Fototest – Huawei Nova

Huawei Nova

Huawei Nova

Huawei Nova to bardzo piękny telefon przypominający mniejszą wersje Huawei Nexus 6P, jednak aparat jest tak samo dobry, a nawet może trochę lepszy niż we wspominanym modelu. A to wszystko dzięki świetnym funkcją w aparacie, jakie nam daje Huawei. Na samym początku mogę powiedzieć, że jak na ten telefon nie byłem zbytnio zadowolony, patrząc na specyfikację, ale gdy dłużej się nim pobawiłem i poznałem jego funkcje, to wszystko stało się jasne. „Jasne” słowo klucz 🙂

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei Nova

Specyfikacja aparatu Huawei Nova może trochę odrzucać, ale nie wolno się tego bać, ponieważ Huawei jak zawsze z tego wychodzi i aparat w tym modelu robi piękne zdjęcia. Tylny aparat został wyposażony w matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.2. Ciemny obiekty, ale zobaczysz potem, że daje sobie lepiej radę niż w innych telefonach 😉 Również mamy możliwość nagrywania wideo w jakości 4K, jak widać, da się wykonać tani telefon z tą opcją nagrywania w jakości 4K. Da się? Da się!

Przedni aparat o matrycy 8 Mpx, producent niestety nie podaje jaką przesłoną zastosował w przednim aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda wcale nie musi oznaczać ciemną scenerię z burzowymi chmurami, może to być czas z dużą ilością chmur. Można to interpretować na różne sposoby, jednak wolę, kiedy jest ciemniej i można zobaczyć jak radzi sobie aparat w telefonie. Jednak kiedy był u mnie Huawei Nova, pogoda cały czas była piękna i trzeba było wykonać zdjęcia. Jednak i tu jest dobrze, patrząc na odwzorowanie kolorów na zdjęciach. Jest naprawdę dobrze.

Pochmurna pogoda - Huawei Nova

Pochmurna pogoda - Huawei Nova

3. Słoneczna pogoda

Dużo światła w scenerii to jest, kiedy słońce naprawdę daje w kość aparatom. Jednak i tutaj Huawei Nova się wybronił. Cały kontrast zdjęć jest zachowany i kolory tak samo. Patrząc na te zdjęcia, czuje się jakbym, znowu to widział gołym okiem.

Słoneczna pogoda - Huawei Nova

Słoneczna pogoda - Huawei Nova

4. Zdjęcia makro

Może już mnie znacie, że bardzo lubię zdjęcia makro, jak i jasne zdjęcia. Tutaj również jestem zadowolony z rezultatów. Mimo dużej kompresji zdjęć na blog zdjęcia dalej mają w sobie to coś i tak samo dobrze odwzorowują kolory poszczególnych elementów, jak np. kwiatka. Cała jego kolorystyka została zachowana, nie jest podkoloryzowany.

Zdjęcia makro - Huawei Nova

Zdjęcia makro - Huawei Nova

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Bez włączonego trybu zdjęcia nocne nie podchodź z Huawei Nova do ciemnych pomieszczeń, możesz się rozczarować, mimo iż nie jest to najgorzej, ale możesz się trochę rozczarować. Lepiej jest już w pomieszczeniach dobrze oświetlonych. W pomieszczeniach lepiej oświetleniowych można znaleźć dużą szczegółowość.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Nova

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Nova

6. Przednia kamerka

Mimo 8 Mpx w przednim aparacie można zauważyć niedociągnięcia. Chociaż przedni aparat ma bardzo dużo funkcji od wygładzania twarzy do cyfrowego makijażu. Z pewnością ta druga rzecz spodoba się Panią, ponieważ nie muszą się malować, aby zrobić sobie ładne zdjęcie. Dla mnie na plus, że oczy są wyraźne. Tak mi dużo do szczęścia nie jest potrzebne.

Przednia kamerka - Huawei Nova

7. Zdjęcia nocne

No tu trzeba zrobić duży ukłon dla Huawei za bardzo dobrą robotę z trybem nocnym. Aparat wykonuje serię zdjęć i je łączy, długość serii zależy od jasności scenerii. Ale naprawdę z tak ciemnym obiektywem nie wiedziałem, że można zrobić jasne zdjęcia z dużą szczegółowością. Nawet na drugim zdjęciu, mimo iż nie wiedziałem, że będzie tak widoczny murek, gdyż było bardzo ciemno, a aparat w Huawei Nova dał sobie radę. Naprawdę oklaski. Na zdjęcia trudno znaleźć niedociągnięcia, jest po prostu dobrze.

Zdjęcia nocne - Huawei Nova

Zdjęcia nocne - Huawei Nova

8. Przykładowe wideo

Huawei Nova z możliwością nagrywania w 4K? Jak ja to zauważyłem, to byłem w szoku, a potem się cieszyłem, ponieważ bardzo lubię nagrywać w 4K, a mało urządzeń na to pozwala. A tu taka miła niespodzianka. Mimo iż nie można włączyć w tej jakości stabilizacji obrazu, szkoda, ale można dostrzec, że jakość naprawdę jest dobra, jak na taki telefon i odwzorowanie kolorów jest również bardzo dobre.

Podsumowując

Huawei Nova to dobrze wykonane urządzenie z bardzo dobrym aparatem, rzadko można się do czegoś doczepić. Jednak czasami wychodzą na jaw jego mankamenty, ale to naprawdę to w 0,1% przypadkach. Ja z czystym sercem mogę Ci go polecić. Nie będę miał Cię wtedy na sumieniu 😉

Zdjęcia wykonane Huawei Nova -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?