Recenzja – Sennheiser HD 450BT

Sennheiser HD 450BT

Ostatnio w moje ręce trafiły słuchawki Sennheiser HD 450BT. Są to kolejne słuchawki Sennheisera ze świetnym dźwiękiem i aktywną redukcją szumów. Jak sprawdził się u mnie ten model? Czy byłem z niego zadowolony? Tego przekonacie się poniżej.

Na początku powiedzieć mogę, że bardzo zaskoczył mnie fakt, że te słuchawki można połączyć z aplikacją w telefonie. Zazwyczaj ten rodzaj słuchawek, nie miał takiej opcji, ponieważ wszystkie opcje znajdują się na słuchawkach — na jednej słuchawce mamy pełno przycisków i na samym początku nie wiemy, co w ogóle połowa ich robi. Więc polecam na początku podróży z tymi słuchawkami przeczytać instrukcję.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Senki zostały wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Poduszki są bardzo miękkie i aktualnie idealne na chłodniejsze dni. Możemy te słuchawki nosić przez dłuższy czas i nie będziemy ich odczuwać na głowie, są one bardzo lekkie i wytrzymałe. Co ważne, to w zestawie otrzymujemy etui na nie, więc będziemy mogli je ze sobą przenosić i nie bać się, że się porysują. Słuchawki do tego się składają, więc zajmują znacznie mniej miejsca, niż można się tego spodziewać.

Jeżeli chodzi o baterię w HD 450BT, to według producenta powinna ona działać przez 30 godzin na jednym ładowaniu. Jak to przekłada się na standardowe słuchanie muzyki? Spokojnie słuchawki będziemy ładować raz w tygodniu, jeżeli będziemy dziennie słuchać muzyki po 2-3 godziny. Nawet może się tak zdarzyć, że naładujemy słuchawki raz na dwa tygodnie. Więc można powiedzieć, że jest to naprawdę świetny wynik na jednym ładowaniu, szczególnie że mamy tutaj aktywną redukcję szumów.

Sennheiser HD 450BT

2. Moje wrażenia

Sennheiser HD 450BT

Jak sprawdziły się u mnie te słuchawki? Przyznać muszę, że byłem z nich naprawdę zadowolony. Najbardziej w tych słuchawkach i tak urzekła mnie bateria i jej długość pracy na jednym ładowaniu, jednak dźwięk jest bardzo dobry i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Bardzo przyjemnie słucha się wszelakiej muzyki, a dodatkowo dzięki aplikacji na telefonie możemy barwę dźwięku dostosować pod siebie — więc na pewno każdy coś dla siebie znajdzie.

Jeżeli chodzi o aktywną redukcję szumów, to powiedzieć muszę, że nie wypada to źle, jednak nie jest to redukcja szumów na takim poziomie, że nie będziemy nic słyszeć. Zdarza się, że słyszymy przejeżdżające auta, czy nawet silnik w autobusie. Nie mniej sprawdza się to w większości sytuacji bardzo dobrze, jednak bardzo bym chciał, aby Sennheiser jeszcze nad tym popracował, aby to była tak super redukcja szumów, jak czasami to bywa u innych producentów.

Sennheiser HD 450BT

Podsumowując

Sennheiser HD 450BT nie należą do najtańszych słuchawek, czy jednak warto się nimi interesować? Przyznać mogę, że jak najbardziej tak. Dźwięk słuchawek, bardzo mi spasował i mogłem odpocząć sobie przy nich odpocząć, czy także posłuchać sobie muzyki podczas podróży komunikacją miejską, a także podczas spaceru. Największa zaleta tych słuchawek jest to, że są one bardzo lekkie i poduszki są naprawdę miękkie, więc nie będę one nam w niczym przeszkadzać. Więc jeżeli szukacie nowych słuchawek nausznych, to możecie zobaczyć właśnie ten model.

Sennheiser HD 450BT

Co sądzisz o tych słuchawkach?