Recenzja – Transcend DrivePro 110

Transcend DrivePro 110

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją wideorejestratora samochodowego od Transcend, a chodzi konkretnie o DrivePro 110. Jest to wideorejestrator, który powinien bardzo dobrze spisywać się w ciężkich warunkach oświetleniowych. Według producenta powinien dobrze nagrywać, gdy za oknami jest ciemno. Jak ten wideorejestrator sprawdził się u mnie? Przekonacie się poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Transcend DrivePro 110, został wyposażony w:

  • Ekran 2,4 cala (niedotykowy),
  • Kąt widzenia 140°,
  • Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 (full HD),
  • Nagrywanie w 60 klatkach,
  • Złącze microSD do 128 GB,
  • Micro USB do zasilania kamery.

Wymiary kamery to 70 × 63 × 33 mm. W zestawie z wideorejestratorem dostajemy oczywiście sam wideorejestrator, ładowarkę samochodową do niego, kartę pamięci, uchwyt do szyby i instrukcję.

Transcend DrivePro 110

2. Moje wrażenia

Transcend DrivePro 110

Podczas testów Transcend DrivePro 110, kamera przejeździła ze mną spory dystans. Podczas jej testów zauważyłem kilka rzeczy, które mogę nazwać minusami tej kamerki. 

Pierwszym z nich jest wielkości ładowarki samochodowej. Jest bardzo duża i zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca przy zapalniczce samochodowej.

Druga sprawa to przyciski na wideorejestratorze, które dość ciężko działają. Jest to problem, jeśli chcemy coś szybko zmienić na kamerce, a ona jest przyczepiona do szyby. Nie wiem, czy to problem tego konkretnego modelu, czy wszystkich. Dodatkowo rozmiar i kształt kamerki, też nie każdemu może przypaść do gustu.

Dużo mniejszym problemem jest brak języka polskiego w menu wideorejestratora. Mi to nie przeszkadzało, jednak nie wszyscy mogą podzielać moje zdanie. Choć co prawda obsługa kamery jest banalnie prosta. Transcend DrivePro 110 został wyposażony również w mikrofon, który może nagrywać dźwięki, jednak nie posiada głośnika, aby odsłuchać to, co nagra bezpośrednio z wideorejestratora, a szkoda. 

Pomijając powyższe minusy, to kamerka nagrywa w bardzo dobrej jakości, co też widać na nagraniu zamieszczonym do tej recenzji. Na nagraniach zarówno w dzień, jak i w nocy widać dość dużo. Przy nagraniach w nocy, gdzie nie ma w ogóle oświetlenia, jakość też jest na przyzwoitym poziomie. 

Fajną opcją tej kamerki jest, że wykrywa, gdy jest ciemno i informuje nas o tym, że należy włączyć światła w samochodzie.

Wideorejestratorem, oprócz nagrywania możemy też robić zdjęcia, które zapisują się na karcie pamięci. DrivePro ma również wbudowany G-sensor, który wykrywa wstrząsy i automatycznie rozpoczyna zapis awaryjny. 

Kamerka ma wbudowaną baterię, jednak, aby kamera pracowała, nawet gdy silnik jest wyłączony, trzeba kupić dodatkowy zestaw zasilający, który podłącza się do akumulatora. Jednak podobno w momencie wypadku kamerka mimo braku zasilania ma nadal nagrywać. Nie byłem w stanie tego sprawdzić. 

Transcend DrivePro 110

Podsumowując

Z Transcend DrivePro 110 korzystałem przez wiele kilometrów. Do jakości nagrania, jak i pracy nie mogę się przyczepić. Jednak do wykonania tej kamerki już tak i nie chodzi mi tu o jakość, bo jakość jest dobra, jednak ta ładowarka i przyciski to już dla mnie lekki problem. Jeśli komuś zależy tylko na jakości nagrań, wielkość i kształt kamerki mu nie przeszkadza to, jak najbardziej polecam ten wideorejestrator.

Transcend DrivePro 110

Co myślicie o tej kamerce?