naprawdę mogę Wam go polecić, szczególnie jak macie dużo miejsca na taki długi sprzęt. Będzie to naprawdę dobra inwestycja w ulepszenie swojego setupu do oglądania filmów i grania, no, chyba że jesteście bardzo dużymi audiofilami, to zdecydowanie polecam Wam inne modele, chociaż może ten też przypadnie Wam do gustu.

Samsung Soundbar Q700C

Co sądzisz o tym głośniku?