Fototest – Archos Diamond Omega

Archos Diamond Omega

Jak dawno nie miałem telefonu od Archosa z dobrymi aparatami, aż do teraz, kiedy miałem przyjemność testować super urządzenie inaczej zwane Archos Diamond Omega. Szczerze to nie wiem, dlaczego jest o nim tak mało mowa, jak to chyba najlepsze urządzenie dotychczas, które miałem u siebie od tego producenta. Słowem wstępu mogę powiedzieć tyle, że gdyby zdjęcia w nocy posiadały mniej szumów, to Archos byłby świetny w swojej cenie.

Niestety tym razem nie mam dla Was rozpakowania, ponieważ urządzenie trafiło do mnie w testowym pudełku. Niestety nie wszyscy testerzy obchodzą się z tym ostrożnie.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Archos Diamond Omega

Archos to urządzenie wyposażył w cztery aparaty. Dwa tylne zostały wyposażone w matryce 23 Mpx z przesłoną f/2.0 i 12 Mpx z przesłoną f/1.8.

Przednie kamerki, to aparaty z matrycami 5 Mpx, niestety producent nie podaje jaką przesłonę zastosował w tych aparatach.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze, a nawet można powiedzieć, że wręcz świetnie. Kolory, jakość i szczegółowość stoi na wysokim poziomie i co ważne jak dla Archosa to jest świetna informacja. Nie każde ich urządzenie aż tak dobrze poradziłoby sobie w tę pogodę, przynajmniej Archos Diamond Omega świetnie sobie radzi. Mam nadzieję, że nowe urządzenia z serii Core również będą tak samo wykonywać dobre zdjęcia.

Pochmurna pogoda - Archos Diamond Omega

Pochmurna pogoda - Archos Diamond Omega

3. Słoneczna pogoda

Archos Diamond Omega w słoneczną pogodę radzi sobie dobrze, chociaż cienie niestety są odrobinę za duże. Jednak można to zawsze poprawić w trybie profesjonalnym. Co warto również zaznaczyć, to kolory na zdjęciach są poprawne, a jakość i szczegółowość stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedynym minusem przy takim oświetleniu są cienie, resztę można zaliczyć na duży plus.

Słoneczna pogoda - Archos Diamond Omega

Słoneczna pogoda - Archos Diamond Omega

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane aparatami w telefonie Archos Diamond Omega są super. Jakość i szczegółowość są na bardzo wysokim poziomie oraz kolory są żywe i naturalne. Co do rozmazania tła to myślałem, że będzie działać to strasznie, ale muszę przyznać, że jest poprawnie, a nawet dobrze. Główny obiekt jest bardzo ładnie oddzielony od tła. Za to duża pochwała dla Archosa. Naprawdę zdjęcia makro wykonane tymi aparatami mogą się podobać, nawet samymi kolorami.

Zdjęcia makro - Archos Diamond Omega

Zdjęcia makro - Archos Diamond Omega

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Trzeba przyznać, że zdjęcia zrobione w pomieszczeniu są dobre i nadzwyczaj bardzo szczegółowe. Jakość zdjęć w takim oświetleniu również jest bardzo dobra. Nawet cień w sztucznym oświetleniu jest mały i płytki. Czasami jest właśnie tak, że cienie są mało widoczne, a czasami są takie (jak przy słonecznej pogodzie), że są strasznie duże i mocne. Jednak niewątpliwym plusem jest tutaj to, że szczegółowość jest bardzo, ale to bardzo duża. U niektórych producentów trudno uzyskać takich efekt.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Diamond Omega

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Diamond Omega

6. Przednia kamerka

Jak to jest ze zdjęciami z przedniej kamerki w tym telefonie? No trzeba przyznać, że nawet dobrze. Nie są może to najlepsze przednie aparaty, jakie są w telefonach, ale dają sobie radę w średnich warunkach oświetleniowych. W jeszcze lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia będą znacznie lepsze. Warto zaznaczyć, że w tych średnich warunkach oświetleniowych jakość zdjęć nie spadła znacząco, a szczegółowość jest nawet na dobrym poziomie. Również szybkość migawki jest zadowalająca, ponieważ roślina nie jest poruszona i jest to niewątpliwy plus. Można byłoby się odrobinę przyczepić do balansu bieli, ale jest odrobinę lepiej niż przy niektórych urządzeniach Huaweia.

Przednia kamerka - Archos Diamond Omega

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy niestety nie są za najlepsze, widać bowiem dużą ilość szumów. Nawet w trybie profesjonalnym, chociaż warto wspomnieć, że w tym trybie zdjęcia będą o wiele jaśniejsze. W trybie automatycznym zdjęcia są strasznie ciemne i tak naprawdę to bardzo mało na nich widać. Lepiej już wykonywać takie zdjęcia w tym trybie profesjonalnym, chociaż od szumów nie uciekniecie.

Zdjęcia nocne - Archos Diamond Omega

Zdjęcia nocne - Archos Diamond Omega

8. Przykładowe wideo

Archos Diamond Omega potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD i co ważne, to wraz ze stabilizacją obrazu. Tak, Archos w tym modelu zaimplementował cyfrową stabilizację obrazu (przynajmniej tyle), niektórzy producenci nawet tego nie potrafią dodać do urządzenia. Co do nagrania, to jest ono dobre, nawet stabilizacja działa nawet dobrze. Niestety w moim modelu testowych był problem z mikrofonami (trochę już to urządzenie przeszło). Co warto jeszcze zaznaczyć, to szybkość autofokusu jest nawet dobra jak na to urządzenie.

Podsumowując

Archos Diamond Omega

Niestety Archos Diamond Omega trochę kosztuje, aż za dużo jak na tego producenta, ponieważ jest to jego najdroższe urządzenie w ofercie, ale czy warto się zainteresować tym telefonem? Według mnie tak, ponieważ Archos w tym urządzeniu daje nam masę trybów do fotografowania, z których nie raz się użyje, aby nasze zdjęcia wyglądały dobrze. Niestety nie w każdych warunkach oświetleniowych zdjęcia będą dobre, ale w większości zdjęcia wyglądają oszałamiająco (szczególnie makro). Dlatego, jeżeli nie zależy Wam na zdjęciach w nocy, to z czystym sercem mogę polecić to urządzenie.

Zdjęcia wykonane Archosem Diamond Omega -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?