Fototest – Lenovo K6

Lenovo K6

Lenovo K6

Lenovo K6 to telefon ze średniej półki z myślą, aby był sprzedawany u operatorów, chociaż w sklepach również ten model można znaleźć. Jak na telefon ze średniej półki ma się czym pochwalić, a mam na myśli aplikację aparatu i specjalny tryb, który jest automatycznie włączony przy uruchamianiu aparatu po raz pierwszy. Ten tryb nosi nazwę SNAPit. Najlepsi fotografowie współtworzyli ten tryb, który pomaga przy fotografowaniu nawet pejzażu i podpowiada jak najlepiej zrobić zdjęcie.

Jeżeli jesteś ciekawy aparatu w tym urządzeniu, to na samym początku obejrzyj jego rozpakowanie.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Lenovo K6

Lenovo K6 wyposażono w aparat o matrycy 13 Mpx z autofocusem PDAF, niestety producent na stronie nie wyjawił, jaka jest zastosowana przesłona w tylnym, jak i przednim aparacie. Zaś przedni aparat został wyposażony w aparat o matrycy 8 Mpx, który umożliwia wykonanie ładnego zdjęcia.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody w obiektywie Lenovo K6 wychodzą dość jasne i szczegółowe. Na zdjęciach chmury mają swoją strukturę i na samych zdjęciach nie znajdziemy zniekształceń, jak i przekłamań kolorów. Wszystko wydaje się naprawdę dobrze jak na telefon za taką cenę.

Pochmurna pogoda - Lenovo K6

Pochmurna pogoda - Lenovo K6

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody musiałem chwilę się namęczyć, aby zdjęcie nie wyszło tragicznie, czyli ani za ciemne, ani za jasne. Oczywiście zabawa polega wybraniu odpowiedniego pola ostrości. Niestety muszę Cię zmartwić, robiąc zdjęcia pod słońce, nie zawsze wszystko będzie dobrze wyostrzone. Jednak kiedy wszystko dobrze już wyostrzysz, zdjęcie wychodzi naprawdę bardzo dobre i trudno się pomylić czy nie jest ono robione innym telefonem z lepszym aparatem.

Słoneczna pogoda - Lenovo K6

Słoneczna pogoda - Lenovo K6

4. Zdjęcia makro

Muszę przyznać, że zdjęcia makro w wykonaniu Lenovo K6 są rewelacyjne. Mogę się nawet pokusić, że jest to poziom telefonów z serii Moto. Zdjęcia makro przypominają naprawdę, jakby były robione nawet i Moto Z Play. Lenovo ma się czym pochwalić, a szczególnie tym jak ten telefon robi zdjęcia z bliska.

Zdjęcia makro - Lenovo K6

Zdjęcia makro - Lenovo K6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonywane aparatem w Lenovo K6 nie wychodzą aż tak tragicznie, jak czasami w innych telefonach. Chociaż powinno być to już normom, że zdjęcia powinny wychodzić lepsze, niż zdjęcia wyglądające jakbyśmy robili je kalkulatorem. Na przykładowych zdjęciach nie widać dużo szumów, ziarno na drugim zdjęciu trochę widać, ale na usprawiedliwienie zdjęcie było robione w dość ciemnym pomieszczeniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo K6

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo K6

6. Przednia kamerka

Wszystkie osoby lubiące wykonywać sobie zdjęcia typu Selfie będą zadowolone z Lenovo K6 i jego przedniego aparatu. Same zdjęcia nie wychodzą tragicznie i nawet można zauważyć, że jest jakaś tam szczegółowość, co znacznie polepsza zdjęcia. Nawet cienie nie są za ostre, a są lekkie i przyjemne, przedni aparat w Lenovo K6 daje radę.

Przednia kamerka - Lenovo K6

7. Zdjęcia nocne

W Lenovo K6 jest tryb nocny, który pomaga w rozjaśnianiu zdjęcia i sam tryb podbija kolory. W trybie automatycznym można zauważyć, iż zdjęcia w nocy są ciemniejsze i są widoczne szumy i ziarno, zaś w trybie nocnym można zaważyć, iż zdjęcia są jaśniejsze i mają trochę lepszą szczegółowości niż te w trybie automatycznym.

Zdjęcia nocne - Lenovo K6

Zdjęcia nocne - Lenovo K6

8. Przykładowe wideo

Lenovo K6 niestety nagrywa tylko w rozdzielczości Full HD, a może i nawet dobrze, że aż tyle. Na samo nagranie nie ma co narzekać, jednak redukcja szumu wiatru mogłaby być lepsza i stabilizacja obrazu również, funkcja która nazywa się stabilizacja tylko w 1% pomaga w stabilizacji obrazu. Musimy mieć jednak albo stalowe ręce lub się nie poruszać, aby nagranie nie drgało. Jednak do okazjonalnego nagrywania starczy w zupełności.

Podsumowując

Lenovo K6 to jednak bardzo dobry telefon za rozsądną cenę. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, ale oczywiście za tą cenę to trudno narzekać. Jest to na pewno telefon dla osób, które nie mają dużo pieniędzy, a liczy się dla nich dobra jakość zdjęć nawet z przedniej kamerki. Naprawdę mogę polecić ten telefon osobom, które chcą wkraczać w świat mobilnej fotografii.

Zdjęcia wykonane Lenovo K6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?