Skąd brać darmowe zdjęcia

Skąd brać darmowe zdjęcia

Pewnie zastanawiasz się skąd brać darmowe zdjęcia na swoją stronę lub blog. Dzisiaj chciałbym Ci w tym pomóc i pokaże Ci kilka stron z różnymi licencjami, z których możesz pobierać zdjęcia na swoją stronę i blog.

W sieci znajduje się dużo stron z różnymi zdjęciami do pobrania, ale ja pokaże Ci dzisiaj 11 najpopularniejszych i najlepszych stron z darmowymi zdjęciami.

Na samym początku mała lekcja, na pewno może Ci się przydać na przyszłość 😉

Jest bardzo dużo licencji, ale pokaże Ci tylko te najpopularniejsze i również te, które będziesz mógł znaleźć je na pokazanych stronach.


CC O to najbardziej frywolna licencja, która uprawnia do wykorzystywania zdjęć na użytek własny oraz komercyjny, bez konieczności uznawania autorstwa. Zdjęcia na tej licencji mogą być także dowolnie modyfikowane. Większość pozycji we wpisie „darmowe banki zdjęć” pasuje właśnie do tej kategorii.

CC-NC opiera się na identycznych założeniach, jak licencja CC 0, jednakże nie uprawnia użytkowników do wykorzystywania zdjęć w celach komercyjnych.

CC-BY pozwala na swobodne korzystanie z udostępnionych materiałów, jednak licencja wymaga, aby podczas publikacji, dodawać adnotację, kto jest autorem zdjęcia.


Darmowe zdjęcia do pobrania

 

MAGDELEINE.COM – Licencja CC 0

Pełno klimatycznych zdjęć krajobrazów we mgle lub śniegu. Przygaszone kolory. Są to bardzo ładne zdjęcia na strony z takim oto klimatem.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

FOODIESFEED.COM – Licencja CC 0

Pełno zdjęć z pysznym jedzeniem, świetne na blogi lub strony kulinarne. Jak się popatrzy na te zdjęcia, od razu człowiek robi się głodny.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

KABOOMPICS.COM – Licencja CC 0

6 różnych kategorii. Bardzo dobra jakość, która przykuje twoje lub innych oko na zdjęcie. A jak weźmiesz te zdjęcia na swojego bloga lub stronę, a na pewno zyskasz więcej odsłon strony/bloga.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

DEATHTOTHESTOCKPHOTO.COM – Licencja CC 0

Styl zdjęć jest świetny, bardzo mi odpowiada, mimo iż bardzo lubię zdjęcia jasne. Ale mają w sobie to coś, co jednak przykuwa mój wzrok do siebie. Może Ciebie zdjęcia też oczarują.

P.S. Zdjęcia są pobierane w paczkach, także masz kilka zdjęć za jednym razem.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

GETREFE.TUBLR.COM – Licencja CC 0

Zdjęcia z technologią, nowoczesne komputery i telefony w dłoniach i nie tylko. Zdjęcia przeznaczone na strony lub blogi technologiczne. Ale czemu by nie nagiąć zasady i nie wrzucić takich zdjęć na blog lub stronę z np. tematyką Lifestyle?

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

UNSPLASH.COM – Licencja CC 0

Cała masa klimatycznych fotografii, przez które będziesz chcieć wyjechać w jakąś podróż i również coś takiego zrobić tak samo, jak na zdjęciach. A może lepiej, żeby były to inspiracje dla Ciebie, jak i wielu innych osób?

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

IMFREE – Licencja CC-BY

Setki fotografii ze średnią ilością kategorii tematycznych. Jednak trudno było mi wybrać zdjęcie do pokazania, ponieważ nie za bardzo trafiły w moje gusta. Ale nie wolno narzekać, gdyż są darmowe.

Skąd brać darmowe zdjęcia

Autor zdjęcia: Andrés Nieto Porras

 

PICJUMBO – Licencja CC 0

Sporo zdjęć opartych na kilkunastu kategoriach tematycznych. Jednak strona jest przepełniona reklamami, ale coś za coś. Za bardzo ładne zdjęcia za darmo, trzeba chwile pocierpieć. Naprawdę polecam ten serwis.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

GRATISOGRAPHY.COM – Licencja CC 0

Zdjęcia są w wysokiej rozdzielczości i świetnej jakości. Pełno kolejnych zdjęć z licencją CC 0. Większość zdjęć jest naprawdę abstrakcyjna, ale da się to lubić i pobierać takie zdjęcia do np. dziwnych wpisów na stronę lub blog.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

GOODFREEPHOTOS – Licencja CC 0

Zdjęcia z przeróżnych podróży w jednym miejscu. Brakuje Ci jakiegoś ładnego zdjęcia z ciekawego miejsca na ziemi? Zobacz czy ten darmowy bank zdjęć Tobie odpowiada. Mnie osobiście niektóre zdjęcia się podobają. Ale to naprawdę niektóre, na 100% te, które są w moim guście.

Skąd brać darmowe zdjęcia

 

Fotoomania.pl – Licencja CC 0

Bardzo dobre jakościowo zdjęcia na przeróżny temat, które nawet mnie przypadły do gustu. Kolory i jakość to u mnie priorytet, a na Fotoomania.pl można znaleźć właśnie takie zdjęcia. Zobaczcie, a może wam też przypadną do gustu.Skąd brać darmowe zdjęcia

Masz jeszcze propozycję skąd brać darmowe zdjęcia na stronę i blog?