Fototest – Honor 8 Pro

Honor 8 Pro

Honor 8 Pro

Po Honorze 8 przyszedł czas na Honora 8 Pro, który jest dużo mocniejszym bratem Honora 8. Podczas testów aparatów w tym telefonie zauważyłem, że jednak lepsze zdjęcia wykonuje od Honora 8, oczywiście mocniejszym urządzeniem jest również Honor 8 Pro. Jednym słowem ten telefon jest ulepszoną wersją byłego flagowca, czyli Honora 8.

Zanim przeczytasz dalszą recenzję aparatów w tym urządzeniu, zapraszam Cię do jego rozpakowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 8 Pro

Honor to urządzenie wyposażyło w dwa główne aparaty o matrycach 12 Mpx, jedna matryca jest kolorowa a druga monochromatyczna. Niestety na stronie producenta nie widnieje informacja, jaka przesłona została zastosowana w obu aparatach.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 8 Mpx i również na stronie producenta nie widnieje informacja o przesłonie w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody w obiektywach Honora 8 Pro wychodzą nawet jasne, cienie nie są duże, a i szczegółowość stoi na wysokim poziomie. Kolory również są poprawne i, mimo że HDR zadziałał, to kolory są trochę podbite, warto zaznaczyć, że nie są one tak dużo zakłamane. Niestety, chmury się trochę zlewają i nie widać za dużo ich konturów.

Pochmurna pogoda - Honor 8 Pro

Pochmurna pogoda - Honor 8 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody są bardzo dobre, jednak momentami cienie są bardzo duże i mocne. Również momentami, kiedy sami nie wybierzemy pola ostrości, to wszystko poza niebem jest ciemne i nie wygląda to dobrze. Jednak kiedy dobrze wszystko wybierzemy pole ostrości, to ostrość i kolory są naprawdę na bardzo dużym poziomie i trudno się tutaj przyczepić nawet i do koloru nieba.

Słoneczna pogoda - Honor 8 Pro

Słoneczna pogoda - Honor 8 Pro

4. Zdjęcia makro

Do zdjęć makro wykonywane Honorem 8 Pro mam kilka zarzutów, zaczynając od ostrości do stabilizacji. Nie zawsze aparaty w tym urządzeniu chciały szybko wyostrzyć i musiałem się dłużej namęczyć, aby ostrość była odpowiednia. Mimo to nie, że w aparacie wygląda wszystko ok, to w galerii nie wygląda za ciekawie i obiekty są nieostre lub odpowiednio doświetlone. Blur nawet przy wyłączonej opcji głębi ostrości wygląda bardzo dobrze i naturalnie.

Zdjęcia makro - Honor 8 Pro

Zdjęcia makro - Honor 8 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Honor 8 Pro umie wykonać zdjęcia w pomieszczeniu, chociaż nie zawsze będą one jasne. Cienie momentami są bardzo duże, ale nie zauważymy w nich dużego spadku jakości. Zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach niestety stracą na jakości i będzie widać ziarno i szumy. Ostrość jest na bardzo dobrym poziomie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8 Pro

6. Przednia kamerka

Do przedniej kamerki mało się przyczepię, ponieważ jakość jest dobra i ostrość nawet też. Niestety kolory nie są dobrze poprawnie odwzorowane, tutaj Honor musi poprawić w oprogramowaniu. Cała reszta jest dobra i tą przednią kamerką wykonamy naprawdę bardzo ładne zdjęcia.

Przednia kamerka - Honor 8 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne, może i są jasne, ale nie są aż tak jasne, jak u innych producentów to wygląda, chociaż tryb nocny w tym urządzeniu wymiata i oczywiście radzi sobie lepiej niż tryb automatyczny. Oczywiście, jeżeli chcemy, to możemy wykonać zdjęcia w trybie profesjonalnym i wtedy zdjęcia w nocy będą jaśniejsze, pamiętać tylko wtedy o statywie, aby zdjęcia nie były poruszone. Jakość w trybie nocnym jest lepsza niż w trybie automatycznym i to widać na pierwszy rzut oka.

Zdjęcia nocne - Honor 8 Pro

Zdjęcia nocne - Honor 8 Pro

8. Przykładowe wideo

Honor 8 Pro w przeciwieństwie do Honora 8 może nagrywać w rozdzielczości 4K. Może nie widać tego po przykładowym filmie, ponieważ mój komputer nie chciał przyjąć tego pliku i został przetworzony na rozdzielczość Full HD, dzięki czemu nie można zobaczyć lepszej jakości, jednak jakość nagrania jest naprawdę bardzo dobra, chociaż w tej rozdzielczości nie możemy włączyć stabilizacji obrazu tak jak w innych rozdzielczościach. Tym telefonem można nagrać naprawdę bardzo fajne wideo.

Podsumowując

Honor 8 Pro to naprawdę bardzo fajne urządzenie, który może i ma lepsze aparaty od poprzednika, to jeszcze moc tego urządzenia mówi sama za siebie, czyli jest to urządzenie PRO. Gdybym miał wybierać to urządzenie, to właśnie wybrałbym go tylko dlatego, że jest to mocne urządzenie i praca na nim to istne niebo, ale gdybym miał patrzeć na aparaty i miałbym wybierać pomiędzy Honorem 8 a 8 Pro, to wybrałbym oczywiście Honora 8 Pro.

Polecam wam to urządzenie i na pewno będziecie z niego zadowoleni.

Zdjęcia wykonane Honorem 8 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?