Fototest – Honor 7S

Honor 7S

Już dawno miałem Wam pokazać możliwości fotograficzne aparatów w telefonie Honor 7S, jednak nie zawsze jest możliwość, aby od razu po testach przedstawić Wam moją recenzję na dany temat. Na całe szczęście jest już taka możliwość i powoli wyrabiam się z urządzeniami, które powinny pojawić się na blogu jeszcze w tamtym roku. Przechodząc do tematu, od razu mogę powiedzieć, że nie spodziewałem się rewelacyjnych wyników i zdjęć z tego urządzenia. Jednak czy były one dobreb? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 7S

Honor to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 13 Mpx. Niestety producent nie podał jaką przesłonę zastosował w tylnym jak i przednim aparacie.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę są dobre, ponieważ szczegółowość i jakość zdjęć jest na dosyć dobrym poziomie. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że zdjęcia mogą być odrobinę ciemniejsze, a HDR jest w osobnym trybie, jak przystało na Honora. Szkoda, że Honor i Huawei w dalszym ciągu dają HDR jako osobny tryb, na pewno jakby dali w automacie HDR to polepszyłoby to zdjęcia i nie tylko. Co do kolorów to powiedzieć muszę, że są one dobre, chociaż są one odrobinę przygaszone, ale na całe szczęście nie są one błędnie odzwierciedlone.

Pochmurna pogoda - Honor 7S

Pochmurna pogoda - Honor 7S

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą równie dobrze, jak w gorszych warunkach oświetleniowych, ponieważ sama szczegółowość i jakość zdjęć stoi na bardzo dobrym poziomie i tego nie można zaprzeczyć. Nawet kolory są ładnie i poprawnie nasycone, a cienie nie są zbyt duże mimo braku automatycznego HDR. Dodatkowo powiedzieć trzeba, że biel w mocnym słońcu nie jest przepalona i to jest bardzo ważny aspekt.

Słoneczna pogoda - Honor 7S

Słoneczna pogoda - Honor 7S

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to powiedzieć muszę, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jak na takie urządzenie. Szczegółowość i jakość zdjęć jest bardzo dobra, a same kolory są poprawnie nasycone. Co do głębi ostrości to powiedzieć muszę, że jest ona nawet dobra i ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Chociaż trzeba mieć na uwadze, że Honorem 7S nie zawsze wszystko ładnie wyostrzymy, bo aparat w nim momentami ma problemy, ale chyba nie jest to wielkie zdziwienie. Pamiętać cały czas trzeba, ile to urządzenie kosztuje i ile na razie pokazało.

Zdjęcia makro - Honor 7S

Zdjęcia makro - Honor 7S

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę, że najgorzej nie jest, jednak mogło być o wiele lepiej. Chociaż przyznać trzeba, że w naturalnym i sztucznym oświetleniu zdjęcia są dosyć jasne i można zaliczyć to jako plus. Oczywiście, jeżeli chodzi o szczegółowość i jakość zdjęć, to jest na dosyć dobrym poziomie, a kolory są poprawnie odwzorowane. Chociaż w sztucznym oświetleniu kolory są odrobinę zbyt jaskrawe. Dodatkowo powiedzieć muszę o krawędziach, które niestety są rozmazane i ich się nie pozbędziemy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7S

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 7S

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Honorze 7S niestety do najlepszych nie należy, chociaż w dobrych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej, to w średnich warunkach oświetleniowych szczegółowość nie stoi na wysokim poziomie. Jednak przyznać trzeba, że balans bieli i same kolory są poprawne, więc na to narzekać nie można. Lepiej jednak albo nie robić sobie tym telefonem zdjęć typu selfie lub tylko w naprawdę bardzo dobrych warunkach oświetleniowych, żeby to jakoś wyglądało.

Przednia kamerka - Honor 7S

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane Honorem 7S do najlepszych nie należą. Jednak trzeba powiedzieć o tym, że nawet w trybie automatycznym zdjęcia wychodzą na tyle jasne, że wszystko na nich widać i dla niektórych osób na własny użytek może to w zupełności starczyć. Oczywiście, jeżeli chcemy wykonać jaśniejsze zdjęcia, musimy przełączyć się na tryb HDR. Niestety w tym urządzeniu producent nie daje nam w pełni trybu profesjonalnego, więc tylko zostaje nam tryb automatyczny i HDR.

Zdjęcia nocne - Honor 7S

Zdjęcia nocne - Honor 7S

8. Przykładowe wideo

Honor 7S ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nawet przy takiej rozdzielczości zabrakło przynajmniej elektronicznej stabilizacji obrazu, a szkoda. Co do samego nagrania to powiedzieć mogę, że jak na takie urządzenie to nie jest wcale źle, chociaż trzeba mieć na uwadze mocne przechodzenie ekspozycji i brak stabilizacji. Sama szczegółowość jest nawet w porządku, jakość również. Przy okazji powiedzieć muszę, że trzeba uważać na trzymanie urządzenia, ponieważ można nieświadomie (jak ja) wkładać palce w obiektyw. Jeżeli chodzi o autofocus, to niestety nie radzi sobie, trzeba mu pomóc wyostrzyć.

Podsumowując

Honor 7S

Honor 7S to bardzo tanie urządzenie, jednak czy warto wydawać tyle pieniędzy na urządzenie, które do użytkowania powinno starczyć, ale do fotografii już nie za bardzo? Tak naprawdę to też musicie sami sobie na to odpowiedzieć, ja powiedzieć mogę tyle, że polecić to urządzenie mogę tylko osobom, które aż tak dużo zdjęć nie robią lub tylko robią zdjęcia na swój użytek i nie potrzebują, nie wiadomo jakiej jakości zdjęć. Jest to bardzo podstawowy telefon dla bardzo mało wymagających osób i tylko takim osobom polecam tego Honora.

Zdjęcia wykonane Honorem 7S -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?