Fototest – Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Ostatnio w moje ręce trafił Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G. Jakiś czas temu na blogu mogliście przeczytać recenzję aparatów w telefonie Samsung Galaxy Note20 5G — nie mogłem narzekać na aparaty w tym modelu, więc jak sprawdził się u mnie model Ultra? Tego przekonacie się poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Samsung wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 12 Mpx f/3.0 — teleobiektyw
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do automatycznego HDR to powiedzieć muszę, że sprawdza się idealnie w takich warunkach oświetleniowych i dzięki temu rozpiętość tonalna jest poprawna. Sztuczna inteligencja od Samsunga również sprawdza się, tak jak trzeba i nie można na nią narzekać — przynajmniej kolory są poprawne i dobrze nasycone.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia również wychodzą bardzo dobrze, a czasami nawet świetnie. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie. Momentami zdjęcia mają taką świetną dynamikę, że trudno odebrać od nich wzrok — sami musicie to zobaczyć! Na końcu recenzji znajduje się link do galerii ze wszystkimi zdjęcia z tego telefonu. Oczywiście automatyczny HDR sprawdza się, tak jak trzeba, tryb AI nie psuje nam zdjęć, więc jest to naprawdę super telefon. Możemy go spokojnie zabierać ze sobą wszędzie, bo możemy dzięki niemu zrobić naprawdę świetne zdjęcia. Uważać jedynie trzeba na teleobiektyw, bo ma on strasznie ciemną przesłonę, więc jeżeli będzie brakować nam światła, to automatycznie będziemy się przełączać na zoom cyfrowy z głównego aparatu.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że tym telefonem spokojnie wykonamy świetne zdjęcia tego typu. Głębia ostrości z głównego aparatu wychodzi bajecznie i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia — jest to zasługa dużej matrycy. Oczywiście teleobiektywem również wykonamy zdjęcie makro, jednak wtedy będziemy potrzebować o wiele więcej światła — Samsung mógł tutaj dać jaśniejszą przesłonę. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy z wieloma funkcjami i co ważne, to tym telefonem wykonamy naprawdę świetne zdjęcie portretowe, a o zdjęciach artystycznych z rozmytym tłem już nie wspomnę.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest poprawnie. Przy naturalnym oświetleniu nie można na nic narzekać, autofocus działa sprawnie, kolory są poprawne, więc czego chcieć więcej? Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane, ani rozmazane — Samsung przy tym modelu naprawdę się postarał. W końcu nie jest to najtańszy telefon. Przy sztucznym oświetleniu również nie można narzekać, kolory są poprawne, a autofocus działa sprawnie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

6. Przednia kamerka

Jak sprawdziła się przednia kamerka w tym modelu? Przyznać muszę, że w średnich warunkach jest całkiem nieźle. Oczywiście w Samsungu nie mogło zabraknąć trybu wąskiegoszerokokątnego, więc oczywiście to, co zawsze wspominam już przy Samsungach, to lepiej używać trybu szerokokątnego. Zdjęcia wychodzą wtedy znacznie lepiej. Chociaż i tak przyznać muszę, że w średnich warunkach oświetleniowych jest nieźle. W lepszych warunkach oczywiście można wykonać świetne zdjęcie selfie, więc osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

7. Zdjęcia nocne

Samsung ma telefony, dzięki którym możemy wykonać naprawdę super jasne zdjęcia w nocy. Więc nie spodziewałem się, że nagle Galaxy Note20 Ultra będzie robił słabe zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych. Tym telefonem spokojnie w trybie automatycznym wykonamy super jasne zdjęcia, które będziemy mogli wrzucać na swoje portale społecznościowe, czy nawet chwalić się nimi przed znajomymi. Owszem mamy tutaj też tryb nocny, którym to możemy czasami wykonać jaśniejsze zdjęcia, a nawet ostrzejsze. Jednak w zupełności wystarczy nam tryb automatyczny. W trybie profesjonalnym możemy znacznie więcej wyciągnąć z głównego aparatu, ale to polecam osobom, które potrafią się obsługiwać parametrami i poprawnie je dostosować. Tryb automatyczny w tym modelu w zupełności nam do wszystkiego starczy.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Co ważne, to w każdej rozdzielczości możemy uruchomić cyfrową stabilizację obrazu i wspomóc optyczną stabilizację, która nie jest jakaś najwybitniejsza. Co do samych filmów, to muszę powiedzieć, że nie wyglądają one źle, nawet mogę powiedzieć, że są naprawdę super — ale tylko z włączoną dodatkową stabilizacją. Mamy tutaj też tryb Duża stabilność od Samsunga, w tym modelu sprawdza się ona całkiem nieźle, jednak w dalszym ciągu brakuje mi w tym trybie autofocusu.

Podsumowując

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G nie jest najtańszym telefonem, a jest jednal bardzo drogi. Więc czy warto się interesować tym telefonem? Przyznać mogę, że jest to jeden z nielicznych Samsungów, które naprawdę przypadło mi do gustu i mógłbym nim robić i robić zdjęcia. Polecić mogę go każdemu, nawet profesjonaliście, bo na pewno go dobrze wykorzysta i będzie z niego zadowolony. Telefon sam w sobie spisywał się świetnie i nie mogłem na niego narzekać. Jeżeli szukacie świetnego telefonu i nie macie ograniczonego budżetu, to zdecydowanie możecie się zastanowić nad tym modelem.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy Note20 Ultra 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?