Fototest – Honor 7 Lite

Honor 7 Lite

Honor 7 Lite

Zastanawialiście się kiedyś czy opłaca się kupować telefon, który jest już dłuższy czas na rynku i jakoś dużo nie jest reklamowany? Mam dzisiaj dla was propozycję od Honora, a mianowicie Honor 7 Lite. Czy jego aparat w tym roku czymś zaskakuje, czy wręcz odwrotnie? Dowiesz się dzisiaj wszystkiego właśnie w tej recenzji.

Na samym początku jak to u mnie zawsze ma to miejsce, zapraszam do rozpakowania testowego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 7 Lite

Honor ten model urządzenia wyposażyło tylny aparat w matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.0 i przedni aparat o matrycy 8 Mpx również z przesłoną f/2.o.

Honor również wyposażyło ten model telefonu w jedną diodę LED a szkoda, ponieważ Honor 7 ma dual LED.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane aparatem w Honor 7 Lite podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę jasne, mimo iż cienie są trochę za mocne. Na samych zdjęciach można spokojnie dopatrzeć się szczegółów i nie zauważymy szumów ani ziarna wywołane przez aparat. Nawet chmury są dość widoczne i można zauważyć ich tekstury i odpowiednie kolory.

Pochmurna pogoda - Honor 7 Lite

Pochmurna pogoda - Honor 7 Lite

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę, że tak to określę, nie urywają dupy. Miałem już problem przy prześwietlonych zdjęcia i zabawa z wybieraniem ostrości, aby zdjęcie wyglądało tak, żeby dało się na nie patrzeć. Zauważyłem również taką dziwną przypadłość, że niekiedy i gdzieniegdzie biały kolor na zdjęciach jest tak dziwnie rozmazany, jakby powstawała z tego smuga lub był brudny obiektyw. A jednak przed każdym zdjęciem czyszczę obiektyw i druga opcja jest wykluczona. Jednak kiedy wszystko będzie już dobrze ustawione i na podglądzie wszystko będzie dobrze, to naprawdę zdjęcia są ładne i nie są tragiczne.

Słoneczna pogoda - Honor 7 Lite

Słoneczna pogoda - Honor 7 Lite

4. Zdjęcia makro

Uwielbiam robić zdjęcia makro telefonami i Honorem 7 Lite się nie zawiodłem, mimo iż czasami widać poruszone obiekty, ale jednak to, co ma i jest wyostrzone, pozostawione jest bez ruchu. Obiekty na zdjęciach mają bardzo ładne kolory i cieszą oko. Dlatego nie mam nic więcej do dodania, po prostu jest dobrze.

Zdjęcia makro - Honor 7 Lite

Zdjęcia makro - Honor 7 Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonywane Honorem 7 Lite nie wychodzą aż takie złe, wychodzą przeciętne a czasami nawet i artystyczne się udadzą. Jednak kiedy wpada mocne światło przez okno np. na ścianę widać, że ta część zdjęcia jest prześwietlona, a reszta jest w porządku. Co do pierwszego zdjęcia byłbym skłonny, aby cienie były bardziej miękkie niż takie ostre, oczywiście przy wybieraniu ostrości można pobawić się ekspozycją do własnego uznania, ale wtedy cześć rurek gdzie znajduje się światło, byłaby prześwietlona, a tego nie chcę.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7 Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7 Lite

6. Przednia kamerka

Niestety dużego ŁAŁ tutaj nie będzie, bardzo mi przykro, ale zdjęć przednią kamerką w Honorze 7 Lite nie wykonamy zbyt ładnych. Aparat nie wyłapał ostrości na kwiatku, a były wykonywane kilkanaście, a nawet kilka set zdjęć, aby wyszło lepiej, bo wierzyłem w niego a tu jednak nie, ostrość jest złapana na ścianie. Jednak widać po ręce, że zdjęcie nie jest super jakości i widać szum. Mogło być naprawdę lepiej.

Przednia kamerka - Honor 7 Lite

 

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane aparatem w Honorze 7 Lite to był koszmar, nie znalazłem nawet trybu nocnego. Jednak bez takiego trybu trudno robić zdjęcia w nocy czy nawet w ciemniejszych sceneriach. Niestety jak widać na przykładowych zdjęciach, ten telefon nie umie w zdjęcia nocne, widać tylko zapalone światła w oknach i kontury bloków, a nie widać najważniejszego, czyli nieba. Niestety wielki minus dla tego urządzenia jak dla mnie, bo nawet się zdarza właśnie jak w Huawei Nova, że mamy dużą przysłonę, a jednak udaje się wykonać jasne zdjęcia, a to zasługa trybu nocnemu.

Zdjęcia nocne - Honor 7 Lite

Zdjęcia nocne - Honor 7 Lite

8. Przykładowe wideo

Honor 7 Lite niestety nagrywa tylko w rozdzielczości Full HD, ale na szczęście uświadczymy cyfrową stabilizację obrazu, przynajmniej tyle. Obraz przy stabilizacji obrazu jest powiększony, ale przynajmniej mamy dobrą stabilizację i wideo nie drga, kiedy idziemy. Co do kolorów to można się trochę przyczepić, ale dobra jest to telefon za prawie 900 zł i nie ma co narzekać, ponieważ nawet będziemy mogli nagrać z bliska kwiatki i tło będzie ładnie rozmazane.

Podsumowując

Honor 7 Lite to dobry telefon za dobrą cenę mimo kilku mankamentów, które napotkamy na drodze. Jednak przy średnim korzystaniu z aparatu i korzystaniu z niego okazyjnie wystarczy w zupełności i mogę to zagwarantować. Jeżeli nie jesteście pewni co do tego modelu, to poczekajcie chwilę, spróbuję zapytać się o starszego brata Honora 7 🙂

Zdjęcia wykonane Honorem 7 Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?