Biuro z Lenovo

Niektórzy z nas nadal spędzają dużo czasu w domu, a nawet przenoszą całe swoje biuro właśnie do domu. Trzeba wtedy zadbać o sprzęt, który sprosta oczekiwaniom naszej pracy. Każdy z nas pracuje w innej dziedzinie, więc będzie potrzebować komputera w inny sposób. Niektórzy wolą mieć tylko laptopa, aby go cały czas nosić ze sobą, niektórzy znowu wolą komputer stacjonarny, bo jest on wydajniejszy. Jednak są też osoby, które wolą mieć oba rodzaje sprzętów. Mimo iż, ja dopiero swoje biuro planuje, to chce Wam pokazać, jak mam czasami możliwość pracować nie tylko podczas testów urządzeń Lenovo, ale także podczas codziennej pracy na blogu i nie tylko.

Czasami laptop nie wystarcza

Jak możecie wiedzieć, to lubię pracować mobilnie, czyli zabierać ze sobą mały laptop (Lenovo ThinkBook 13s) i pracować z niego na mieście, w pociągu czy innym środku transportu. Jednak teraz nasze życie trochę się zmieniło, oczywiście powoli wracamy do poprzedniego stanu, ale niektórzy z nas wolą zostać w domu i pracować właśnie z niego. Sam zastanawiam się, czy niebawem nie zrobić poważnego biura Mobilnych, ale na to będzie jeszcze czas. Ja biura nie wyobrażam sobie bez komputera stacjonarnego, który nie tylko jest wydajniejszy, ale także posiada wiele ciekawych funkcji i ogrom miejsca na nasze pliki. W trakcie przygotowania właśnie tego wpisu gościłem u siebie Lenovo IdeaCentre AIO 5, który jest bardzo ciekawym sprzętem i polecam o nim przeczytać recenzję.

Praca na blogu i przy zdjęciach/filmach, to nie jest moja jedyna praca, więc potrzebuje ogrom możliwości, jakie dają mi nie tylko sprzęty Lenovo, ale także nawet usługi Google. Produkty Lenovo bardzo przypadły mi do gustu, nie tylko dlatego, że jeszcze ani razu się na nich nie zawiodłem (i odpukać, aby się to nie stało), ale także ich urządzenia mobilne świetnie trzymają na baterii, więc czasami nie muszę się martwić o ładowarkę.

No dobrze, ale czy da się pracować na dwóch urządzeniach, korzystając np. z tych samych plików? Owszem, bo mamy OneDrive i wszystko nam się pięknie synchronizuje, jednak ja mam wykupione usługi Google, więc to z nich głównie korzystam i na wszystkich urządzeniach mam zainstalowany dysk Google, więc również wszystko pięknie mi się między komputerami synchronizuje i nie muszę się martwić o to, że muszę szybko wyjść, a nie zdążyłem zgrać plików np. na dysk przenośny. Więc nie musimy się martwić o to, że mamy dwa urządzenia i pracujemy na nich zamiennie. Ja też tak pracuje na nich zamiennie w domu, bo np. wieczorami wolę pracować z łóżka i jest to dla mnie bardziej wygodne, niż wieczorami siedzieć przy biurku i traktować to jako przymus. Przy biurku lubię siedzieć w trakcie dnia i jest to świetna opcja.

Świetną opcją jest jeszcze w IdeaCentre AIO 5 ładowarka indukcyjna, więc pracując na komputerze stacjonarnym, możemy podładować swój telefon do momentu, kiedy to będziemy musieli się zebrać i wyjść. Laptopy Lenovo także posiadają funkcję szybkiego ładowania, więc jeżeli zapomnimy wcześniej naładować laptop lub jesteśmy między spotkaniami (nawet online), możemy naładować szybko laptopa, aby wystarczył on nam jeszcze na kilka godzin pracy.

Lenovo to nie tylko sprzęt, Lenovo to także bezpieczeństwo!

Jak możecie wiedzieć lub nie, to Lenovo (szczególnie w serii ThinkPad) stawia na bezpieczeństwo. Więc już w większości urządzeń od Lenovo mamy zasuwane kamerki, czy też szyfrowanie dysku. Tak samo mamy bezpieczne logowanie do systemu poprzez odcisk palca, czy nawet skan naszej twarzy. Dzięki czemu nikt pożądany nie wejdzie nam do komputera podczas naszej nieobecności przy nim.

Bardzo szanuje Lenovo za takie działania, bo przynajmniej możemy czuć się bezpieczni, korzystając z ich urządzeń. Nie musimy się wtedy bać o sprzęt w domu, czy nawet o sprzęt, który zabieramy ze sobą. Tak samo nie musimy się bać, że ktoś niepożądany będzie nas podglądać przez kamerkę, bo możemy sobie ją mechanicznie zasunąć, a nawet jak to w IdeaCentre AIO 5 schować do obudowy.

 Decydujesz się na domowe biuro?

Jeżeli decydujesz się na domowe biuro, to polecam Ci się zastanowić nad wyborem sprzętu. Potrzebujesz tylko laptopa, albo tylko komputer stacjonarny? Wybierz to co Ci najbardziej odpowiada, tak samo jaką specyfikację potrzebujesz i do czego konkretnie używasz komputera. Teraz przy pracy na home office jest to bardzo ważne, więc trzeba się z niektórymi aspektami przespać.

Jeżeli dużo wyjeżdżasz, to oczywiście lepszym wyborem będzie laptop, który jest lekki i długo wytrzymuje na baterii. Jeśli jednak siedzisz dużo w domu i potrzebujesz ogromnej mocy obliczeniowej, to lepszy będzie dla Ciebie komputer stacjonarny. Nawet jak jest w połowie tak i tak, to już wiadomo, co trzeba będzie zrobić. Warto się nad tymi wszystkimi aspektami zastanowić.

Planujesz w najbliższym czasie stworzyć swoje domowe biuro?