Fototest – Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

Jakiś czas temu miałem możliwość przetestować dla Was Xiaomi Mi 8, które też posłużyło mi do wykonania zdjęć do wyzwania #wiosnaztelefonem. Wyzwanie się już skończyło, to i test telefonu też. To był jednak ten moment, kiedy mogłem dłużej przetestować telefon i trochę więcej poznać wad i zalet aparatów w tym urządzeniu. Jak te aparaty się spisały? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi 8

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.8. Drugi aparat z teleobiektywem posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 20 Mpx, niestety producent nie podał jaką przesłonę zastosował w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą bardzo dobrze. Szczegółowość i jakość zdjęć wykonanych tym telefonem są na bardzo wysokim poziomie i o to nie trzeba się bać. Co najważniejsze posiadamy automatyczne HDR, dzięki czemu na zdjęciach cienie nie są duże ani zbyt mocne. Oczywiście posiadamy tutaj również sztuczną inteligencję, która na całe szczęście w tym urządzeniu nie niszczy aż tak bardzo kolorów, jak w innych urządzeniach, tylko nam trochę je podkręca i nie jest to aż takie złe. Szczególnie dla osób, które lubią mieć nasycone kolory.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 8

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 8

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę również wychodzą bardzo dobrze, bo i sama szczegółowość i jakość zdjęć jest na wysokim poziomie. Również kolory są bardzo ładnie nasycone i przede wszystkim nie są one sztuczne, a biel w mocnym słońcu nie jest przepalona. Oczywiście dzięki automatycznemu HDR cienie na zdjęciach nie są zbyt duże i mocne. Dodatkowo wspomnieć trzeba, że krajobrazy wykonane tym telefonem mogą się podobać i to jest dosyć ważne.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 8

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 8

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to powiedzieć mogę, że jest naprawdę super nawet jak na zdjęcia przy wykorzystaniu jednego aparatu z jasną przesłoną. Oczywiście zdjęcia mają bardzo dobrą szczegółowość i jakość, a same kolory są poprawnie nasycone i przede wszystkim są ładne i cieszą oko. Sama głębia ostrości jest dobra i ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia, nawet tryb portretowy działa poprawnie i można nim uzyskać fajne efekty.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 8

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 8

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę, że Mi 8 nie ma żadnego problemu w obu rodzajach oświetlenia. W naturalnym oświetleniu zdjęcia są bardzo dobre, bo i sama szczegółowość i jakość zdjęć jest na dość wysokim poziomie, a nawet kolory są poprawnie odzwierciedlone. Co do sztucznego oświetlenia to jest dobrze i nawet kolory są odpowiednie i nie ma na co narzekać. Dodatkowo wspomnieć muszę o cieniach, które nie są aż takie duże, jakbym mógł się tego spodziewać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 8

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 8

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzenia jest poprawna, a nawet przyznać trzeba, że w średnich warunkach oświetleniowych sprawdza się bardzo dobrze i to jest ważne. Oczywiście sama szczegółowość i jakość w średnich warunkach oświetleniowych jest odpowiednia, a w lepszych warunkach oświetleniowych jest jeszcze lepiej. Warto jednak zapamiętać, że w średnich warunkach jest dobrze i o to nie trzeba się bać. Dodatkowo wspomnieć muszę, że w przednim aparacie mamy możliwość uruchomienia automatycznego HDR, który pomoże nam w niektórych sytuacjach poprawić zdjęcia. Wspomnieć muszę jeszcze o balansie bieli, który działa bardzo dobrze i o to nie trzeba się bać.

Przednia kamerka - Xiaomi Mi 8

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane telefonem Mi 8 mogą się podobać, ale tylko wtedy kiedy uruchomimy tryb nocny. Chociaż trzeba przyznać, że w trybie automatycznym zdjęcia są bardzo jasne, jednak na nich mogą pojawić się w dużej ilości szumy i nie każdemu może to przypaść do gustu. Jeżeli chcemy się pozbyć szumów, to polecam uruchomić tryb nocny, dzięki niemu pozbędziemy się dużej ilości szumów oraz samo zdjęcie będzie również odrobinę ciemniejsze. Dodatkowo wspomnieć muszę, że Xiaomi dało nam w tym urządzeniu tryb profesjonalny i dzięki niemu można uzyskać znacznie lepsze efekty.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 8

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 8

8. Przykładowe wideo

Xiaomi Mi 8 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście producent daje nam możliwość uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu w najwyższej rozdzielczości. Co do samego nagrania to powiedzieć mogę, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, jeżeli będziemy patrzeć pod względem jakości i szczegółowości nagrania. Dodatkowo powiedzieć muszę, że polecam nagrywać z włączoną stabilizacją obrazu, ponieważ bez niej obraz nam pływa i za piękne to nie jest. Dodatkowo powiedzieć muszę o autofocusie, który daje sobie całkiem nieźle radę i co najważniejsze, to nie trzeba mu pomagać podczas ostrzenia.

Podsumowując

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 to nie jest zbyt drogie urządzenie, patrząc na jego możliwości i funkcje. Jednak czy warto kupować ten telefon ze względu na aparaty? Tak naprawdę, to powiedzieć Wam mogę, że polecam to urządzenie i byłem z niego naprawdę zadowolony. Dlatego dla osób mało i średnio wymagających mogę polecić to urządzenie, ponieważ wiele da się zrobić aparatami w tym urządzeniu i dodatkowo posiadamy tryb profesjonalny, dzięki czemu możemy więcej wyciągnąć z aparatów w Mi 8 i nawet osoby więcej wymagające będą z niego zadowolone.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi 8 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?