Fototest – Motorola Moto G4 Plus

Motorola Moto G4 Plus

Motorola Moto G4 Plus

Motorola Moto G4 Plus to starszy brat Moto G4, recenzję Moto G4 możesz przeczytać tutaj: Recenzja Moto G4. Jestem bardziej zadowolony z aparatu w tym telefonie niż w jego poprzedniku, oczywiście jeden mankament to, że zdjęcia w nocy nie robią wrażenia. Bardzo lubię w telefonach z serii Motorola Moto za to, że można zmieniać ekspozycje przy wybraniu ostrości. W telefonach Huawei też to jest, jednak nie wiem, czemu lepiej mi się z tego korzysta w telefonach Moto.

Przed recenzją zapraszam do rozpakowania tego urządzenia.

 

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G4 Plus

W telefonie Motorola Moto G4 Plus specyfikacja może nie powali na kolana, ale jest wystarczająca do tworzenia ładnych zdjęć na media społecznościowe i nie tylko. Tylny aparat wyposażony w 16 Mpx z laserowym autofocusem i obiektywem f/2.0. Jedyny mankament, iż obiektyw jest ciemny. Lampa błyskowa LED jest dwu tonowa. Aparat został jeszcze wyposażony w Auto HDR (Brakuje tego w niektórych producentach telefonów), tryb profesjonalny, szybkie wychwytanie, stabilizacje wideo, filmy Full HD (szkoda, że nie 4K) i film w zwolnionym tempie.

Aparat przedni o matrycy 5 Mpx z obiektywem f/2.2, oczywiście bardzo ciemny obiektyw, ale za to otrzymujemy szerokokątny obiektyw i Flash ekranowy.

2. Pochmurna pogoda

Aparat w Moto G4 Plus bardzo dobrze sobie radzi w pochmurną pogodę, zdjęcia nie są ani za ciemne, ani za jasne, są bardzo klimatyczne. Na zdjęciach nie widać ani ziarna, ani szumów. Czy to nie idzie na plus? Jak dla mnie tak, oznacza to, że aparat w Moto G4 Plus nie boi się niczego oprócz ciemnych, bardzo ciemnych pomieszczeń i miejsc.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4 Plus

3. Słoneczna pogoda

Ah te piękne kolory na niebie i nie tylko. Na zdjęciu można również ujrzeć ciemną stronę i jasną, wszystko można zobaczyć na drzewach, że jeden koniec stawu jest jasny a drugi ciemny. Bardzo podoba mi się to zdjęcie, sam na początku nie wiedziałem, czy to wyjdzie, ponieważ słońce strasznie mocno świeciło, ale jak widać, wyszło. Na drugim zdjęciu też można zobaczyć bardzo ładne kolory przy mocnym słońcu. Niby mocne słońce a niebo ma bardzo ładne kolory, to wszystko dzięki HDR.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4 Plus

4. Zdjęcia makro

Cały czas jestem zadowolony z aparatów w Motorola Moto. Cały czas bardzo ładnie rozmazują tło w zdjęciach makro, jednak mamy tutaj do czynienia z laserowym autofokusem. Jest lepiej? Może nie widać dużej różnicy, ale jak można zobaczyć na drugim zdjęciu, że roślina jest poruszona, ale kawałek z niej jest ostry, jest to spowodowane dużym wiatrem i tym, że laserowy autofokus działa bardzo szybko. Na środku roślina jest ostra, reszta rozmyta i kawałek poruszony. Wiem, że mogło być lepiej, ale może niektórym to spasuje 😉

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu nie zawsze muszą się kojarzyć, że mają ziarna lub jakieś refleksy, lub inne cuda. W jasnych pomieszczeniach nigdy tak nie będzie, ale co jeżeli mamy ciemniejszy pokój lub kiedy chcemy zrobić zdjęcie już wieczorem, a nie rano jak jest najlepsze światło? Otóż zdjęcia nie wychodzą aż tak tragicznie. HDR nawet trochę daje rady, dużej szczegółowości nie ma, ale jednak można zobaczyć jakieś szczegóły na zdjęciu drugim. Jeżeli chodzi o pierwsze zdjęcie, to tak jak pisałem na początku, że to nie jest aż tak ciemne pomieszczenie aż wręcz klatka schodowa, która jest nawet dobrze oświetlona.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4 Plus

6. Przednia kamerka

Jak na 5 Mpx nie jest tragicznie. Jednak widać piksele i widać, że zdjęcie nie ma dużej szczegółowości. Ale jednak można się przypatrzeć niektórych szczegółów, np. wyraźne oczy.

Może to nie król selfie, jednak wszystko można przykryć tylnym aparatem, który jest bardzo dobry.

Przednia kamerka - Motorola Moto G4 Plus

7. Zdjęcia nocne

Motorola Moto G4 Plus próbuje dać sobie radę w warunkach słabo oświetleniowych. Jednak to nie jest jeszcze te, co inni oczekują na zdjęciach. Na zdjęciach nie można znaleźć dużych detali, aczkolwiek jakieś szczegóły można znaleźć na pierwszym zdjęciu. Na drugim zdjęciu już jest trochę gorzej, ale można się przypatrzeć na zdjęciu, jak laserowy autofokus odbija się od szyby, czyli cały czas działa i chce coś wykonać świetnie.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4 Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G4 Plus bardzo dobrze rejestruje obraz, jednak w tym roku brakuje, jak i poprzednim, że nie może nagrywać w 4K. Na plus idzie, że można włączyć do nagrywania HDR, wtedy nagrywany obraz ma lepsze kolory, chociaż bez opcji HDR również jest dobrze. Stabilizacja bardzo dobrze tutaj pomaga, jak widać na nagraniu.

Podsumowując

Motorola Moto G4 Plus to bardzo dobry telefon z bardzo dobrym aparatem radzący sobie w różnych warunkach, chociaż nie zrobimy nim piękne zdjęcia w nocy, ale na pewno coś tylko dla siebie możemy zarejestrować. Mnie bardzo telefon przypadł i bardzo dobrze mi się z jego aparatu korzystało przez te krótkie 2 tygodnie.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G4 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?