Fototest – Archos Sense 55DC

Archos Sense 55DC

Nie macie czasem tak, że chcielibyście kupić tańszy telefon z przynajmniej dobrymi aparatami? Zdarzają się przypadki, że są takie urządzenia, ale czy Archos Sense 55DC do takich należy? Niestety nie za bardzo, zaraz się przekonacie dlaczego. Ja na wstępie napisze jeszcze, że mam wielką nadzieję, iż nowe urządzenia Archosa, jakie są m.in. Core 60S, Core 57S itd. Będą miały aparaty godne uwagi. Zdarzały się urządzenia tego producenta z naprawdę godnymi aparatami, ale widać, że im niżej, tym gorzej.

Zanim przejdziecie do recenzji, serdecznie zapraszam na rozpakowanie telefonu Archos Sense 55DC.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Archos Sense 55DC

Archos to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie z matrycami 13 Mpx i 2 Mpx. Aparat z mniejszą matrycą jest tylko do wykonywania głębi ostrości. Niestety producent nie podaje jakie przesłony zastosował we wszystkich aparatach.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx, czy da się wykonać selfie? Da się i zaraz się przekonacie jakie.

2. Pochmurna pogoda

Niestety zdjęcia w pochmurną pogodę nie będą zjawiskowe, kolory są nie poprawne, prawa strona zdjęć jest rozmazana itd. Jak widać na samym początku, da się wykonać zdjęcia, ale będą one w taką pogodę wyglądać nijak. Co najgorzej to będą wyglądać okropnie. Niestety Archos albo olał sprawę z aparatami w tym telefonie, albo się nawet odrobinę nie postarał. Dobra ma ten telefon 2 aparaty, ale co z tego. Ja bym wolał mieć jeden i to porządny (z porządnym oprogramowaniem). Gdyby nie kolory i większa ostrość zdjęć to wyglądałby już przynajmniej dobrze, a nie źle.

Pochmurna pogoda - Archos Sense 55DC

Pochmurna pogoda - Archos Sense 55DC

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wykonywane telefonem Archos Sense 55DC wychodzą już znacznie lepiej, jednak widać, że albo mój egzemplarz ma problem albo tak mają wszystkie urządzenia z tej serii, prawa część zdjęcia jest lekko rozmazana. Co warto wiedzieć, to w słoneczną pogodę kolory zdjęć są odrobinę lepsze (ale dalej nie są poprawnie odzwierciedlone), oczywiście widać, że mamy tutaj lepszą szczegółowość zdjęć. Co również warto wiedzieć, to cienie na zdjęciach nie są o dziwo duże, a są nawet lekkie.

Słoneczna pogoda - Archos Sense 55DC

Słoneczna pogoda - Archos Sense 55DC

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem nie są najgorsze, ale oczywiście mogłyby być lepsze. Oczywiście chodzi głównie o kolory, no i odrobinę o głębie ostrości (której w ogóle nie ma). Jednak nie polecam korzystać z głębi ostrości (wykorzystując drugi obiektyw). Wtedy głębia jest naprawdę sztuczna i oby się to zmieniło w nowszych urządzeniach tego producenta. Lepiej korzystać z jednego obiektywu w tym urządzeniu.

Zdjęcia makro - Archos Sense 55DC

Zdjęcia makro - Archos Sense 55DC

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Czy Sense 55DC potrafi wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu? Nawet potrafi, ale nie ma szału. Oczywiście kolory nie są poprawne, ale przynajmniej szczegółowość zdjęć nawet, nawet. Również cienie (nawet w sztucznym oświetleniu) nie są duże, teraz można wstać i klaskać dla aparatów w tym telefonie. Gdyby tylko kolory mogłyby być poprawnie odzwierciedlone, to można byłoby powiedzieć, że Archos Sense 55DC potrafi wykonać bardzo dobre zdjęcia w pomieszczeniu. No ale nie ma się wszystkiego.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Sense 55DC

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Sense 55DC

6. Przednia kamerka

Tutaj mogę odetchnąć z ulgą, ponieważ przednia kamerka jest nawet przeciętna, no i kolory są w końcu lepsze. Co również warto zaznaczyć to szczegółowość i jakość zdjęć stoi nawet na wysokim poziomie jak na 5 Mpx. Tutaj można pochwalić Archosa. Oczywiście szkoda, że kolory są wyblakłe, ale lepiej mieć coś takiego niż nic. Przynajmniej tyle.

Przednia kamerka - Archos Sense 55DC

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne? Jakie zdjęcia? No niestety tym telefonem nie zrobicie przynajmniej jasnych zdjęć, aby pokazać znajomym cokolwiek. Nawet HDR Wam tutaj nie pomoże, a o trybie profesjonalnym nie trzeba myśleć, ponieważ nawet go nie znajdziecie w aplikacji aparatu. Nie będę już dalej opowiadać o tym, bo nawet nie ma o czym.

Zdjęcia nocne - Archos Sense 55DC

Zdjęcia nocne - Archos Sense 55DC

8. Przykładowe wideo

Archos Sense 55DC potrafi nagrywać co najwyżej w rozdzielczości HD i co najlepsze nie mamy tutaj stabilizacji. Eh, czy producenci naprawdę nie mogą się nauczyć, albo przynajmniej dać już tę elektroniczną stabilizację? Naprawdę nie trzeba dużo do szczęścia. Co do filmu to… Zobaczcie sami, mnie szkoda słów. Chociaż przynajmniej ostrość działa nawet szybko (jak się samemu wybierze pole ostrości). Również przynajmniej wiatr pokazał, że mikrofony nawet dobrze działają. Tak samo słońce pokazało, że filmy mogą wyglądać jak dawnej (czyli część filmu może mieć przepalone kolory). Co do kolorów jest to zależne od pogody, jak widać, tutaj kolory są nawet dobre.

Podsumowując

Archos Sense 55DC

Czy Archos Sense 55DC jest wart ceny poniżej 700 zł? Jeżeli patrzymy na temat aparatów to nie, ale jeżeli szukamy dotykowego telefonu za małe pieniądze, to może nawet i jest wart. Jednak czy aparaty są aż takie złe? No aż tak to nie, ale więcej wymagającym użytkownikom będą te aparaty przeszkadzać, ale osobom, które robią okazyjnie zdjęcia dla siebie, to wystarczy. Gdyby cena była jeszcze niższa, to można byłoby to przeboleć, no ale wiadomo, że firma musi zarobić.

Zdjęcia wykonane Archosem Sense 55DC -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?