Fototest – Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro

Przez ostatni czas testowałem dla Was aparaty w telefonie Huawei Mate 10 Pro. Na samym początku byłem zachwycony jakością zdjęć i nie tylko, aż do czasu kiedy otwarłem je na komputerze. Nie było tak potem różowo, jak sądziłem, chociaż w większości jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, to w reszcie mogłobyś dużo lepiej. Zaraz się przekonacie dlaczego, przez to nawet głębiej się zastanawiam czy wybór akurat tego modelu na mój prywatny telefon będzie dobrą decyzją. Na szczęście kilka urządzeń jeszcze się pojawi, zanim podejmę decyzję.

Oczywiście na samym początku serdecznie zapraszam na rozpakowanie telefonu Huawei Mate 10 Pro.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei Mate 10 Pro

Huawei ten model telefonu wyposażył w 3 aparaty. Dwa na tylnej obudowie i jeden na froncie. Jeden z tylnych aparatów jest monochromatyczny i ma matrycę 20 Mpx, co ważne to ten aparat jest wraz z przesłoną f/1.6. Drugi aparat to aparat RGB z matrycą 12 Mpx i przesłoną f/1.6.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonywane telefonem Huawei Mate 10 Pro wychodzą dobre, a czasami nawet zjawiskowo. Niekiedy kolory są bardzo dobrze nasycone, a czasami są one odrobinę wyprane. Jednak nie zmienia to nic w oglądaniu danego zdjęcia. Również co warto podkreślić to sama jakość i szczegółowość zdjęć, która jak widać, jest mega, za to Huawei może dostać pochwałę, ale czy tylko za to? Można też pochwalić szybkość migawki podczas takiej pogody, ale niestety tylko podczas takiej pogody, lub przy mniejszym słońcu.

Pochmurna pogoda - Huawei Mate 10 Pro

Pochmurna pogoda - Huawei Mate 10 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są bardzo dobre, a nawet wręcz rewelacyjne, ale niestety nie zawsze. Widać bowiem, że podczas wykonywania zdjęcia pod słońce laserowy autofokus odrobinę nie radzi sobie. Gdybyśmy mu sami pomogli, to oczywiście jest lepiej. Mam wielką nadzieję, że Huawei poprawił to w najnowszych modelach serii P. Co jeszcze jest ważne, to oczywiście kolory zdjęć, które są bardzo dobre i biel nie jest przepalona przy tak mocnym świetle. Oczywiście jakość i szczegółowość jest super, ale tak jest chyba cały czas w serii Mate (chodzi mi głównie o tylne aparaty).

Słoneczna pogoda - Huawei Mate 10 Pro

Słoneczna pogoda - Huawei Mate 10 Pro

4. Zdjęcia makro

Huawei Mate 10 Pro potrafi wykonać bardzo wyraźne zdjęcia makro, ale czy zawsze? No prawie, niekiedy zdarzają się przypadki, że telefon źle wyostrzy. Jednak to również jest np. wina odbijające się światła od danego przedmiotu. Co warto zaznaczyć, to głębia ostrości jest super bez jej powiększania. Tutaj wielkie oklaski dla Huawei za ogromny postęp, chociaż jak się patrzy na przykładowe zdjęcia z nowych urządzeń z serii P to może być jeszcze lepiej. Kolory są pastelowe, nie są podkoloryzowane i to jest na plus (chociaż czasami są aż za bardzo wyblakłe). Chyba już o jakości i szczegółowości zdjęć nie muszę wspominać, ponieważ jak widać, jest bardzo dobrze.

Zdjęcia makro - Huawei Mate 10 Pro

Zdjęcia makro - Huawei Mate 10 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Telefonem Huawei Mate 10 Pro wykonacie zdjęcia w pomieszczeniu, nawet będą one wyglądać ok. Nie są, to może najlepsze zdjęcia, jakie widziałem (poszarpane krawędzie, widać niekiedy ziarno). Szkoda, że tak jest. Ten model Huawei wydawał się naprawdę super telefonem z super aparatami, a jak jest? No jest dobrze, ale mogło być lepiej. Chociaż warto zaznaczyć, że cienie na zdjęciach nie są mocne, a są lekkie i przyjemne dla oka.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Mate 10 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Mate 10 Pro

6. Przednia kamerka

Szczerze? To na telefonie zdjęcie wykonane przednią kamerką wygląda naprawdę bardzo dobrze, a na komputerze tylko przeciętnie. Dlaczego? Balans bieli, widać nie jest najlepszy, tak samo, jak szybkość migawki. Również widać, że krawędzie zdjęcia są rozmazane, tak samo, jak lewa część zdjęcia. Nie twierdzę, że zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych są złe, mogłyby być po prostu lepsze. Oczywiście tym telefonem uda się wykonać naprawdę bardzo dobre selfie, ale trzeba mieć odrobinę cierpliwości.

Przednia kamerka - Huawei Mate 10 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy wykonywane tym urządzeniem nie są złe, ale oczywiście zdjęcia wykonywane w trybie Noc są rewelacyjne. Jak widać, w trybie automatycznym zdjęcia mają odrobinę szumów i ziarna, ale co ważne zdjęcia są jasne i widać co na nich jest. Nie muszę chyba wspominać, że tryb Nocny jest o wiele lepszym rozwiązaniem przy wykonywaniu zdjęć w nocy. Sami porównajcie zdjęcia, jest duża różnica.

Zdjęcia nocne - Huawei Mate 10 Pro

Zdjęcia nocne - Huawei Mate 10 Pro

8. Przykładowe wideo

Huawei Mate 10 Pro potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K, niestety mój komputer nie przyjmuje filmów w rozdzielczości 4K od Huawei. Nagrałem film w rozdzielczości Full HD 30 kl/s. Chcę Wam pokazać, jak działa stabilizacja obrazu. W rozdzielczości Full HD 60 kl/s. Również jak przy 4K nie mamy stabilizacji obrazów. Chociaż i tak muszę przyznać, że Huawei dalej nie potrafi w nagrywanie filmów, jakość obrazu nie jest najlepsza (nawet przy rozdzielczości 4K). Jedynym plusem, jaki może być to w miarę szybka ostrość.

Podsumowując

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro to naprawdę bardzo dobry telefon, ale co z tego, jak nie zawsze aparaty dobrze sobie radzą? Czasami warto używać trybu profesjonalnego (nawet przy nagrywaniu), ale co z tego, jak nie każdy potrafi ogarnąć parametry. No właśnie i tutaj mamy kłopot. Nie twierdzę również, że aparaty w tym urządzeniu są najgorsze i nie warto kupować tego telefonu, wręcz przeciwnie. Warto kupić sobie Mate 10 Pro, ale trzeba mieć świadomość taką, że nie wykonamy każdego zadowalającego zdjęcia. Czy kupiłbym to urządzenie? Myślę, że tak, jeżeli na rynek nie wyjdzie również dobrego telefonu w przystępnej cenie. Chociaż jak dla mnie brak slotu na kartę MicroSD dyskwalifikuje urządzenie.

Zdjęcia wykonane Huaweiem Mate 10 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?